Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

Ubierac tak samo czy nie???

Polecane posty

Zastanawiam sie czy ubieracie tak samo dzieciaczki czy kazde inaczej????

Przeciez choc sa podobne do siebie czy tez nie to dwie inne istoty ktore moga lubiec rozne rzeczy.

Wlasnie. Jestem zdania, ze powinno sie raczej ubierac roznie. Ja bym tak robila, gdybym miala blizniaki. No chyba, ze pozniej same chcialyby sie ubierac tak samo. Niemowlaki ubieralabym jednak inaczej. Chocby dla rozroznienia :-D

Gość moko

Nie, nie ubierac. Ja pamietam jak zawsze wygladalam jak klon siostry - blizniaczki. Nie dosc, ze podobne to jeszcze tak samo ubrane. Nienawidzilam tego.

ja tez jestem przeciwniczka indentycznego ubierania blizniakow i ogolnie dzieci. Nie moge patrzec na "biedne" niemowlaczki wygladajace jak wlasne odbicie w lustrze! koszmar. :-| roznorodnosc: kolorystyki, kroju, fasonu... gora :lol:

pozdrawiam

Miedzy mna a siostra jest rok roznicy.

Odkad pamietam rodzice tak samo nas ubierali,normalnie koszmar to byl dla nas. :cry:

Nie zapomne jak raz w niedziele mama nas wystroila tak samo do kosciola,obie plakalysmy i w efekcie nie wyszlysmy z domu :-/

blizniaczki znajomych ubieraja sie tak samo :!: panny maja teraz po 7 lat i tata albo mama jak ida do sklepu a nie ma tam dwoch identycznych rzeczy to nie kupuja, dziewczyny by sie pozabijaly w walce o ta czy tamta rzecz. Czasami zdarza sie ze sa ubrane inaczej, ale jak rozmawialam z Monika (mama blizniaczek) to ona im proponuje zawsze inne zestawy ubran i jak dziewczynki maja dobry dzien to sie na to zgodza, a jak nie to placz i ryk i sie nie ubiora dopuki nie dostana identycznych :roll: Monika jest bezradna no ale co jak panny maja juz swoje zdanie

Gość renet

Jestem zdania ze powinno sie ubierac dzieci roznie ,czasy kiedy blizniaki ubierano tak samo juz :-) minely.

ja osobiscie nie mam blizniakow, ale moja siostra ma i wcale ich nie ubiera tak samo, calkiem inaczej. :-)

[ Dodano: 18 Styczen 2007, 17:46 ]

Ale jakbym miala blizniaki to bym nie ubierala tak samo, ale podobnie np.; inne kolory ubranek itd. :-P

Nie tak samo. Bliźniaki jak są starsze rzeczywiście często chcą się ubierać tak samo, ale jak ich przyzwyczaimy od pierwszych dni ;) że są dwiema osobnymi, indywidualnymi człowieczkami, to myslę, że późiej nie będzie problemu. Moja koleżanka często idzie na kompromis i kupuje dwie takie same rzeczy, ale zawsze zestawia je tak, ze chłopaki wyglądali inaczej. Na przykład na zimę kupiła 2 pary takich samych bucików Memo i takie same czapki, ale kurtke jeden ma niebieską a drugi zieloną. I nie ma zmiłuj ;)

Ja zawsze chciałam mieć siostrę bliźniaczkę i wyobnrażałam sobie zawsze jak robimy ludziom dowcipy ;) uważam jednak, żeby nie przesadzać z identycznym ubiorem, zwłaszcza u małych dzieci. Nie jestem specjalistka ale wydaje mi się, ze każdy potzrebuje poczuć się kimś niepowtarzalnym. Na marginesie chciałabym dodać, ze wkrótce zmieni się prawo podatkowe i rodzice z większa liczbą dzieci (3+) będą dostawali wyższe ulgi prorodzinne. Rozliczyłyście już podatki? Zostało jeszcze kilka dni.. ja rozliczyłam pity pro 2011 przez internet

A po co na co ubierać tak samo..Ja myślę, że nie warto tak ubierać. Lepiej jest o wiele inaczej ubierać. Bo lepiej przecież jest ubierać w inne stroje. Na początku jak dzieciaczki są małe to jeszcze tak ale później to już chyba nie warto ubierać w taki sposób.

Ja lubię, jak dwa małe stworki są ubrane identycznie, zawsze ki się to podobało:-) szczególnie, kiedy to są dwie dziewczynki, uczesane tak samo, ubrane tak samo, jedzące takie same lody czy chrupki... zawsze mnie to rozbrajało, przyznam się bez bicia:-)

Ja też lubię, jak dzieciaczki – bliźniaczki są ubrane tak samo, ale może dla delikatnego kontrastu w innych odcieniach te same ciuszki pokupować? :-) Moja koleżanka ma bliźniaki, ale chłopca i dziewczynkę i ubiera je na sportowo, ale zupełnie inaczej...:-)

W przypadku małych dzieci to chyba nie żadnego znacznie dla ich rozwoju czy coś w tym guście, chociaż z wiekiem mogą się pojawiać manifestacje co do tego, że dzieci nie chcą się tak samo ubierać. Wtedy należy to uszanować i forsować tego pomysłu na siłę.

Ja uważam, że bliźniaki zdecydowanie powinno ubierać się różnie. Pamiętam z czasów podstawówki jak pewne bliźniacze rodzeństwo, które było tak samo ubierane było tak strasznie szykanowane wśród rówieśników z tego powodu, że rodzice musieli przenieść ich do innej szkoły.

Ja myślę, że tak naprawdę to nie ma to większego znaczenia, szczególnie kiedy dzieci są bardzo mało. W późniejszym okresie to może być kwestia, którą warto przemyśleć, ale wtedy dzieci są już w stanie artykułować swoje oczekiwania wobec proponowanego ubioru ;)

Absolutnie nie ubierać tak samo. Sam jestem bliźniakiem i doskonale pamiętam, jak wielką zmorą było dla mnie to, że mój brat ma identyczne rzeczy. Dla małego dziecka to nie ma żadnego znaczenia, ale dla dorastającego, które zaczyna silić się na jakiś elementarny indywidualizm, zaczyna się koszmar. Do rodziców nie docierało, że chcemy się odróżniać choćby kolorem, więc i ja i brat szczerze znienawidziliśmy te ciuchowe dublety. Jak tylko miałem swoje kieszonkowe, wszystko wydawałem na ciuchy dla siebie.

Od czasu do czasu gdy dzieciaczki są małe to wygląda dosyć uroczo gdy są ubrane tak samo. Ale kiedy już zaczynają dorastać i każdemu kształtuje się odrębny gust to nie ma co im narzucać takiego czy innego stylu. Jak zechcą być ubrane tak samo, to czemu im zabraniać. A jak będą chciały wyglądać różnie od siebie to też dobrze. Nie ma co na siłę egzekwować jednego czy drugiego stylu.

Oczywiście, że nie powinno się ubierać tak samo. Zwłaszcza gdy dzieciaki podrosną i mają na przykład 2-3 lata. Wówczas bardzo często okazuje się że jedno z nich jest dominujące, wówczas będzie problem z tym drugim. Bo będzie chciało się jakoś wyróżnić a to, zę są ubrani identycznie będzie powodem do notorycznych płaczów, histerii. Zdecydowanie jestem za tym, zeby każdy z bliźniaków miał oddzielną garderobę i żeby nie ubierać ich identycznie jeżeli nie ma takiej potrzeby albo sami tego nie chcą :0

Zaloguj się, aby obserwować