Skocz do zawartości

Carmelina

Members
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

10 Good

O Carmelina

 • Ranga
  Junior Member
 • Urodziny 22.01.1974
 1. Witam serdecznie drogie Łobuziaki Właśnie realizuję swoje marzenie - założyłam szkołę językową dla mam z przedszkolem. Jestem w trakcie urządzania pomieszczeń itd i nie wiem jak rozwiązać kwestię szatni. Czy gdybyście Wy miały zawitać do takiej szkółki wolałybyście pozostawić ciuszki na wieszaczkach czy powinnam zainwestować w takie zamykane szafki jak w szkołach czy zakładach pracy? Szatnia będzie osobnym pomieszczeniem i niestety w trakcie zajęć nie będzie można mieć na nią "oka".
 2. Carmelina

  Kawal:)

  98-letni staruszek przychodzi do lekarza na badania kontrolne. Lekarz pyta go o samopoczucie, na co staruszek odpowiada: - Nigdy nie czułem się lepiej. Mam 18-letnią narzeczoną. Jest w ciąży i wkrótce będziemy mieć syna... Doktor myśli chwilę i mówi: - Niech pan pozwoli, że opowiem panu pewną historię: Pewien myśliwy, który nigdy nie zapominał o sezonie myśliwskim, wyszedł raz z domu w takim pośpiechu, że zamiast strzelby wziął ze sobą parasol. Kiedy znalazł się w lesie, z krzaków wyszedł ogromny niedźwiedź. Myśliwy wyciągnął parasol, wycelował w niedźwiedzia i wypalił. I wie pan co stało się potem? - Nie - odpowiada staruszek. - Niedźwiedź padł martwy jak kłoda. - Niemożliwe! - wykrzyknął staruszek. - Ktoś inny musiał wystrzelić! - I do tego punktu właśnie zmierzałem...
 3. Carmelina

  jak dzieci reagują na noworodka?

  Dzieci reagują różnie... zazwyczaj te rozpieszczone jedynaki, a nie wszystkie jedynaki sa rozpieszczone, to maja traumę przez parę miesięcy, ale zazwyczaj sie powoli przyzwyczajają do sytuacji... ale na początku jest dość ciężko... najważniejsze, żeby przekonać je do opieki, do troszczenia sie , podebrać pod włos na pseud dorosłość:-)
 4. Carmelina

  Zazdrosne dzieci

  Zazdrość to normalny objaw. trzeba tylko pilnować, żeby taka zazdrość nie stała sie zbytnio niebezpieczna... synek mojej koleżanki już raz młodszej siostrze krzywdę zrobił i to wcale nie bezcelowo... także trzeba mieć oko na wszystko, szczególnie na te starsze rodzeństwo, zeby nie było nadopiekuńcze... :-)
 5. Carmelina

  Jakie kary dla dzieci?

  Rodzaj kary zależy od dziecka. Nie ma jednego przepisu na dobrą karę. Klapsy są zawsze uniwersalne i najlepiej działające, moim zdaniem:-) co do reszty, na moje działa kij i marchewka - jak czegoś nie zrobi, to czegoś nie dostanie... a jak cos nabroi - to coś zostaje odebrane:-) proste. I działa. Prawie tak samo, jak klaps:-)
 6. Carmelina

  To kto ma chomika??

  Kiedyś miałam dwa chomiki. Jeden był gruby, a drugi taki bardziej podłużny i szczuplejszy. To dosyć dziwne, gdyż oba były tego samego gatunku. Niestety po pewnym czasie zaczęły być wobec siebie agresywne - oba samce, więc trzeba było je rozdzielić, żeby nie zrobiły sobie większej krzywdy.
 7. Carmelina

  Czy nasze zwierzaki smierdza??

  No to fakt, trzeba dbać o higienę każdego żywego stworzenia, bo inaczej może powstać nieprzyjemny zapach, a poza tym wpływa to na stan zdrowia zwierzaka. Oczywiście oprócz niewłaściwej higieny to właśnie różnego rodzaju choroby mogą stanowić przyczynę nieprzyjemnego zapachu zwierzęcia.
 8. Przed kleszczami trzeba zawsze, przy każdym sezonie wakacyjnym zabezpieczać odpowiednimi środkami aplikowanymi na skórę. Jeśli chodzi o pozostałe robactwo i pasożyty to co jakiś czas warto przebadać zwierzaka u weterynarza i w razie potrzeby zaaplikować odrobaczanie.
 9. Carmelina

  Jak poróżowac z małym dzieckiem

  Może ma jakieś niedobory składników mineralnych i próbuje je uzupełnić jedząc piasek... Wracając jednak do tematu to przy dłuższej podróży samochodem warto dokładnie zaplanować miejsca postojów. Często trzeba robić przerwy przy podróży za małym dzieckiem.
 10. Między smoczkami tak naprawde nie ma jakiejś szczegolnej rożnicy z tego prostego powodu , że one wszystkie muszą spełniać bardzo restrykcyjne normy co do składu tworzywa oraz także odpowiedniego kształtu. Nie że każdy robi jakie chce. Można powybierać śmiało.
×