Skocz do zawartości
Ola

Uczulenie, wysypka?

Polecane posty

Sluchajcie moja mala ma jakies uczulenie pojawilo sie na raczkach, dloniach i troszke na udzie. Bylismy u lekarza nie wiele nam powiedzial przepisal masc elocom, plyn do kapieli hascosan i wapno. Uczulenie wyglada tak jak czerwone plamki niektore zlewaja sie w cala duza plamke w sumie nie wiem od czego, moze woda ale taka deszczowka bo sie nia bawila moze platki z cynamonem bo jadla pierwszy raz moze sok tymbark bo tez pila pierwszy raz sama nie wiem co to mam obserwowac.

Chcialam zapytac moze znacie jakies domowe sposoby na uczulenia takie lagodzace bo ja to troche swedzi zwlaszcza w nocy.

Kapalam ja w krochmalu z maki ziemniaczanej i nadmanganianie potasu co troche odkaza i lagodzi teraz w tym plynie od lekarza co jeszcze moge zrobic?

moja Zuza tez dostala wysypki na raczkach,miala takie bordowe plamki,smarowalam jej mascia i pila wapno ,po 4 dniach wszystko zniknelo

[ Dodano: 17 Kwiecien 2007, 08:15 ]

i tez nie bylo wiadomo od czego to ma

...moze zmienilas plyn do kapieli , tez moze byc :-D Moj syn zwlaszcza latem ma czesto wysypiki , ale on jest alergikiem i od pylkow tez dostaje :-?

moze zmienilas plyn do kapieli , tez moze byc

masz racje, 2 tygodnie temu zmienilam plyn do kapieli, moze to od tego,odstawie go i zobacze

dzieki Ci kobieto :-D

[ Dodano: 17 Kwiecien 2007, 13:52 ]

ale on jest alergikiem i od pylkow tez dostaje

ojej przykro mi,biedaczek

ja ani plynu ani proszku nie zmienilam a dzis jest jeszcze wiecej uczulenia chyba pojedziemy do dermatologa

moj Oli jakis czase temu tez byl wysypany nie wiem od czego :-( mial cala buzke, raczki i uda i na brzuszku, wpierw wystraszylam sie, ze to rozyczka bo dostal az takich czerwonych plam ale wezlow chlonnych nie mial powiekszonych. Pojechalismy do pani doktor i tez nie wiadomo skad. Mylam go w Oliatum i nic dalej chropowate jak bylo... w koncu przeszlo samo.

dawalam wapno w syropie i musujace, Zirtec, fenistil w kroplach i nic... samo zkiklo tak samo jak sie pojawilo i nie wiem co to bylo, teraz ja mam wysypke na rekach, po zewnetrznej stronie i masakre na dloniach od detergentow :cry: :cry: :cry: :cry:

olivka_83, biedulko!!! my tez z ta wysypka walczymy ale caly czas jest

Ola, to widze, ze lekarz z grubej rury poszedl - elocom t masc sterydowa.

Szymka tez nia kiedys smarowalam, ale dostalam ja jak juz nic nie pomagalo - po ponad miesiacu i kiedy juz poznalam przyczyne wysypki

A tak na marginesie elocom leczy tylko skutki a nie przyczyne takze najpierw podobno trzeba wyeliminowac przyczyne

ja tez nie trzyma i nie schodzi we wtork jedziemy do dermatologa. dobrze ze Kinga lubi moczyc sie w wodzie bo kazdego dnia ja mocze w tym specjalnym plynie a jej sie to podoba jednak wolala bym by jak najszybciej to dziadostwo zeszlo

Ojej, biedactwo. Kubus w swieta dostal wysypki, tez nie wiadomo od czego. Dostalismy fenistil i wapno mu podalam, zeszlo.

Mnie za to wysypuje po ludwiku i wezyrze. Po wodzie chlorowanej tez, ale tego nijak nie unikne.

Ola do kapieli na wieczor polecam plyn Balneum Hermal Plus- jest to plyn do kapieli zmniejszajacy swiad skory.

http://www.aptekacentrum.home.pl/balneum-hermal-plus-p-1570.html?manufacturers_id=81

Zgadzam sie z Dzuli Elocom to jest masc sterydowa, u mojego synka tez niestety stosowalismy ja na jego alergiczna skore- AZS :-(

Natomiast na wieczor z preparatow doustnych, jak mojego synka juz tak bardzo swedzialo to lekarz zapisal nam nam syrop Atarax. Lek ten bowiem dziala uspokajajaco, przeciwhistaminowo oraz przeciwswiadowo. Stosuje sie go tez w wypadku alergii skornej, kiedy w nocy swedzenie skory nie pozwala zasnac :-(

Ola a robiliscie coreczce alergenowe testy skorne? Dzieki nim latwiej bedzie mozna ustalic na co dziecko jest uczulone.

