Skocz do zawartości

Polecane posty

co powinno sie znalesc w wyprawce dla maluszka?? jakie rzeczy sa niezbedne w szpitalu? ile kaftanikow, spiochow zabrac ze soba??

dziewczyny mam dylemat... przegladalam ciuszki dzisiaj dla dzidka i kompletnie nie wiem co zabrac do szpitala :shock: z Olim nie mialam nic-bo nie mozna bylo swoich rzeczy miec dla dziecka, teraz sadze, ze trzeba bedzie miec swoja wyprawke i nie wiem kompletnie co zabrac, body?kaftaniki? spioszki? ile????? mam jeszcze torche czasu wiec pytam :mrgreen: :mrgreen: licze, ze w szpitalu bede no powiedzmy z tydzien (zaokraglajac) :mrgreen:

czekam na propozycje i sugestie :lol:

Wg mnie najlepiej zadzwonic do szpitala :-) U Filipa tez nie potrzebowalam nic, poza pieluchami, nawet kosmetykow nie musialam miec... Co szpital to obyczaj.....

Ale tak po kilka na zmiane kompletow wszystkiego :) Ja znowu jak byl noworodkiem Filip to wolalam jednak koszulki zamiast body, na zatrzaski czy wiazane delikatnie, body sie przydaje wg mnie pozniej jak dzidzia sie wiecej rusza juz, a tak na poczatku to ja jednak wolalam koszulki....

Cat ma racje najlepiej jak zapytasz w szpitalu gdzie bedziesz rodzila co powinnas miec ze soba.

Jak ja rodzilam Dzieci to nic nie trzeba bylo miec,wszystko szpital zapewnial.

zebym ja jeszcze wiedziala gdzie bede rodzic :roll: ja jak zwykle wszystko na ostatnia chwile ale mam nadzieje, ze sie dowiem juz na kolejnej wizycie u lekarza gdzie mnie umiesci .... mysle, ze u czubkow byloby mi najlepiej - czulabym sie jak w domu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

olivka_83, Ty moze i tak :mrgreen: :mrgreen: ;-) ;-) ale co to malenstwo winne, ze ma "postrzelona" mamusie :roll: :?: :?: :-P :-P :-P

rzemyk72, MAMUSIE :evil: :evil: :evil: powiadasz?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nie tylko Mamusie :-P :-P :-P

olivka_83, Tatusia nie znam, suni juz nie macie, wiec ostalas sie Ty, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bo co do Ola, to nie mam zadnych watpliwosci, ze to Kochany Cukiereczek :-D :-D

Jak zamierzesz u czubkow rodzic to nie masz czym sie martwic,biale kaftaniki dostaniecie z urzedu. :-P :-P :-P

bo co do Ola, to nie mam zadnych watpliwosci, ze to Kochany Cukiereczek
jak spi :evil: to mala wredna kopia ojca :evil: nawet sobie nie wyobrazalam, ze chore dziecko az tak moze sie wycwanic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale to i tak moje serduszko :mrgreen: :mrgreen:

olivka ja dostalam liste ze szpitala:

- najmniejsza paczka pieluch jednorazowych

- 3 bawelniane koszulki

- 2 bawelniane cienkie czapeczki

- 3 kaftaniki i 3 pary spiochow

- skarpetki

- chusteczki pielegnacyjne

ale z pewnoscia kazdy szpital rzadzi sie swoimi prawami...

no a w tym dla czubkow to specjalne przywileje jak sobie zarzyczysz - sala indywidualna z miekkimi scianami i bez klamek - suuuper ;-)

dzuli, ahahahahahahahahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dzieki za liste ;-) jak juz bede wiedziala gdzie bede sie rozdwajac to sie dowiem czytez maja tam takie listy :mrgreen: zastanawiam sie bo w szpitalu codziennie sie kapie dziecko nie?(co dla mnie jest bezsensem ale coz) i co zurzyte ciuszki chowamy, nie pierzemy, nie? :lol: :lol: :lol: czyli jak wezme 3 kaftaniki to sila rzeczy mi nie styka na tydzien :mrgreen:

olivka jak z szymkiem bylam to kapali co dzien ale ubierali w to samo w czym zabrali a pozniej sobie synka przebieralam- nie wiem jak bedzie w tym szpitalu

Wiesz ta lista to pewnie dla normalnego porodu.

Dostalam jeszcze cala strone A4 rzeczami potrzebnymi dla mnie :shock:

Dostalam jeszcze cala strone A4 rzeczami potrzebnymi dla mnie
hmmm z tej strony to ja pewnie nie mam nic dla siebie :roll: :roll: :roll:

DOKUMENTY

dow osobisty

ksiazeczke ubezp

karte ciazy

ksiazeczke rum

WYNIKI BADAN

gr krwi

wynik badania usg

wynik hbs (nie starszy jak 3 mies)

odczyn wr (nie starszy jak 3 mies)

koszula lub bawelniany t shirt x2

skarpetki

szlafrok

majtki jednorazowe lub bawelniane

przybory toaletow

reczniki

woda niegazowana

cos do jedzenia

duze wkladki (podklady poporodowe)

chusteczki higieniczne

wkladki laktacyjne

odciagacz pokarmu

2 staniki do karmienia

mydlo "bialy jelen"

olivka_83, zaden problem - my ciezarowki musimy sobie pomagac ;-) rzemyk72, no jak sie pytalam czy moze byc inne powiedziala polozna ze tak ale to podobno najlepiej sprzyja gojeniu sie ran takze to zalecaja

zebym ja jeszcze wiedziala gdzie bede rodzic :roll: ja jak zwykle wszystko na ostatnia chwile ale mam nadzieje, ze sie dowiem juz na kolejnej wizycie u lekarza gdzie mnie umiesci .... mysle, ze u czubkow byloby mi najlepiej - czulabym sie jak w domu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tez mysle ze tam sie najlepij bedzie czula i z pewnoscia od razu sie zadomowisz aaaa i tak oczarujesz panstwo tam pracujace ze z pewnoscia dluzej niz tydzien zostaniesz :mrgreen:

liste tez bralam ze szpitala :lol:

dzuli, no skoro tak, to szukaj tego "jelenia" :lol: :lol:

a szukam...ale chyba bambino wezme bo nie moge znalezc

ja nie dostalam zadnej listy i dostawalam podklady szpitalne...mialam swoja koszule ale polozna kazala mi ja rozebrac" sciagaj,po co masz se zakrwawic..."

co do laktatora to byl w szpitlu elektryczny i dopiero jak mi milao rozerwac piersi to mi go wkoncu udostepnili...

izabela75ch, no wszytko sie zmienia - jak rodzilam szymka to tez koszule dawal szpital (co dzien czysciutka rano) podklady tez ale o zgrozo musialam miec swoje talerze i sztucce bo inaczej jedzenia niet. I dziecko ubierali w szpitalne ciuszki dopiero na wyjscie moglam zalozyc swoje. A ogolnie szpital byl do d...

Ten w ktorym mam rodzic ma 2 miejsce kampani rodzic po ludzku ale i tak sie boje bo o niezlym cyrku slyszalam sprzed 4 tygodni. i podobno jest ok jak jest ordynator a jak go nie ma to roznie.

Tu mnie przeraza jeden kibel na 10 lozek i jeden prysznic na 15 lozek!!!!!!