Jump to content

patti

Members
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About patti

 • Rank
  Junior Member
 • Birthday 10/05/1981

Converted

 • Skąd
  Tychy

Converted

 • Zainteresowania
  muzyka, ogród
 1. patti

  Kalendarz ciąży

  Ja korzystałam - fajna rzecz, zwłaszcza przypomina o ważnych badaniach w ciąży itd. Jest tu też fajny kalkulatorek daty porodu, który od razu pokazuje znak zodiaku
 2. patti

  Grzybica i inne infekcje

  rzeczywiście - plivafem nie uczula i co najważniejsze - działa!
 3. ja mam zawsze tampony/podpaski, chusteczki do higieny intymnej, leki na alergię, przeciwbólowe jakieś a jak wyjeżdżam gdzieś to biorę jeszcze wodę utlenioną, plastry i plivafem b do intymnej higieny.
 4. Daj znać co ci gin powiedział. Generalnie jak się wczytuje, to warto też przestrzegać takich zasad higieny intymnej Stosujecie osobny ręcznik do wycierania krocza, tak jak jest zalecane w tym linku??? Zastanawiam sie czy to nie przesada...
 5. patti

  Jaki płyn do higieny intymnej stosujecie??

  A gdzie można kupić plivafem, bo w 2 drogeriach patrzyłam i nie znalazłam. Myślisz że nie będzie mnie uczulał, bo mam tendencję do reakcji alergicznej na kosmetyki...
 6. patti

  Jak czesto do ginekologa????

  Myślę że w obecnych czasach to 12 miesięcy to za dużo czasu. Max pół roku.
 7. Infekcje zdecydowanie mogą być wywołane tabletkami. Jeśli masz tendencję do nawracających infekcji to warto zrobić mykogram, dobrze wyleczyć siebie i PARTNERA a następnie, jeśli infekcja znów się powtórzy szybko, to jednak zastanowić sie nad inną metodą antykoncepcji. A partner się leczył??
 8. patti

  Co sadzicie o tamponach???

  Dokładnie - Odnośnie tamponów to się zgadzam. Ale co do treści linku to można powiedzieć, że osobny ręcznik do wycierania krocza to przesada...
 9. patti

  Grzybica i inne infekcje

  Plivafem F to jest płyn na receptę? Czy on jest dobrze tolerowany?, bo ja mam często reakcje alergiczne na kosmetyki
 10. patti

  Jaki płyn do higieny intymnej stosujecie??

  Właśnie też słyszałam o tym plivafemie, znajoma polecała. Ale czym się różnią - F od B?
 11. Podaje się 3 miesiące, chyba że wyjątkowo lekarz zaleci dłużej. Ale jeśli dzieciaczek nie należy do żadnej grupy ryzyka choroby krwotocznej to 3 miesiące i koniec.
 12. patti

  noworodek - alergia na witaminę

  Ogólnie - mogą powodować alergie. Np. o vigantolu wiele razy słyszałam, że są uczulenia, wymioty, kolki - wtedy trzeba zmienić na inny odpowiednik. Ale każde dziecko inaczej reaguje, więc jak nie ma żadnych objawów nie warto się przejmować na zapas. Trzeba zwrócić uwagę na skład leku - powinien być jak najbardziej "ograniczony".
 13. Dziewczyny, trochę ostatnio się wkręciłam w ten temat i znalazłam wiele info o podawaniu witaminy k u niemowląt. Duzo jest nieścisłych informacji na ten temat i z tego co zauważyłam wiele mam wątpi w konieczność podawania wit. k. Ja ze swojej strony podsyłam na początek posta znalezionego na innym forum: "Witamina K była podawana noworodkom od lat!!! Tle ze do 2007 roku dzieci dostawały ją po urodzeniu w zastrzyku, w bardzo wysokim stężeniu (1mg domięśniowo). Nie pytano matek czy będą karmić piersią czy podawać mleko modyfikowane - WSTRZYKIWANO WITAMINĘ K WSZYSTKIM JAK LECI. To narażało dzieci (również te karmione mlekiem modyfikowanym na niefizjologiczne stężenia witaminy K). Natomiast w 2007 roku zminił się w Polsce schemat profilaktyki choroby krwotocznej. Zamiast konskiej dawki domięsniowo teraz wszysykim dzieciom podaje się w szpitalu połowę tej dawki (o,5mg) a dzieciom karmionym WYŁĄCZNIE PIERSIĄ zaleca się podawanie witaminy K doustnie do ukończenia 3 miesiąca życia. Suplementacja witaminy K u dzieci karmionych piersią jest KONIECZNA, bo zastrzyk z witaminy K w szpitalu wystarcza jedynie na tydzień. Raczej nie chodzi o koszty (bo zastrzyki dalej dostają wszystkie dzieci), tylko o bezpieczeństwo. Dzieci karmione sztucznie dostają tylko zatrzyk a codzienną dawkę witaminy K mają w mieszankach mlecznych. Zdrowe noworodki karmione piersią dostają od 2 tygodnia do końca 3 miesiąca codziennie Baby K 2x5 kropli. Wcześniaki, oraz dzieci z grupy ryzyka VKDB dostają większe dawki Baby K doustnie, wg zaleceń pediatry. Zatem witamina K to nie nowy wynalazek, lecz stary sposób profilaktyki skazy krwotocznej. Ale na pewno jest na temat witaminy k duża dezinformacja. O pneumokokach trąbią w telewizji, a o zmianie profilaktyki krwawień u noworodków media milczą. Bajzel na kółkach. Lepiej może zdać się na MĄDREGO PEDIATRĘ, niż doradzać innym łamanie zaleceń medycznych. A jak coś się stanie dziecku, to odpowiedzialność spada na tego kto dał złą radę lub tej złej rady posłuchał. Pisałam o tym tez na Babyboom. Poczytajcie opisy matek, które nie dawały witaminy K dzieciom i jakie to miało czasem konsekwencje. Wiem bo mój mąż jest pediatrą i mam 2 dzieci Anielkę i Piotrusia. Jak ktoś jest zainteresowany to podeślę linki do artykułów medycznych na ten temat." Jakie są opinie waszych pediatrów o suplementacji wit. k?
 14. patti

  Witaminy

  Może poszukaj albo zapytaj pediatrę o jakiś odpowiednik Juvitu, który będzie lepszy dla Amelki? Na przykład jeśli chodzi o witaminę k, Baby K jest bezwonne i bezsmakowe, więc nie ma problemu. Pewnie w waszym przypadku też coś bezzapachowego jest na rynku.
 15. patti

  Witaminy

  jovanka zależy jaką masz witaminę k. Ważne, żeby nie miała w składzie oleju sojowego czy rzepakowego - one są źle tolerowane przez układ trawienny dziecka. Ja mam BabyK które jest na tzw. oleju MCT, bardzo dobrze tolerowanym i zero GMO. W ogóle bardzo ograniczony skład leku, a to podstawa. Jak masz BabyK to myślę, że nie masz się tu czego obawiać.
×