Skocz do zawartości

Polecane posty

No ja w szpitalu nic nie musiałam mieć wszystko mieli, nawet specjalistyczne mleko Humana MCT, też mieli, więc super :)

wszystko zależy od szpitala, ja niestety musiałam mieć niemal wszystko swoje;/a może są plusy tego ;] najlepiej spytaj w szpitalu, nawet gdybyś nie musiała mieć nic do szpitala to i tak musisz kupić wyprawkę bo przecież dziecko musi mieć jakiś ubranka,kosmetyki, mebelki itp. więc na pewno musisz mieć śpioszki,kaftaniki,czapeczki, rekawiczki, pieluszki polecam dada, kosmetyki polecam chicco bardzo delikatne, butelki, smoczek..

dokładnie wszystko zależy od szpitala ale na dobry początek polecam butelki antykolkowe step up, ułatwiają życie;]

jeśli chodzi stricte o wyprawkę to my dostaliśmy Maxi Cosi wózek i fotelik oraz zapas pampersów i ubranek od rodziny i przyjaciół, a resztę kupiliśmy sami! :) zabawa była przednia

Jedną z najpiękniejszych sytuacji w ciąży było właśnie kompletowanie wyprawki. Jak wchodziłam do sklepów ze śpioszkami, kaftanikami, kocykami itp. to ogarniała mnie radość, wszystko mi się podobało, wybierałam godzinami. W domu potem oglądałam, składałam, pokazywałam wszystkim. Fajny czas.

Ja ostatnio kompletowałam wyprawkę dla noworodka.Fakt,że jest z tym frajda ale.. jeśli ma się na to czas a ja pracowałam praktycznie do końca ciąży.Bardzo lubię swoją pracę czułam się bardzo dobrze tak wiec nie widziałam powodu dla którego miałabym siedzieć w domu. Kupowałam tutaj:

www.tiktak.com.pl - jest to sklep dla dzieci, w którym obecnie mają bardzo dobre ceny na tego typu artykuły. Szczegolnie na mebelki. Kupowałam tam również wózek.Dokłądnie taki sam widziałam w sklepie stacjonarnym w mojej miejsowości w cenie prawie 30% wyższej.

Warto zainwestować w porządny wózek. ja jeste posiadaczka wózeczka quinny, ten wybór był przemyślany i jestem zniego bardzo zadowolona

Dla mnie podstawą bylo nosidelko :) I ciesze sie ze trafilam na Easię z Maxi Cosi, bo jest super! Bardzo stabilne i wygodne, bobasek jest w zdrowej pozycji :) uwielbiam nosic go w nim :)

wiadomo, pampersy, spiochy, pieluszki, smoczek, supermami poduszke, kosmetyki do pielegnacji maluszka

A czy braliście może na tego typu wyprawkę kredyt?

Moja znajoma tak właśnie zamierza zrobić. Staram się ją odwieść od tego pomysł, bo nie wydaje mi się to racjonalne!

Czasami takie oferty są korzystne, ale dla osób odpowiedzialnych!

Warto może rozważyć to konto http://konto-w-banku.pl/konto-alior-banku-opinie-podstawowe-oplaty/

Słyszałam, że jest świetne!

Trzeba jednak pamiętac o tym, że nie każda kobieta ma łatwy dostęp do szkoły rodzenia. Po większych miastach nie ma z tym zbyt dużego problemu. Jednak po małych miejscowościach trudno jest spotkać taką szkołę. Wydaje mi się, że w takich przypadkach warto skorzystać takiej https://szkolarodzeniaprenalen.pl/ darmowej szkoły rodzenia. Zawsze to jakieś dodatkowe porady i podpowiedzi z których możemy skorzystać.

A czy przy każdym szpitalu nie ma szkoły rodzenia? Znaczy przy moim jest. A jeśli chodzi o wyprawkę to nie brałam kredytu. A ubranek dla niemowlaka szukałam po zwykłych sklepach, bądź po internetowych. Jakieś ciuszki koleżanki mi dały. I jeśli chodzi o prezenty to prosiłam to o wózek, to o łóżeczko i tak całą wyprawkę uzbierałam.

Jeśli chcielibyście sprawić prezent swojej mamie to polecam wam kupić Chusta babylonia będzie z niej zachwycona, przy małych dzieciach takie chusty to rarytas, to będzie bezcennym prezentem !

Od siebie dodam, że u mnie bardzo pomocnym elementem wyprawki okazało się gniazdko niemowlęce. Swoje akurat zamawiałam ze Sleepee- bardzo fajna, godna polecenia firma. Produkt super jakości, bardzo mięciutki i miły w dotyku i co ważniejsze bardzo bezpieczny. Przydatny np. podczas drzemek maluszka z rodzicami- ja się bardzo martwiłam,że możemy przygnieść synka a taki kokon był dla niego ochroną;)

Wiesz co to zależy, my mieliśmy sporo rzeczy po pierwszym dziecku i było sporo łatwiej :) no wiadomo są rzeczy które trzeba kupić nowe, na przykład materacyk, ja bardzo długo szukałam i nie oszczędzałam bo chciałam coś co będzie dobrze podpierać główkę i kręgosłup malca i będzie antyalergiczne. Sensitive ms 11 sprawdza się doskonale. Ale wiadomo ubranka itd mozna miec uzywane

Najlepiej wynająć położną do porodu, która powie też co zabrać ze sobą ;)

Ja się akurat o to nie martwię jestem już spakowana od tygodnia. Ale jeszcze nie mam pokoju dla małego. Nie mogę się zdecydować jak mam go urządzić. A termin porodu już tuż tuż. Nawet czytałam takie artykuły jak http://www.uslugi-globalne.pl/pokoj-dla-najmlodszych-czlonkow-rodziny/ . Ale nadal nie mam pomysłu. Jestem pewna, żę skończy się na tym, że ja pójdę do szpitala, a mój mąż pójdzie zrobić pokój. Pomaluję i urządzi go po swojemu. Mu też już nerwy puszczają. Dobrze, że przez pierwsze miesiące mały będzie spał w naszej sypialni. Tak to bym pomyślała jaka z nas nieodpowiedzialna para.