Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hania

Kawowa kąpiel dla skóry. Polecam :)

Polecane posty

Napisano (edytowany)

"Kupcie kawę mielona, najtańszą bo jest grubiej mielona;)do miseczki sypie 3,4

łyżki, zalewam wrzątkiem tak, żeby przykryć kawę, jak jest juz letnia fusami

masuje cale ciało. Skora alabaster już po pierwszym uzycu:)a regularnie

stosowana pomaga w walce z celulitem. Później szorowanie ostra gabka, zimny

prysznic na koniec i oliwka na mokre ciało a przed spaniem jakis balsam

antycelu. SPA jak sie patrzy:))"

Edytowano przez Nadin

Bardzo dobry peeleng. Wyprobowany! Tylko jedna uwaga dla tych co jeszcze nie robily.Nie wycierajcie sie pozniej w bialy recznik, zostawia smugi

Gość moko

Tak ujedrnia ten peeleng skore niezle, jednak mi powodowal pekanie naczynek i zaczely robic mi sie pajaczki.

To by tlumaczylo, czemu kawa tak leci u mnie w domu. Zaraz ide z zona pogadac. W koncu moze sobie zbozowke do tego kupic. :evil:

Ja mam sucha skore , czy tez moge sobie strzelic taki kawowy luxus???Bo niechce aby mi grzej skore sciagnelo :mrgreen:

Az chyba musze sprobowac tej kapieli kawowej (uwielbiam zapach kawy)

[ Dodano: 14 Grudzien 2006, 21:25 ]

Robilam - dla skory zabojcze - dla odplywu wanny zabojcze w doslownym tego slowa znaczeniu (zapycha sie) :mrgreen:

Popieram taki peeling kawowy wlasnie go zachwalalam w watku z cellulitem :-) . Jednak faktycznie trzeba byc ostroznym przy pekajacych naczynkach z tym peelingiem.

Jeszcze fajny jest:

peeling z cukrem do suchej skory: cukier moze byc np: trzcinowy do tego lyzeczka miodu, pare kropli witaminy E i oliwki (moze byc oliwa z oliwek) wymieszac to i wmasowywac 2 razy w tygodniu we skore, oczywiscie potem splukac.

peeling wyszczuplajacy sola sol gruboziarnista ok 3-4 lyzeczki wymieszana z balsamem lub zelem pod prysznic zmieszana i ten peeling tez nalezy dwa razy w tygodniu stosowac.

Sol ulatwia usuwanie toksyn ze skory dlatego peeling ze sola jest polecany dla osob odchudzajacych sie.

Na suchą skórę dobrą receptą mogą być emolienty, co sprawdziłam na sobie :). Wprawdzie przeważnie ta grupa preparatów jest stosowana do nawilżania i natłuszczania skóry u dzieci, ale nikt nie powiedział, że nie można jej stosować u dorosłych. Ja na przykład od dłuższego czasu cierpiałam na suchość skóry, długo stosowałam różne maści i nic nie pomagało. W końcu zgłosiłam się do pani dermatolog i poradziła, aby zastosować tę emulsję przy okazji kąpieli - https://www.eloderm.pl/emulsja-do-kapieli.html. Od dwóch miesięcy stosuję ją regularnie i moja skóra jest dzięki temu mniej podrażniona i odzyskała nawilżenie.

Zaloguj się, aby obserwować