Skocz do zawartości
kopytko

Edukacyjne gry komputerowe

Polecane posty

Wczoraj kupiłam synkowi grę: "Puszaki rozrabiaki". Gra ta jest dodatkiem do gazety "Puszaki rozrabiaki" i jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. To coś takiego jak komputerowa gratka, tylko że w tej grze występują inni bohaterowie :) Alanowi bardzo spodobała się ta gra i muszę przyznać że mi również- jest kolorowa i nie ma w niej przemocy, a lektor tłumaczy krok po kroku dziecku co ma robić- także może grać w tą grę dziecko, które nie potrafi jeszcze czytać:)

Pluszaki Rozrabiaki

Moje maluchy nie grają na komputerze, trochę za bardzo boję się o ich oczy i o to że jakby już zaczęły to by nie mogły się oderwać. Ale za to kupiliśmy im xboxa i teraz mają masę zabawy i ruchu w jednym. Dla nas to fajne rozwiązanie bo nawet w pochmurne dni dzieciaki nie siedzą łomem na kanapie tylko biegają, skaczą, tańczą i mogą gdzieś spożytkowaćswoję energię. Do tego jak przychodzą do nich znajomi mają jeszcze więcej frajdy. Zdecydowanie polecam.

Jest bardzo dużo gier edukacyjnych. Wystarczy dobrze poszukać. Zazwyczaj też są opisane na pudełku, więc nie kupujemy kota w worku.

U nas ostatnio padł pomysł, by na zakończenie roku szkolnego, zamiast standardowo dla najlepszych rozdawać książki, to żeby w końcu było coś innego - właśnie gry edukacyjne. Wiele dobrego się o nich naczytaliśmy https://www.akademia-umyslu.pl/nagrodys i faktycznie może to byś strzał w dziesiątkę, bo wiadomo, że gry dzieci zawsze zaciekawią, a przy tym rozwiną wiele przydatnych umiejętności (tj. szybkie czytanie, kreatywność, poćwiczą zapamiętywanie i wiele wiele innych). Niezłym pomysłem jest też, żeby w przyszłym roku zapowiedzieć, że będą tak atrakcyjne nagrody, to może bardziej to zmobilizuje dzieci do pracy i nauki przez cały rok.