Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

Poród znowu będzie boleć!!!

Polecane posty

Poród znowu będzie boleć?

"Dziennik": Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyc liczbe cesarskich ciec i w ten sposob promowac naturalny porod, bez chirurgicznej interwencji. Pomysl, jak do tego doprowadzic, jest prosty: nalezy spowodowac, by cesarki staly sie dla szpitali finansowo nieoplacalne.

Takie rozwiazanie, ktore de facto ogranicza prawo kobiet do wyboru, w jaki sposob chca urodzic dziecko, wspiera prof. Bogdan Chazan. To ekspert ministerstwa, zazarty obronca zycia poczetego, naturalnych metod planowania rodziny i przeciwnik antykoncepcji. Prof. Chazan powiedzial gazecie, ze liczba cesarskich ciec w Polsce przekroczyla juz 27 proc. ogolnej liczby porodow. Jego zdaniem, to skutek panujacej w Polsce mody, a jego efektem bedzie spadek liczby urodzen w Polsce.

- Kobieta, ktora miala juz cesarskie ciecie, czesto boi sie kolejnych ciaz i z tego powodu rezygnuje z nastepnych dzieci - tlumaczy. Jego zdaniem, kobiety powinny rodzic wiecej dzieci, bo to one sa odpowiedzialne za niz demograficzny.- Walczymy, zeby przyrost naturalny sie zwiekszyl i system emerytalny nie padl - mowi.REKLAMA Czytaj dalej

Optymalny odsetek cesarskich ciec to - zdaniem prof. Chazana - 15 proc, czyli tyle, ile w Polsce bylo 10 lat temu.

Wtoruje mu wiceminister zdrowia Boleslaw Piecha, z zawodu ginekolog, ktory twierdzi, ze lekarze i kobiety ida na latwizne.- Wybieraja cesarskie ciecie, bo zwalnia ono z obowiazku czuwania przy dlugotrwalym porodzie. Dlatego chcemy, by od przyszlego roku wycena porodow fizjologicznych i przez cesarskie ciecie byla taka sama - mowi.

Wiceminister powiedzial "Dziennikowi", ze resort wspolnie z NFZ planuje zrownanie stawek za porod naturalny i przez cesarskie ciecie, co ma zniechecic szpitale do wykonywania takich zabiegow.

Pomysl Chazana wzbudza juz protesty kobiet i poloznikow.- Nie wiem, dlaczego mamy sie cofac do epoki kamienia lupanego, kiedy jedna kobieta przezyla porod naturalny, a inna nie - oburza sie aktorka Dominika Ostalowska, ktorej dziecko przyszlo na swiat poprzez cesarskie ciecie.

- Znam przypadki, ze lekarz nie wykonal cesarskiego ciecia i dzieci z powodu niedotlenienia w czasie porodu sa kalekami" - mowi minister, pelnomocnik rzadu ds. rodziny, Joanna Kluzik-Rostkowska, ktora urodzila swoje trzecie dziecko dzieki cesarce.

Wiecej na ten temat w piatkowym wydaniu "Dziennika".

Edytowano przez Nadin

dla mnie ci ludzie sa chorzy :!: :!: :!: wszystko co robia jest bezsensem, skrajnym debilizmem i ciemnota umyslowa spowodowana nie wiem czym a jak wiem to nie napisze :evil: :evil: :evil: :evil:

wszystkim zalezy na przyroscie naturalnym... ale to co robia tylko temu zaszkodzi....

