Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szpileczka

Jak dbacie o zęby???

Polecane posty

No niestety ja nie mam sie zbytnio czym pochwalić tak jak Joa :lol:

Ostatnimi czasy normalnie pękają mi zęby :cry: te zaplombowane. Szkliwo mam delikatnie uszkodzone i nie mam pojęcia co zrobić :cry: Lekarka jakoś nie umiała mi doradzić :cry:

Przyznam sie, ze w młodości zachciało mi sie myc wybielać zęby sodą oczyszczona :lol: :lol: :lol: Mądrę to nie było :mrgreen: :lol:

Jakie pasty stosujecie??

No niestety ja nie mam sie zbytnio czym pochwalic tak jak Joa :lol:
kochana ja do dentysty bez przerwy laze bo po porodzie mi zeby leca wiec nie ma czego zachwalac

Przyznam sie, ze w mlodosci zachcialo mi sie myc wybielac zeby soda oczyszczona :lol: :lol: :lol: Madre to nie bylo :mrgreen: :lol:
tez tak mylam teraz raz na jakis czas sporadycznie bardzo do tego nawet herbaty kiedys nie pilam zeby miec bielutkie :D

Jakie pasty stosujecie??
blend - a - med soda bicarbonate ;-)

Ja tez blendamed :-D Zaczynam sie martwic bo jak tak dalej bedzie to zamiast plomb i zebow zostana tylko puste miejsca :lol: :lol: Juz nawet sie zastanawiam czy polaca sie plombowac czy lepiej wyrywac i wstawc sztucznego. Te co mi popekaly to sa do wyrwania :cry: I bede baba co to jej krowa zeby wypierdziala :-P Boje sie wyrywac a tym bardziej w uspieniu 8-)

I bede baba co to jej krowa zeby wypierdziala :-P
hahahahahahha ja jestem zrozpaczona bo jednego mam pol zborowanego - nie ma to jak pie*dolec :oops: :oops:

jaka pasta myjemy nie ma nic wspolnego z bialoscia naszych zebow, to zalezy od koloru zeba, ktory jest zapisany w genach :roll: :roll: :roll: ja nie mam zbyt bialych, perelkowych zebow ale nie sa tez zolte :shock: :shock: po porodzie mam ochote sobie wybielic ale u dentysty tylko, ze poplyne krocie na tym zabiegu...

powszechnie sie mowi, ze im bielsze zeby tym slabsze szkliwo i to prawda, ja mam mocne zeby chyba w sumie mam ze trzy, czetry plomby i do dentysty chodze raz na 3 lata bo nie ma co robic :lol: :lol: :lol: tak wiec laski nie ma problemu

a kiedy za mlodu mylam zeby weglem, soda, czego to sie nie robilo :lol: :lol:

olivka_83, mi tez dentystka kiedys powiedziala z emam taka kosc zebowa czy jakos tak i nigdy nie bede niala snieznobialych kielek :roll: :roll:

tytoniem tez sie podobno myje ;]

ja teraz baaaardzo dbam o zeby - gorzej bylo w dziecinstwie za co teraz place.

Ogolnie nie jest zle w tej chwili wszystkie zdrowe, lakierowane co pol roku - niestety jednego juz brak (dobrze ze to 7 )

no joa to jakby sztuczne miala - ja musialam pracowac nad prostota swoich zebow 4 lata nosilam aparacik na zebach - strasznie to wspominam, bo to nie takie rusztowanie jak sie teraz nosi tylko jak sztuczna szczeka wygladal

paste uzywam elmex.

A co do wybielania to slyszalam ze wiele z nich dziala nie na zeby tylko na dziasla - zwieksza ich ukrwienie z czego sa bardziej czerwone i wtedy zeby wydaja sie bielsze

wiele z nich dziala nie na zeby tylko na dziasla - zwieksza ich ukrwienie z czego sa bardziej czerwone i wtedy zeby wydaja sie bielsze

:shock: :shock: :shock: :shock:

ja myje pasta, plucze plynem i uzywam nici, mam zabki blisko siebie, wiec to koniecznosc, ale szkliwo nie bielusie, a zabki poleczone, ale jeszcze wszystkie wlasne

Od zawsze bardzo dbam o zęby, bo zdaje sobie sprawę z tego, że próchnica i choroby dziąseł są bardzo niebezpieczne i moga powodować zatrucie organizmu toksynami i bardzo wiele innych chorób. Stosuje bardzo dobre pasty do zębów, często myję zęby i co najmniej raz w roku chodzę do dentysty. Niestety mój poprzedni dentysta nie zauważył, że mam chore przyzębie. Na całe szczęście znajoma poleciła mi ta klinikę http://www.villanova.pl/78/0/periodontologia.htm , w której od razu zaczęto leczenie i już nie mam z tym problemu.

