Skocz do zawartości
dzuli

Ospa wietrzna

Polecane posty

Zaczynamy odliczanie!!!

W niedziele mój synek szalał z koleżanka, która wczoraj wysypała ospa. :shock:

Wiec czas start do 21 odlicz.

Czy wasze pociechy już przechodziły ospę??? W jakim wieku i jak ciężko było?

Szymek jeszcze nigdy nie chorował i nawet nie wiem jak będzie się zachowywał jako chore dziecko.

Najgorsze jest to ze należy do takich ludzi którzy wszystko drapią i muszą zdrapać - będzie ciężko. :-/

Z jednej strony dobrze bo będzie miał już to za sobą :-) , ale to drapanie mnie przeraza :-?

mysle, ze ospa jest nieunikniona u Twojego skarba i trzymam kciuki zeby przeszla szybko i "bezbolesnie". Oli nie mial jeszcze ospy ani innej choroby zakaznej... i tez sobie nie wyobrazam co to bedzie :shock: coprawda kilka razy mial stycznosc z dziecmi z ospa (jak jeszcze nikt nie wiedzial,ze sie u nich rozwija) i jakos nie zarazil sie, moze dlatego, ze sie nie bawi z dziecmi tylko przebywa w tym samym pomieszczeniu a to moze za malo ;-)

trzymam kciuki ;-)

Zuza jeszcze nie miala ospy i wyobrazcie sobie ,ze sasiadki synek mial ospe i chodzilam z Zuzia ,zeby sie zarazila,zeby miec to za soba......a ona sie nie zarazila :-/

Filip mial ospe jak mial 8,5 miesiaca :roll: Ech teraz wspominam to lepiej niz jak przechodzil i nawet moge powiedziec, ze ciesze sie, ze mial ja wtedy niz mialby miec teraz :-/

Ale niestety przez zakazenie ran wyladowalismy na tydzien w szpitalu, praktycznie w momencie juz kiedy przyjechalismy do szpitala, Filip mial wysoka goraczke i oslabiony byl bardzo, a wszystko bardzo szybko postepowalo. No na szczescie jakos nie drapal krost (moze ze wzgledu na wiek) a na serio mial bardzo duze i glebokie krosty, takze wewnatrz buzki :(

Ale niestety przez zakazenie ran wyladowalismy na tydzien w szpitalu, praktycznie w momencie juz kiedy przyjechalismy do szpitala, Filip mial wysoka goraczke i oslabiony byl bardzo, a wszystko bardzo szybko postepowalo. No na szczescie jakos nie drapal krost (moze ze wzgledu na wiek) a na serio mial bardzo duze i glebokie krosty, takze wewnatrz buzki :(

wlasnie tego sie boje... Szymek tez mial wczesniej kontakt z dziecmi ktore rozsiewaly ospe, ale nigdy dzien przed wysypem a w niedziele bardzo szaleli takze choroba murowana...

Dzuli u nas to akurat przypadek, ze ospa tak sie zakonczyla, zakazenie wystapilo w 2 dni wysypki dopiero, nie od razu ... Nie kazde dziecko tak przechodzi, wiekszosc lagodniej sporo jednak u nas to przypadek jeden na wiele... Pech po prostu i reakcja na Pudroderm.

dzuli, trzymam kciuki za lekki przebieg (jesli juz musi byc ):!: :!: :!:

Oliwka tez jeszcze nie chorowala na ospe, ale znajac ja to drapanie mam murowane :-/

Ojej. Kuba jeszcze tez nie przechodzil ospy. Najgorsze to drapanie, jak tu dziecku wytlumaczyc. :-(

Oby po wystapieniu szybko minela. A moze nie bedzie?

