Jump to content

Matula34

Members
 • Content count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Matula34

 • Rank
  Member
 • Birthday 01/01/1980

Converted

 • Skąd
  Wrocek

Converted

 • Zainteresowania
  gry i zabawy z pomysłem:)
 1. Matula34

  co na katar i przeziębienie?

  Ja na kaszel biorę zwykle mucosolvan syrop i najczęściej syrop z cebuli , ale to i tak zawsze po uzgodnieniu z lekarzem. Dzieciaki zabieramy do pediatry i jednak też patrzymy, żeby przed podawaniem czy sobie czy dzieciom czegokolwiek, nawet na "głupi" katar, zasięgać rady lekarza.
 2. Matula34

  Angina

  A co powiedział lekarz? Myślę, że w sprawie tego wymazu czy jak to się nazywa, to faktycznie lepiej doradziłby lekarz - czy to pediatra czy internista, - bądź co bądź większą wiedzę ma na takie tematy anginowe i poanginowe:)
 3. Matula34

  Okulista

  To ja wrócę do tematu okulistyki, bo coś się w wątku odbiegło:) Czy ktoś moze kojarzy dobrego okulistą z Wrocławia, z Profesorskiego Centrum Medycznego- Optimum?
 4. Matula34

  Imprezy na dzień dziecka

  Ja byłam kiedyś na takiej imprezie na Dzień dziecka, gdzie rodzice zrobili w domu wielkie zawody w budowanie wieży (klocki i inne zabawki drewniane poszly w ruch) i było naprawdę super - wieże pod sufit, zabawy moc i zero mody na mc donaldy i inne takie drogie imprezy dzieciece
 5. Matula34

  Zabawy z klockami - jakie?

  oo sprytne:)
 6. Matula34

  żucie gumy a nasze zęby

  W sumie to ja nie mam ściśle określonego stosunku do żucia gum - jak byłam bajtlem, to żułam gumy na potęgę, i nie miałam NIGDY wielkich problemów z zębami, a już moje dziecku po żuciu gum zaczęło się stoamtologicznie sypać i nawet dentysta (naprawdę dobry fachowiec - na znanym lekarzu też jest) powiedział, że lepiej te gumy odstawić. Może to kwestia szajskości dzisiejszych gum?
 7. Matula34

  Jak zawiesić plakat???

  Są takie specjalne taśmy dwustronne mało inwazyjne - to jeśli chodzi o plakat. Można też wybrać plakat czy fototapetę na specjalnym papierze (HP PVC-Free Wall Paper się nazywa). Są one troche droższe (np na Fototapety - Mural24.pl - Fototapeta dla każdego można dostać), ale nie potrzeba do nich dodatkowego kleju, ściana sie nie niszczy tak, i łatwo się potem je odkleja jak się chce wymienić na coś nowego:)
 8. Matula34

  Jak pozbyć się opryszczki?

  Zovirax albo zwykła najtańsza maść cynkowa powinny pomóc...
 9. Matula34

  Onko-bieg

  a o harleyadzie nic nie słyszałam, zaraz sobie poszperam i poczytam cóż to jest:)
 10. Matula34

  Operacja plastyczna.

  ja nie miałam jeszcze nigdy takiej operacji typowo plastycznej, strach się bać?
 11. Matula34

  Maść cynkowa?

  Na co poza opryszczką moze być stosowana maść cynkowa? Lekarz dermatolog (dobry, zresztą z listy polecani dermatolodzy - znanylekarz.pl) powiedział mi, że na klasyczną opryszczkę wirusową, mogę stosować maść cynkową właśnie, ale czy na jakieś inne dziwne wypryski na skórze też, czy raczej nie testować i znów do niego iść? Dzieciaki mi teraz wysypało i nie wiem czy iść do lekarza, alergologa, dermatologa itd czy moze potestowac ta maścią? Nie chciałabym zaszkodzić...
 12. Matula34

  DOGOTERAPIA- ciekawe teksty

  a gdzie te testy są? Ja nic nie widzę, tylko pustą wypowiedź nr 1... a chętnie bym poczytała
 13. Co robić jeśli na skórze dziecka pojawiły się dziwne wypryski? Takie czerwone, rano mocno gorejące ogniem a wieczorem łagodniejsze? Czy powinnam iść do lekarza zwykłego, czy raczej od razy jakiś dermatolog albo alergolog? Sama nie wiem do kogo się umawiac... czy wasze dzieci (rok, dwa latka) też miewały takie wysypki?
 14. Matula34

  3 letni SŁOWO TWÓRCA

  Jak masz stracha, że problem zostanie to zawsze można podejść do jakiegoś logopedy ( tu np. lista: logopedzi - można sobie rejonami znaleźć) i spytaj, bo jednak co rada fachowca, to rada fachowca. Ale wiem też, że są różne gry logopedyczne dla maluchów - takie z ćwiczeniem na wymawianie zgłosek - można kupić, albo pozyczyć od znajomych i działać z dzieckiem. Dobrej zabawy na wymawianie nigdy za wiele!
 15. Matula34

  Polecamy lekarzy:)

  Dużo opinii o lekarzach róznych specjalizacji można też znaleźć na stronach z rankingami lekarzy (np psycholodzy na znanylekarz.pl itd). Czasem takie zestawienia się przydają, zwłaszcza jak jesteśmy po przeprowadzce do nowego miasta i jeszcze nie mamy znajomych, ktorzy mogliby nam twarzą w twarz dobrego lekarza polecić).
×