Skocz do zawartości

Polecane posty

Jak zmusisz dwulatka :evil: do sprzątania po sobie zabawek?? :-/ JA wymiękłam pomysłów brak.........

Edytowano przez Nadin

nie zmuszac !! sprobujcie zrobic zawody, kto wrzuci wiecej zabawek, a jesli nie poskutkuje to sprobuj chowac zabawki niesprzatniete - u nas skutkowalo, Oliwka po jakims czasie zalapala ze gina jej te zabawki, ktore byly porozrzucane i zaczela sprzatac. ale zeby nie bylo, ze jest tak rozowo, to jeszcze czasami zdarza sie jej zapomniec i wtedy sprzatamy razem ;-)

rzemyk ma racje joa.

u mnie rewelacyjny byl odkurzacz wciagajacy coponiektore skarby i frida porzerajaca wszystko co stalo jej na drodze.

na hanie jednak numery z zaginionymi zabawkami odpadaja,ona stwierdza poprostu tata mi kupi druga i zapomina o zabawce,kompletnie nie przywiazuje sie do przedmiotow.

musze dziewczyny to przestudiowac - ciekawe czy na ta podziala tylko gdzie ja to bede chowac ona tyle tych swoich smieci ma ze o ranyyy

czesc witam wszystkich ja tu jestem pierwszy raz na forum

[ Dodano: 5 Styczen 2007, 11:30 ]

zebyscie widzialy ile moja cora ma smieci a jak obie zaczna sie bawic to domu poznac nie idzie

ja zachecam do sprzatania przynajmniej pomocy w sprzataniu i skutkuje ale czarna robote i tak musze sama zrobic

A ja bylam zmuszona dzis Oliwii pochowac pocztowki - juz mnie wyprowadzila z rownowagi....ma ich cala siate - rozwalila to wszystko nawet 5 minut sie nie bawila i nie chciala sprzatac :evil: wiec sama pozbieralam i powiedzialam ze wyrzucam do smieci placz i lament - weszlam do pokoiku i mowie ze ma jeszcze flamastry posprzatac bo tez powyrzucam - co do jednej zabawki wysprzatala :evil: teraz misia uszatka oglada i cisza jak makiem zasial...

Sprzatanie moze byc pewnego rodzaju forma zabawy. Robimy balagam,robimy porzadek,kto pierwszy.

Dwulatka jak dwulatka taki to moze jeszcze nie kumac co znaczy sprzatac :lol: ale jak zmusic 11-latka do sprzatania?

nie tak latwo 2-latka nauczyc sprzatac..Szczegolnie w okresie buntu..wszystko jest na nie, nawet w zabawe nie daje sie wciagnac..Jest nie i nie :evil:

ja kacperka zaczelam uczyc sprzatac jak zaczal chodzic i roznosic swoje zabawki-sprzatalismy wtedy razem i stopniowo z "wiekiem" odpowiedzialnosc za sprzatanie juz bral na siebie takze teraz nie mam problemu chociaz czasami zdaza sie maly protest ale szybko przechodzi :-) teraz bardzo czesto sie zdaza ze jak ja albo maz czegos nie schowamy (np. ciuchy) to idzie sprzatnie do naszych szafek ,westchnie przy tym i dostajemy z mezem bure ,nunu nie ma wtedy konca musimy przeprosic i jest juz dobrze,wraca kacperkowi wtedy chumor :-) tak sobie czasami mysle ze gada na wlasnej piersi wychodowalam :-P taki pedantyczny ten moj dzieciak :mrgreen:

i nas roznie kwadratowo i podluznie :lol: raz tak posprzata ze mnie szokuje bo zadba o wszystko innym razem e........ szkoda pisac......

Dzieci maja jak dorosli, raz im sie chce a raz nie :-P

Mozna nagrodzic za posprzatanie, ja dawalam dwa ulubione cukierki :mrgreen:

Napisano (edytowany)

O temacie nielubianego sprzątania jak i innych niechętnie wykonywanych przez dzieci czynności można poczytać tutaj:

SPAM - LINK USUNIĘTY

Jeszcze jeden taki post i BAN

Edytowano przez Alienscum
SPAM - REKLAMA

Joa myślę ze jeśli chodzi o sprzątanie zabawek- w przypadku małego dziecka, to można np: powiedzieć mu że: jak posprząta to będzie mogło dopiero zjeść swój ulubiony deser, albo będzie mogło obejrzeć dobranockę. Oczywiście dwulatek sam nie posprząta całego dziecięcego pokoju- ale na pewno nie powinno się całkowicie wyręczać dziecka. Uważam bowiem, że wspólne sprzątanie dziecka z rodzicem to dobry pomysł. Kiedy np: mama mówi: Kasiu ja pościelę Twoje łóżeczko a ty posadzisz misie na ich półeczce- gdzie jest ich miejsce.

Myślę że napewno warto też dokładnie tłumaczyć dziecku co ma zrobić i w razie potrzeby nawet pokazać mu o co nam chodzi. Po posprzątaniu na pewno powinno się moim zdaniem też pochwalić dziecko mówiąc: Kasiu bardzo się cieszę że tak ładnie poukładałaś misie na półeczce :)

Baba76 myślę że jeśli chodzi o starsze dziecko- 11 latka, to tak jak w przypadku maluszka bardzo ważna jest konsekwencja. Dziecko powinno wiedzieć że bez wyjątku- pierw ma posprzątać czy odrobić lekcje, a dopiero po tym może np: pograć na komputerze. Można powiedzieć np: jak pierw posprzątasz w swoim pokoju, to po tym będziesz mógł wyjść na dwór pojeździć na rowerze. Kiedy dziecko już posprząta, to uważm że wato też mu powiedzieć: Ciszę się ze posprzątałeś:)

Moja córa ma prawie dwa lata i sprzątamy razem. Przez większość dnia pozwalam na bałagan, ale zawsze sprzątamy na wieczór. Mamy nasz rytuał. Po prostu kładziemy zabawki spać. Usypiamy misie i late, mówimy cześć klockom (które ona przynosi do mnie, a ja wkładam do pudełka), głaszczemy po grzywie konia na biegunach i odprowadzamy do stajni (pod stołem:D). Jest do tego bardzo chętna.

I ostatnio to ona zaczęła nas musztrować. Zamyka za nami szafki, terroryzuje o zakładanie ciapek (kiedyś wrzuciła mi je pod prysznic, a mój mąż przespał ze swoimi całą noc, bo zaniosła mu do łóżka) i potrafi nawet biegać po kuchni ze zmiotką i szufelką, jak się coś rozsypie.