Jump to content
Sign in to follow this  
izabela75ch

I jatez cos Wam polece!!!

Recommended Posts

wzielam przepis z ksiazki w ciemno,zrobilam i okazalo sie cudne.

Spagetti z kurczakiem-

jedna podwojna piers z kurczaka pokroilam w kosteczke i podsmazylam z przyprawami,dodalam do tego 2 cebule pokrojone drobno,zeszklilam i dorzucilam 30 dag poszatkowanych pieczarek.na koniec dolalam do tego 3/4 szklanki smietany(18%) i wrzucilam lyzke pocietej zieleniny(natka pietruszki i troche bazyli) i dwie garsci drobno pokrojonej goldy.wymieszalam.do tego wrzucilam ugotowany makaron spagetti (znowu wymieszalam)i mojej rodzinie to bardzo smakowalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

U mnie wszyscy uwielbiaja spagetti,musze tego twojego przepisu sprobowac.Zrob sobie iza spagetti carbonara bardzo do tego podobne i tez pycha :-D

Jadlyscie kiedys Spagetti ze swiezym ogorkiem?

Przepis:

1 ogorek dlugi , obieramy ze skorki kroimy w drobna kostke

20 dag szynki kroimy w kostke

2 srednie cebule , pokrojone w kostke

4 duze pomidory , obrane ze skorki i pokrojone w kostke

2 lyzki oleju

Bazylia

Oregano

...cebule podsmazamy na oleju , tak aby sie zeszklila....wrzucamy szynke i podsmazamy....nastepnie dodajemy pokrojonego w kostke ogorka i dusimy pod przykryciem az sie zrobi miekki , ale nie rozgotowany.... wrzucamy pomidory i dusimy okolo 15 minut ....na koncu doprawiamy bazylia i oregano :-D

.... mozna tez dosolic i popieprzyc do smaku ( z sola uwazac , szynka jest slona ) :-D

Podawac ze spagetti .

Smacznego zycze :-D

Moje dzieciaki sie tym zajadaja , a i ja ze wszystkich spagettowych sosow ten najbardziej lubie :-D :-D

Sign in to follow this