zrobcie porzadek ze swiadczeniami dla rodzicow samotnych, matek pracujachych, dla rodzicow dzieci chorych... jakies ulgi, dofinansowania, zasilki, tansze przedszkola, zlobki, dluzsze urlopy maciezynskie itd

ja jako matka chorego dziecka dlugo wahalam sie i zastanawialam czy jestem w stanie pozwolic sobie na drugie dziecko, oczywiscie chodzi o sytuacje materialna teraz jest ciezko z jednej pensji a co dopiero przy dwojce dzieci i moim marnym zasilku na chore dziecko :?: :?: zeby dostac zasilek i swiadeczenie pielegnacyjne nie moge pracowac-to jeden z warunkow... w takim razie powiedzcie mi jak mam wyzyc jako spamotna matka z 583 zl miesiecznie z chorym dzieckiem??? moze by mi dali tak chociaz najnizsza krajowa, mialabym tez emeryture jakas bo tak ja wogole sie nie widze w wieku emerytalnym bo chyba z glodu umre :shock: jakie skladki sa odciagane z tych niecalych 600 zl?? 47 zl miesiecznie :shock:

dlaczego musze kombinowac i sie zastanawiac jak zyc i czy drugiemu dziecku dac nazwisko ojca zeby sie oplacalo?

niech z tym cos zrobia a szpitalom i tak juz sie nie oplaca wykonywac cc na zyczenie bo za kazda cesarke musza zwracac okolo 4 tysiecy a za porod naturalny dostaja kase... dlatego coraz czesciej sie slyszy, ze cisna na sile dzieci, unikaja cesarek bo im szkoda kasy i dzieci sie rodza okaleczone, niedotlenione... :evil: :evil: tego wlasnie sie boje i wybralam drugie cc-dopoki moge jeszcze wybierac ale trzeciego dziecka miec nie bede bo mnie nie bedzie stac na to, opieke medyczna podczas ciazy-juz wydalam 2 tysiace, pozniej utrzymanie i odpowiednie wyksztalcenie dziecka :evil: :evil: za co?? za 583 zl i to jeszcze Olusia??

P*A*R*N*O*J*A

C*H*O*R*Y* K*R*A*J* :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

pogielo ich juz zupelnie :evil: :evil: :evil: szkoda ze zaden z tych madrych politykow nie zapyta kobiet o zadnie - ja bym ich tak chetnie raz zobaczyla na porodowce - ciekawe czy wtedy byliby rownie madrzy :evil: :evil:

scyzoryk sie w kieszeni otwiera, jak czlowiek to czyta :evil: :evil:

I tu macie racje dlaczego to faceci decyduja skoro to nie oni musza wypchnac ten grejfrut na swiat :evil: Politycy wogule nie mysla glowami :roll:

no nie.....zwasze faceci sie wypowaidaja...

ze niz demograficzny i trzeba promowac rodzien

oni chyba chca wiecej rodzin z dziecmi uszkodzonymi podczas porodu...

ja mialm cesarke bo zaden glab mi nie zrobil usg przed porodem i nikt nie wiedzial ze wikus ma 4220gram i jest zakleszczony barkami.a co tam...moglam umrzec z bolu a dziecko moglo byc niedotlenione ale bylby porod naturalny....ja nie moge....ja mdlalam z bolu i wycienczenia.

niech ten jeden z drugim se urodza chociaz pol dziecka i zobaczymy co beda mowic....

baby do rodzenia a chlopy do rzadzenia?????????o nie.

Dobrze ze planuje zakonczyc kariere Matki Polki...a moze do czasu kiedy moja corka bedzie myslec o swoich dzieciach cos sie zmieni.

Coraz wieksze paranoje sie tutaj dzieja!!!

Moj Szymek jest ofiara kretynskiego zaciecia lekarza do naturalnego porodu - duzo sie nacierpial a ja tydzien czekalam by sie dowiedziec czy wszystko jest ok z jego mozgiem.

I to ma byc to lepsze rozwiazanie???

Moze nich kobiety zaczna znowu w domu rodzic tak jak kiedys bylo, moze lepiej zamknac oddzialy poloznicze - wtedy napewno bedzie taniej.

Kobiety beda sobie umierac przy porodzie i bedzie fajnie :evil:

Zaloguj się, aby obserwować