Przy obecnej wysypce synka chyba zastosowalam juz wszystkie plyny do kapieli i nic tak nie pomoglo jak zwykla kapiel w krochmalu...

Hej dziewczyny!

Moj smyk tez mial wysypke-dopiero niedawno z tego wyszlismy.I tez zupelnie nie wiem skad mogla sie wziac?!Skore mial w tym miejscu jakby lekko przysuszona i te chropki takie pod skora...Martwilismy sie z mezem,strasznie dlugo to sie ciagnelo.... :-x

moj wikus tez mial uczulenie na raczkach.cos od zabawek.znknelo po tygoniu smarowania mascia.ja to tez mialam na dloniach ale u mnie dlugo sie trzymalo.wiec czegos dotykalismy razem...

niestety proszek moze uczulic zwlaszacza gdy zawiera detergenty moja chrzestnica od proszku miala uczulenie na plecach i dlugo to trwalo nim jej zeszlo

a czy proszek może bardzo uczulić?

Może w proszku przecież znajduję się różne substancje chemiczne, które mogą "podrażniać" delikatną skórę. Dlatego ja swojego czasu prałam synkowi ubrania tylko w proszku Jelp, Lovela i orzechach piorących: http://www.lobuziak.pl/forum/testy-i-recenzje/2866-indyjskie-orzechy-piorae-ce-do-prania-indische-waschnuss-schalen.html

Jednak tak sobie myślę że wszystkie zmiany skórne należy najpierw skonsultować z lekarzem, który będzie wiedział co jest ich przyczyną i jak należy je leczyć.

Może w proszku przecież znajduję się różne substancje chemiczne, które mogą "podrażniać" delikatną skórę. Dlatego ja swojego czasu prałam synkowi ubrania tylko w proszku Jelp, Lovela i orzechach piorących: http://www.lobuziak.pl/forum/testy-i-recenzje/2866-indyjskie-orzechy-piorae-ce-do-prania-indische-waschnuss-schalen.html

Jednak tak sobie myślę że wszystkie zmiany skórne należy najpierw skonsultować z lekarzem, który będzie wiedział co jest ich przyczyną i jak należy je leczyć.

Tak jak Pani wspomniała w takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem, co potwierdza nasz ekspert " zmiany skórne czy alergie u niemowlęcia łatwo pomylić z mniej groźnymi dolegliwościami, tj.: kolki lub ulewania. Przyczyny są różne, np.: leki, barwniki, konserwanty, pokarmy, wełna i alergeny powietrzno pochodne, których lista jest bardzo długa. Należy pamiętać, aby wszelkie zmiany stanu zdrowia czy decyzje o zmianie diety dziecka konsultować zawsze z lekarzem specjalistą. Produkty do prania również odgrywają bardzo ważną rolę. Powinny być atestowane, o specjalnym, łagodnym składzie przystosowane dla skóry niemowląt i małych dzieci. Sprawdzonym przykładem jest marka Lovela." Położna Anna Kalinowska lekarz pediatra.

Ja z kolei walczyłam u swojego Tymka z atopowym zapaleniem skóry, kiedy skończył siedem miesięcy. Nagle skóra zaczęła mu pierzchnąć i puchnąć. Szybko więc udaliśmy się do pani dermatolog, która potwierdziła, że do AZS. Na szczęście dzięki jej radom chorobę udało się zwalczyć, a ja mogę Wam podpowiedzieć kilka cennych rad. Po, pierwsze dziecko czy niemowlę z AZS należy ubierać tylko w ubrania z naturalnych tkanin. Warto także, aby podczas snu dziecko miało na sobie rękawiczki-„niedrapki”. No i rzecz najważniejsza, emolienty – to kluczowe preparaty w terapii AZS, które natłuszczają i nawilżają dziecięcą skórę. Mogę Wam jeszcze odesłać do tego tekstu - http://www.eloderm.pl/artykul/16,6-zalet-stosowania-emolientow-u-dzieci.html