Skocz do zawartości
rzemyk72

co aktualnie czytacie ??

Polecane posty

Ja próbowałam raz przeczytać 50 twarzy Greya, niestety sam początek strasznie mnie wynudził i nie kontynuowałam dalej lektury. Może sięgnę po niego ponownie, tak dużo osób się nim zachwyca i potem sięga po kolejne książki pisane w podobnym stylu.

To źle, że nie dokończyłaś tej książki bo ta książka jest naprawdę spoko. Z początku tak się wydaję, że jest nudna ale później z upływem stron ta akcja się rozkręca i wszystko nabiera zdecydowanego tempa i jest coraz to szybciej. Ja ją przeczytałam w całości i nic nie żałuję.

Angielskie lato, Małgorzata Mroczkowska. Życie, szczególne to po czterdziestce, pełne jest niespodziewanych zbiegów okoliczności…

Anna wyjechała z Polski dwadzieścia lat temu. Mieszka w Londynie. Ma męża Anglika, przy boku którego prowadzi spokojne, ustatkowane życie. Pewnego dnia odbiera telefon od dawnej przyjaciółki z Krakowa szukającej wakacyjnej pracy dla swojego syna. Wojtek właśnie dostał się na uniwersytet i chce zarobić na studia. Anna postanawia zatrudnić chłopaka do pomocy w remoncie starego domu odziedziczonego przez jej męża. I choć Wojtek przylatuje do Anglii razem ze swoją dziewczyną, życie napisze dla całej trójki zupełnie inny, zaskakujący scenariusz. "Angielskie lato" to przepiękna i wzruszająca opowieść o skrywanych tęsknotach i niespodziankach, które oferuje nam los.

Zbiór opowiadań 999:-) znacie? antologia opowieści z gatunku grozy, fantasy i thrillera wydana w dwóch tomach zawiera 29 niepublikowanych wcześniej utworów mistrzów gatunku - Stephena Kinga, Joyce Carol Oates, Erica Van Lustbadera, Davida Morrella, Gena Wolfe'a, Williama Petera Blatty'ego, Nancy Collins, Ramseya Campbella i innych. Na kartach książki pojawiają się dobre znane motywy i rekwizyty, wampiry, seryjni zabójcy, zombi, duchy, nawiedzone domy, przedmioty o niezwykłych właściwościach. Czytelnik znajdzie tu m.in. takie perełki horroru jak krótką powieść autora Egzorcysty zatytułowaną Gdzie indziej, czy nowele Kinga Road Virus jedzie na północ, Newmana Trup Amerykańca w moskiewskiej kostnicy, Wolfe'a Drzewo jest moim kapeluszem i Oates Ruiny Contracoeur.

Ja właśnie czytam książkę pt. "My dzieci z dworca zoo" Swoje lata już mam ale dopiero teraz po nią sięgnęłam, uważam, że każdy powinien ją przeczytać a w szczególnosći ludzie młodzi żeby wiedzieli jak łatwo jest popaść w szpony nałogu.

aktualnie zaczełam czytać trylogie igrzysk śmierci byłam na filmie bardzo mi się film podobał więc postanowiłam przeczytać właśnie książki więc polecam jezeli nigdy nikt tego nie oglądał. Ostatnio przeczytałam też trylogie greya bardzo mi się podobało lecz film nie za bardzo stać ich na więcej.

Aktualnie czytam .....zmiany w ustawie VAT. Od 1 lipca znowu zmieniają się przepisy i szefowa zdenerwowała się, że jeszcze tego nie znam. Więc całymi wieczorami od tygodnia siedzę i studiuję. Zazdroszczę wszystkim, że mogą się relaksować przy dobrej książce. Mam nadzieję, że w krótkim czasie powrócę do czytania samych interesujących powieści.

Barbara Delinsky. Nikt się nie dowie - pewnej deszczowej nocy Deborah i jej nastoletnia córka Grace wracają samochodem do domu, prowadzi dziewczyna. Nagle uderza w nie drugie auto. Okazuje się, że kierował nim nauczyciel historii Grace. Jest nieprzytomny, ale żyje. Deborah odsyła Grace do domu i bierze na siebie odpowiedzialność za spowodowanie wypadku. Od tej chwili życie matki i córki nigdy już nie będzie takie jak było…

Andrzej Swat. Czwarta śmierć świętej Doroty.