Jak jest dobry dentysta to nie ma czego się bać. U mnie w Gliwicach jest taka klinika stomatologiczna http://vita-dent.gliwice.pl są naprawdę fantastyczni, miła obsługa, widać, że nowoczesne narzędzia, nic mnie nie boli. Myślę, że warto na bieżąco sprawdzać zęby właśnie w takich miejscach, żeby po latach nie mieć przykrych niespodzianek. A strach w tym przypadku ma tylko wielkie oczy ;)

A macie sprawdzone metody czyszczenia zębów i aparatu ortodontycznego stałego? Na http://nowak-ortodoncja.pl/higiena.htm wiele wyczytałam na ten temat i stosuje się do zaleceń, ale ciut się boję, że coś uszkodzę przy szczotkowaniu itd. Musze podpytać przy kolejnych wizytach, ale póki co czekam na Wasze podpowiedzi :)

Chodzę co roku na przeglądy i w wtedy też w razie potrzeby robię scalling, poza tym myję 2 razy dziennie najczęściej pastami wybielającymi i ziołowymi

Oprócz zwykłego mycia zębów,płukania, nici itp polecam ssanie oleju :) doskonale wpływa na zdrowie ale i na zęby ( w tym też mocno wybiela). Ja używam kokosowego oleju ale dobry będzie też zwykły taki kuchenny. Tylko pamiętajcie żeby nie połykać go! :P

O ząbki dbam oczywiście za pomocą wszelkich dostępnych środków - płyny do płukania, nici dentystyczne, szczoteczka soniczna itd. A co kilka miesięcy udaję się na wizytę kontrolną do dr Doroty Witkowskiej, która przyjmuje w CM Panorama. Wtedy mam usuwany kamień i wszelkie przebarwienia, rzadko, ale czasem trzeba wyleczyc jakieś ubytki. Ale generalnie zęby mam zdrowe ;)

Nie cierpię dentystów i unikam ich jak mogę. Dlatego tak często myję zęby. Zainwestowałam dla siebie i dziecka w pastę bez fluoru http://www.cvsklep.pl/produkt/Dla_dzieci/OrganicCare__Ekologiczna_pasta_do_z%C4%99b%C3%B3w_bez_fluoru słyszałam, że są one zdrowsze. A oprócz tego jak już muszę iść do tego dentysty to z miną cierpiętnika idę. Jak mus to mus jak boli to się idzie.

Mi lekarz powiedział że dzieci powinny używać past z fluorem ale w małej ilości ( w koncu też ten pierwiastek jest potrzebny do życia) . Sam nie wiem, pewnie co lekarz to opinia :P

Odkładanie się kamienia nazębnego to naturalny proces, który dotyczy nawet ludzi myjących zęby po każdym posiłku. Do jego budowy przyczyniają się resztki jedzenia, bakterie oraz substancje zawarte w ślinie. Nie jest możliwe bezpieczne i efektywne usunięcie go samodzielnie w domu. Dlatego też, aby zadbać o zęby, stomatolodzy zalecają raz na pół roku wybrać się do gabinetu dentystycznego na zabieg zwany scalingiem. Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu, jednak za najskuteczniejszy uznawany jest scaling ultradźwiękowy, podczas którego fale o wysokiej częstotliwości precyzyjnie kruszą i usuwają kamień z zębów i przestrzeni międzyzębowych.

Na pewno ogromne znaczenie ma odpowiednia higiena i pielęgnacja zębów oraz regularne wizyty u stomatologa. Jeśli chodzi o godnego polecenia dentystę to na terenie Wrocławia będzie to według mnie gabinet Lux-Dent http://lux-dent.com.pl/. Super podejście do pacjenta, przystępne ceny. Polecam.

A czy ktoś z Was pracuje w gabinecie na stanowisku higienistki stomatologicznej? Czytam o tym zawodzie tutaj http://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/jaka-powinna-byc-profesjonalna-asystentka-stomatologiczna_20895.html i uznałam, że to może być dość przyszłościowy kierunek. Ciekawa jestem jednak jak mają się płace osób na tym stanowisku. Ktoś się orientuje?

Zaloguj się, aby obserwować