Moj Michalek-jak mial 2,5-roku,przechodzil lagodnie ospe.Mial malo krosteczek,pani pediatra,powiedziala nam,ze moze jeszcze raz zachorowac,jak ma tak malo.No i wykrakala,wlasnie w tym roku pod koniec stycznia przechodzil poraz drugi ospunie.Bardzo duzo mial chrostek na calym cialku.Smarowanie bylo najgorsze,bo sie nie cierpliwil.Zarazil sie w przedszkolu,byla epidemia ospy.Wiec 2-tygodnie siedzial w domu,zadnego kontaktu z dziecmi i wychodzenia na dwor.Zeby nie zaziebil sie,bo mogloby dojsc do powiklan.

Na chrosty uzywalam Pudoderm. Nie swedzialo Go.Ale czasami dziubal bo chcial pomoc strupka,zeby odpadly.No i niestety na brzuchu i plecach pozostawaly Mu brzydkie slady. :-(

Ojej. Kuba jeszcze tez nie przechodzil ospy. Najgorsze to drapanie, jak tu dziecku wytlumaczyc. :-(

Oby po wystapieniu szybko minela. A moze nie bedzie?

tez sie troche ludze, ze nie bedzie, ale chyba sama nie wierze w to co pisze ;-)

.....moje dzieciaki obydwoje przechodzily ospe dosc wczesnie , syn okolo 3 lat przechodzil dosyc lagodnie , a corka okolo 6 miesiecy przechodzila dosc ostro ( jak zyje pierwszy raz takie bable widzialam , miala je wszedzie )....im wczesniej tym lepiej ponoc :-D Pamietam mama z Polski przysylala mi specjalny plyn , pomagal troche :-D ....a z babcinych sposobow to kapiel dziecka ( niezbyt dluga ) w krochmalu , czyli w mace ziemniaczanej :-D wypraktykowalam osobiscie , maka pomagala lepiej niz te plyny .

No i ew w nadmanganianie potasu chyba (te fioletowe krysztalki takie) w nich kapalam w szpitalu Filipa i zalecono nawet go wykapac w tym.

No i mamy goscia w domu - ospa zawitala :-(

Najprawdopodobniej pierwszy babel pojawil sie juz w czwartek ale nawet przez mysl mi nie przeszlo , ze to moze byc ospa - synek to szybko rozdrapal wiec zrobil sie strupek.

Wczoraj wyskoczyl kolejny a dzis narazie 3 na plecach i jeden we wlosach. Jakos dziwnie bo ja pamietam, ze cala bylam w bablach.

Nie ma tez zadnej goraczki. Pozostalych synek nie drapie tylko tego jednego rozdrapal.

Mam nadzieje ze ciezko nie bedzie

ojoj powolutku go wysypuje, wiec miejmy nadzieje, ze szybciutko mu zejda :) :) i bedzie po strachu :)

dzuli, a wlasnie mialam zapytac jak ospa u malego ?? trzymam kciuki, by szybko sie skonczyla ;-)

Dzieki dziewczyny :-)

Narazie nie jest tak zle. Na brzuchu nadal 3 bable, we wlosach jeden, na brzuchu 2 z czego jeden rozdrapany, na szyi 2 i na nogach 2.

Jestem dumna ze swojego synka bo narazie sie nie drapie - no oprocz tego jednego.

Ciagle chce sobie robic kropeczki na ciele z plynnego pudru - ma zabawe.

Wogole sie nie zachowuje jakby byl chory - wrecz przeciwnie ;-)

No pewnie na pewno latwo Mu nie jest, wiec tym bardziej wieksze brawa dla niego :) :) :)

Filip wygladal tak po zejsciu zakazenia ran juz na dwa dni przed wyjsciem ze szpitala:

22633053_d.jpg

A tak juz w domku:

22632989_d.jpg

biedulek! trzymamy kciuki za szybki powrot do zdrowia!!!

Cat twoj synek musial sie nameczyc :-(

Juz nie licze krostek bo sie nie da - tzn na buzi sa tylko 2 (oby tak dalej), na pupci 3, na nozkach 3, na brzuchu 2 ma bardzo duzo na plecykach, szyi a we wlosach chyba z 10.

Narazie sie nie drapie - choc ciagle go korci ta jedna rozdrapana na brzuchu.

Ale jest kochany - ciagle sie przytula. :-)