Komisarz Michał Grosz bada okoliczności śmierci i zniknięcia zwłok młodej dziewczyny. Trop prowadzi do wikarego parafii pod wezwaniem św. Doroty, który próbował popełnić samobójstwo. W trakcie śledztwa Grosz odnajduje zwłoki dziewczyny łudząco podobnej do średniowiecznej patronki kościoła. Tymczasem wikary ucieka i pojawia się w miejscach, gdzie znajdywane są kolejne ofiary. Równocześnie w kręgu podejrzanych pojawia się sekta wyznająca kult św. Doroty. Chociaż zamordowane kobiety noszą wyraźne znamię seryjnego mordercy, prokurator dopatruje się w zbrodniach motywów politycznych i odsuwa Grosza od śledztwa.

Właśnie skończyłam "Trylogię ciągu" Gibsona. Skończyłam parę godzin temu i czuję, jak złość we mnie narasta i narasta, bo naprawdę nie wiem, co myśleć o zakończeniu. Patrzę na to zakończenie i odczuwam jakiś opór "po to tyle to czytałam? coś takiego dostałam? co to w ogóle ma być?". I mi teraz źle, bo ogólnie bardzo mi się te książki podobały.

W tym miesiącu mam ambitny plan nadrobić Klasyki przez wielkie K - 451 stopni Fahrenheita, Nowy Wspaniały Świat i Zabić Drozda.

fajne te ksiązki trzeba przede wszystkim czytać ksiązki to człowiek się rozwija i może oczeikać ze nie będzie się tak cofał ;) zajmuje mnie zarazem i fantastyka poczawszy od Dicka a skończywszy na Tolkienie. Wszystko ma swoje plusy i minusy

Magdalena Kordel. Okno z widokiem:-)

MAGDALENA KORDEL autorka bestselerowych powieści: 48 tygodni, Uroczysko, Sezon na cuda, Wino z Malwiną, Wymarzony dom, Wymarzony czas oraz Tajemnica Bzów. Powieść OKNO Z WIDOKIEM przenosi nas do Malowniczego – miasteczka położonego wśród sudeckich gór. Róża, doktor na wydziale archeologii w Warszawie, dość niespodziewanie postanawia odwiedzić babcię. Czemu, nie bacząc na trwający rok akademicki, przerywa pracę i jedzie taki szmat drogi? Co z tym wszystkim ma wspólnego kapliczka ze świętym Antonim i diabeł? Kim jest tajemniczy inwestor, który pojawia się w Malowniczym i burzy spokój mieszkańców? W powieści przeszłość miesza się z teraźniejszością, przez wiele lat skrywane sekrety rodzinne wychodzą na jaw, a grupa studentów archeologii dokonuje wstrząsającego odkrycia.

Lauren Oliver. Delirium. Trylogia - wielkie tomisko, super spędzony czas:-)

Rząd USA przejął kontrolę nad życiem obywateli. Jednym z jej przejawów jest poddawanie ludzi zabiegowi, który ma pozbawić ich głębszych uczuć. Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego gotowa będzie zaryzykować swoje życie. Bo miłość – choć może zabić – może też ocalić.

Ivy Alexandra - W objęciach ciemności :-)

Dla demonicznej kochanki nieśmiertelny mężczyzna przejdzie przez ogień piekielny, by spędzić wieczność w słodkich objęciach ciemności

Są potężni i wieczni, i spragnieni smaku krwi. Lecz przeznaczeniem każdego z nich jest strzec niezwykłej kobiety. W jej obronie Strażnik Wieczności nie zawaha się przed niczym. I nie ulęknie się niczego - poza miłością…

Shay to ostatnia przedstawicielka rasy, której krew rozpala w wampirach dziką żądzę i jest dla nich cenniejsza od złota. Dlatego na rozkaz swego pana nieśmiertelni rozpoczynają łowy na Shay.

Lecz na ich drodze staje nieoczekiwanie jeden z nich. Dumny przywódca wampirzego klanu wciąż nie może zapomnieć Shay - niezwykłej kobiety, która kiedyś ocaliła go przed losem straszniejszym niż śmierć. I zaryzykuje zdradę i życie dla nieśmiertelnej namiętności…

Glass Cathy - Skrzywdzona... uwielbiam tą serię!

Mała Jodie jest pełnym agresji dzieckiem, niechcianym i przekazywanym do kolejnych rodzin zastępczych. Jej ostatnią nadzieją jest Cathy Glass, pracownica opieki społecznej. Kobieta, poznając dziewczynkę, powoli odkrywa wstrząsającą historię dziecka skrzywdzonego przez swych najbliższych. Prawdziwa i bardzo trudna historia, po której nie pozostaje się obojętnym.

