Skocz do zawartości
tutelitury

Ostatnio zakupiona ksiazka dla waszych dzieci to...?

Polecane posty

kacperek nalezy do Klubu Przyjaciol Kubusia Puchatka wiec co miesiac ma nowosc z tej serii i bardzo mu sie te ksiazeczki podobaja i bardzo lubi ze mna czytac :-)

my kupujemy Pony ksiazeczki oraz sporo gazetek np Fifi a teraz chodzimy do biblioteki np dzis Kinga wypozyczyla sobie 2 ksiazki o kotkach

no my gazetki tez obowiazkowo :-) myslalam tez nawet nad biblioteka dla paprocha ale wydaje mi sie ze jeszcze za maly jest ,kiedy pierwszy raz zabralas kinge,jesli mozna zapytac? :-)

dziubek1000, wlasnie pisze o tym w osobnym poscie :lol: teraz nie dawno ja zabralam

mój synek ostatnio dostał atlas dinozaurów, do kolekcji książek o dinozaurach, ale tak w ogóle to korzystamy z biblioteki, Michał ma nawet własną kartę i sam decyduje co wypożyczy :).

Gość moko

jej ja ciagle kupuje ksiażki młodemu.....ma ich sporo, sporo. Ostatnio kupiliśmy "Trzej detektywi i tajemnica kościelnej wieży"

Ja kupiłam "W krainie zagadkowych misiów". Są tam ładne i bardzo "naćkane" ilustracje, na których trzeba odnajdywać przedmioty. Mała ją uwielbia :)

my kupilismy naszej ostatnio ''Franklin i hulajnoga'' oraz ''Świat ksiezniczek"

Ja kupiłam przygody Lokomotywy Tomka i "Dobranoc Misiu". Póki co jestem zmuszona do wybierania książeczek o twardych stronach, bo wszystkie inne stracił już połowę kartek.

hihi tak to jest z maluszkami twarda ksiazka musi byc! my chodzimy do biblioteki Kinga znowu 5 ksiazek wypozyczyla:)

taki zbiór bajek specjalnie dla chłopców. Głównymi bohaterami są w tych bajkach zwierzęta. Moim zdaniem zmuszają dziecko do użycia wyobraźni. Całkiem fajna książka- polecam.

Kopciuszek, tylko ta wersja na podstawie, której film kinowy był ekranizowany. Poza tym jeszcze trzecia części z serii Ever After High i takie krótkie baśnie o księżniczkach z całego świata, niestety nie pamiętam tytułu. Bardzo fajne wydanie.

A ja poszłam w taką zwykłą "klasykę" i kupiłam córci Anię z Zielonego wzgórza. Kupiłam całą serię. Kupiłam to 3 dni temu, mała już czyta kolejny tom Anię z Avonlea. Cieszę się bo widzę jak ją to wciągnęło. Czyta niemalże z wypiekami na twarzy. Od razu mi się przypomniało jak ja to kiedyś czytałam i też przeżywałam.

Po co to kupowałaś ? Taką książkę można było czytać ale śmiało w liceum ale nie na pewno teraz hihi Ja ostatnio sobie zakupiłam książkę 50 twarzy greya. Dzieciom na razie nie kupuję książek. Bo mają komputer to tam wszystkie rzeczy co potrzebują mogą sobie dokładnie przeczytać.

Julian Tuwim. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci.

Wiersze zebrane w tym tomie od pokoleń bawią i uczą najmłodszych czytelników.

Nie może ich zabraknąć w żadnej dziecięcej biblioteczce.

W książce znalazły się m.in. wierszyki: Lokomotywa, W aeroplanie, Bambo, Spóźniony słowik, O Grzesiu kłamczuchu...Przepiękne wydanie Olesiejuk Sp. z O.o.

