Skocz do zawartości
kopytko

Edukacyjne gry komputerowe

Polecane posty

Jakie znacie? My uzywamy Krolika Bystrzaka i Puchatkowe Przedszkole , ale szybko sie nudzi. Znacie jeszcze cos fajnego? Miedzy nami literkami jakos mu nie spasowalo :-(

:lol: Komputer macie,ale gry na ten komputer to nie macie. Moj ma dopiero 4 lata i jak na razie nie jest zbytnio zainteresowany takimi grami.

No rzeczywiscie za duzo gier to nie mamy. Za to mase bajek ;-) Przynajmniej dzieciak nie siedzi tak blisko monitora. Natomiast gry to inna sprawa. Mamy jakas "drobnice" na ktora jest za maly, Hugo nie jest zbyt ambitny (wrecz nudnawy), a te edukacyjne, ktore nie oglupiaja dziecka nie sa zbyt liczne. Gry spod linuxa nie bardzo mu sie podobaja bo same pingwiny, a zreszta trochu dla starszych a nie malucha. Natomiast te dwa tytuly o ktorych pisalem bardzo mu spasowaly. Szukam podobnych rzeczy, moze trochu starszych wydan? Moze bylo cos ciekawego.

A nie za wczesnie na komputer dla takiego Malucha? I wlasnie w ten sposob rodzice wyrabiaja nawyk siedzenia przed komputerem. A potem sie dziwia, ze ich dziecko ciagle przed nim przesiaduje. Mozna naprawde spedzic wspaniale czas z dzieckiem, ale nie przed monitorem. Nie jestem zwolenniczka calkowitego zakazu, ale przynajmniej od rozsadnego wieku. A Twoj syn kopytko, ma chyba ponad 2 lata?

Jezeli chcesz koniecznie cos edukacyjnego, to zainwestuj w zabawy fundamentalne dla starszych dzieci, powyzej 2 lat. Z tego co slyszalam naprawde warto. Zreszta dyskutowalysmy z moko na ich temat na tym forum.

Pozdrawiam :-D Mam nadzieje, ze nie zabrzmialo zbyt moralizatorsko, nie taki mialam zamiar ;-)

Krolika bystrzaka moja corka uwielbia no ale juz niemamy go bo gra byla pozyczona i musielismy oddac.teraz ma nowa gre ze stronki http://myscene.everythinggirl.com/home.aspx

uwielbia w to grac

Co do siedzenia przy komputeze to mysle ze godzine jak posiedzi to sie jej nic nie stanie Ona dobrze wie ze wiecej niemozna.Mysle ze trzeba dziecku wytlumaczyc dlaczego niemozna tak siedziec przed monitorem dlugo i po sprawie:)

Moj synek ma juz prawie trzy i pol. I nic nie poradze, ze musi nasladowac tate. On tez jak on to stwierdza "musi pracowac". Wiec skoro musi to wole laczyc przyjemne z pozytecznym niz puscic mu gre z ktorej nic nie wyniesie.

Teletubisie , nie wiem tylko czy to w Polsce wyszlo...

...pozatym seria Freddie ryba , bardzo fajne i latwe gierki ( tez nie mam pojecia czy mozna dostac na polskim rynku)

http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_AffiliateMap-Start?LinkType=Product&Section=GAMES&PrdID=1004004000001054&Referrer=ADVNLKEL00201200099

....jest takze seria z autem Putt-Putt , moje dzieciaki od trzeciego roku zycia wlasnie od tych gier zaczynaly :-)

http://pgc.planet.nl/planet/show/id=317482/contentid=461869

Nie pozwalam Michalowi siedziec przy komputerze. Nie powiem, ze nie chce, bo chce bardzo. Zreszta chce robic wszystko to co ja, a ze pracuje w domu to musialam ten problem rozwiazac. Ja mam biurko i Michal ma biurko. Ja mam komputer i on tez. Dostal prawdziwa klawiature i prawdziwa myszke (ze starego komputera). Monitor ma zrobiony z pudelka i to mu wystarcza. Jak chce sobie popisac, to bawi sie swoja klawiatura. I jakos juz przestalo go ciagnac do mojego komputera. I jeszcze jedno - Michal nie ma pojecia, ze jest cos takiego jak gra komputerowa, chociaz ma juz prawie 3,5 roku. I nie dowie sie tak dlugo, jak bede w stanie to kontrolowac. Nie chce, zeby za kilka lat nosil okulary. Promieniowanie monitora jest zbyt silne na tak mlode oczy, ktore dopiero sie rozwijaja.

Widze,ze kroluje tutaj Komputerowa gratka.Ja tez to kupuje Michalkowi.Kolekcionujemy te gry,mamy ich juz duzo czesci.Michal uwielbia grac w Papatke. :-)

Podaje link na ktorym mozna zamowic gazete z plyta.Bo nie wszystkie numery,mozna znalezc w kioskach.

http://www.kgratka.pl

Mojemu 4 letniemu synkowi przypadły do gustu gry z serii Król Maciuś Aidem Media. Są to edukacyjne gry bez przemocy przeznaczona dla przedszkolaków. Są ciekawe, kolorowe i zabawne. W grach tych sa rożne zadania np: dziecko opiekuje sie pieskiem, szuka brakujących fragmentów obrazka i składa go w całość.

Sklep Aidem Media - gry dla dzieci, edukacyjne, programy edykacyjne, język angielski, ortografia, nauka liter, cyfr, dla dzieci, dla przedszkolaka

Sklep Aidem Media - gry dla dzieci, edukacyjne, programy edykacyjne, język angielski, ortografia, nauka liter, cyfr, dla dzieci, dla przedszkolaka

Gry z Aidem Media w ogole mi sie bardzo podobają :-) Są to rożne gry edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym np: z nauka języka angielskiego, liczenia. Dziecko bawiąc sie uczy. Sklep Aidem Media - gry dla dzieci, edukacyjne, programy edykacyjne, język angielski, ortografia, nauka liter, cyfr, dla dzieci, dla przedszkolaka

Uważam także ze gry z Komputerowej Gratki (o których piszecie) tez sa ciekawe :-)

Edytowano przez Nadin

Przeczytałam że niedawno powstała nowa seria programów edukacyjnych dla dzieci Adibu. Są to gry dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (rozpoczynających naukę w szkole). Producent zapewnia że w grach tych rodzice mają kontrolę nad przebiegiem gry np: czasem jej trwania:D

Muszę przyznać że zdjęcie z gry wygląda całkiem ciekawie- kolorowo i wesoło:)

Seria "Adibu" dla dzieci w sklepach - Aktualności IDG.pl

48483.jpg

I nie dowie sie tak dlugo, jak bede w stanie to kontrolowac. Nie chce, zeby za kilka lat nosil okulary. Promieniowanie monitora jest zbyt silne na tak mlode oczy, ktore dopiero sie rozwijaja.

monitory LCD i plazmy nie są już tak szkodliwe dla oczu...

Moj synek oszalał na punkcie ww Króla Maciusia, gratka też jest ok, ale już nie tak bardzo.

Chciałabym mu sprawić jeszcze Królika Bystrzaka, ale nikt ze znajomych nie posiada.

Szymek siedzi przed komputerem maksymalnie godzine dziennie i jest ten czas podzielony na 2 lub 3 części (po pol godziny lub po 20 minut).

Ja uważam, ze wszystko jest dla ludzi a trzeba przyznać ze gry edukacyjne niesamowicie rozwijaja