Proś mnie o co chcesz - Judith i Eric, błyskotliwy magnat biznesu, którego poznała, kiedy była jego sekretarką, a potem została jego narzeczoną, znów próbują ułożyć sobie życie razem. Namiętnie się kochają, pragną i równie namiętnie ranią. Obiecali sobie, że nie będą mieli przed sobą tajemnic. Jednak nie dotrzymują słowa. Ich związek znów jest na krawędzi, a wiele osób stara się, by nie przetrwał. Czy wytrzyma ich gorące temperamenty, popełnione błędy i intrygi?

Katarzyna Michalak - Winiowy Dworek

W Wiśniowym Dworku, gdzieś pod litewską granicą mieszka Danusia. Jest nauczycielką w wiejskiej szkole i nie wyobraża sobie życia w wielkim mieście, pełnym spieszących się ludzi.

Na warszawskim Mokotowie, niedaleko parku Morskie Oko, mieszka Danka. Jest przebojową biznesmenką w międzynarodowej korporacji i nie wyobraża sobie życia na wsi, gdzie życie toczy się powoli, a jego rytm wyznacza przyroda. Te dwie kobiety pozornie dzieli wszystko, ale łączy jedna tajemnica.

I jeszcze ktoś. Mężczyzna, który przybył z przeszłości, by odebrać to, co do niego należy...

Courtney Miller Santo - Sekret Drzewa Oliwnego

W starej posiadłości Hill House w dolinie Sacramento mieszka pięć pokoleń kobiet rodziny Kellerów. Jednak życie we wspólnym domu otoczonym pięknym gajem oliwnym nie jest sielanką. Annę, Bets, Callie, Deb i Erin łączą więzy krwi, ale różnią charaktery, doświadczenia, ludzie, których spotkały na swojej drodze oraz tajemnice, które starają się ukryć przed sobą nawzajem. Kiedy w ich życiu pojawia się dr Hashmi, genetyk badający źródła długowieczności rodziny, kobiety boją się, że odkryje nie tylko sekret ich życiodajnych drzew oliwnych, ale także wtargnie w ich pilnie strzeżony świat kobiet.

Się dorwali tutaj do tego tematu i będą dawać recenzje książek..No ładnie, tylko nie o to chodzi panie i panowie :) powiedzieć trzeba co się aktualnie czyta. Ja na szybko powiem, że się zabrałam za czytanie książki bardzo damskiej czyli dziennik Bridget Jones.

Obecnie czytam Mgłę Kai Malanowskiej: Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience, leżącą w kałuży krwi. Przyczyną śmierci okazał się cios w skroń zadany tępym narzędziem.

Ada Rochniewicz właśnie zaczyna pracę jako oficer dochodzeniowy w warszawskiej komendzie. Jej nowym partnerem zostaje komisarz Sawicki. Tajemnicza śmierć kobiety na Mokotowie staje się ich pierwszym wspólnym zadaniem, które dla obojga okaże się próbą charakterów.

Dlaczego Zofia została zamordowana? Czy przed śmiercią widziała się z byłym kochankiem? Co łączyło ją z nielegalnymi imigrantami? Jaką rolę w jej życiu odgrywał tajemniczy ruch religijny? Kolejne tropy wskazują, że z zabójstwem wiąże się piętrowa, przerażająca intryga.

Pierwszy w dorobku Kai Malanowskiej kryminał to świetnie skonstruowana, niepokojąca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że zło przyjmuje często zaskakującą postać.

Teraz kończę właśnie Szmaragd wielkiej damy - Gould Judith. Allegra Sheridan, projektantka biżuterii, zyskała już pewną renomę dzięki niepowtarzalnym klejnotom wykonywanym dla nielicznych, lecz zamożnych klientów. Jeden z nich, bogaty przedsiębiorca Hilton Whitehead, nie potrafi niczego odmówić swojej kochance. A tym razem Kitty pragnie legendarnego i bajecznie kosztownego szmaragdu księżniczki Karimy. Whitehead składa Allegrze niezwykłą propozycję: chce, by pojechała do Francji i licytując w jego imieniu, kupiła słynny pierścionek ze szmaragdem. Allegra sprawnie wykonuje intratne zlecenie. Okazuje się jednak, że nabyty przez nią klejnot stanowi klucz do pewnej mrocznej zagadki z przeszłości, a każdemu, kto zapragnie ją rozwiązać, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…

Nadrabiam czytanie postów na forum haha :) Ostatnio nic ciekawego nie trafiło do mnie jeśli chodzi o książki :(

Ja właśnie kończę czytać i mogę polecić "Dwór wiatrów" - to polska powieść społeczno-obyczajowa, moim zdaniem dająca wiele do myślenia, uczy jak radzić sobie z depresją i rozstaniem, opowiada o pokonywaniu własnych słabości i lęków.