Grzegorz Gortat. Piętnaście kroków:-)

Przebudzenia mogą być różne: gwałtowne i łagodne, radosne i pełne lęku, a także takie, kiedy nie wiemy, czy to jeszcze sen czy jawa. Ale najbardziej niesamowite przebudzenie czeka Eryka Kafkę, jedenastoletniego bohatera tej powieści. Pewnego zwyczajnego dnia chłopiec budzi się w swoim pokoju, we własnym łóżku i od tej chwili nic już nie jest takie jak zwykle. Przed domem czekają na niego trzej nieznani mężczyźni i wspaniała limuzyna. Dokąd zabiorą Eryka i czy chłopcu uda się przejść zwycięsko przez próbę piętnastu kroków? Historia dosłownie nie z tej ziemi, pełna zadziwiających zwrotów akcji, dramatycznych wyborów i nie*zwykłych postaci.

My to się teraz na czytnik ebooków przerzuciliśmy i stamtąd dzieciakom czytamy:-) nie powiem, na początku było ciężko sie przestawić, ale potem juz było coraz łatwiej:-) mamy kolorowy czytnik, z duzym ekranem, także wszystko widać, każde ilustracje bardzo wyraźnie:-) polecam:-)

Ostatnio kupiłem sobie stare książki, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu wydane - Carla Sagana. Polecam wszystkim co interesują się wszechświatem : )

Elizabeth Maxwell. Happy End - bardzo pozytywna książka:-)

ycie 46-letniej Sadie Fuller trudno nazwać romantycznym. Jest raczej zwyczajną mamą – z lekką nadwagą, nawałem obowiązków i codziennymi problemami związanymi z samotnym wychowywaniem 11-letniej córki. Ale Sadie ma tajemnicę – podczas gdy reszta przedmieścia śpi, Sadie zarabia na życie, pisząc powieści erotyczne pod pseudonimem K. T. Briggs. Choć jej własne życie intymne niczym się nie wyróżnia, Sadie ma dryg do wymyślania kipiących seksem scen z udziałem wysportowanych i idealnie pięknych postaci w bardzo skąpych strojach.

Nick Bruel. Zły Kocurek kontra wujek Muniek:-)

Najgorszy koszmar każdego opiekuna! Kocurek i Szczeniaczek mają na tydzień zostać w domu. Ale kto się nimi zaopiekuje podczas nieobecności właścicieli? Nieoceniony wujek Muniek, gwiazda rubryki z Fajnymi Faktami –człowiek, o którym myślisz, że o kotach wie absolutnie wszystko. Czy rzeczywiście? Czy uda mu się przetrwać? Zły Kocurek kontra wujek Muniek to kolejny tom bestsellerowej serii Nicka Bruela dla początkujących czytelników. Jego książki doprowadzają do śmiechu nie tylko dzieci, ale i dorosłych – dzięki przezabawnym ilustracjom i historiom, w których każdy właściciel kota rozpozna swojego pupila.

My czytamy nieśmiertelnego Mikołajka:-)

Rok szkolny z Mikołajkiem

Mikołajek uwielbia szkołę. W końcu gdzie mógłby się spotykać z kumplami, gdzie grałby w piłkę na przerwach i gdzie wygłupiałby się na lekcjach? A teraz z kalendarzem szkolnym będzie miał na czym grać w kółko i krzyżyk!

Nie tylko dla dzieci - uwierzcie mi, świetna książka! :-)

Marcin Prokop. Longin. Tu byłem.

Longin podbija świat Longin razem z babcią i wujkiem wyrusza na Mazury, gdzie rozkręca interes z witaminizowaną karmą dla łabędzi (ale psst, nikt nie musi wiedzieć, że to zwykłe kulki z chleba). Z rodzicami i Bracholem jedzie do Paryża, bo jakimś cudem udaje im się dostać paszporty (smutny pan w okularach musiał chyba przysnąć). A na koniec wyjeżdża z kumplami nad morze i od razu zachodzi za skórę kierownikowi kolonii (który sięga mu do pasa…). No to co? Komu w drogę, temu… Longin! Longin, co z ciebie wyrośnie? Już wiadomo – Marcin Prokop.