Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

Alkohol papierosy i inne używki???

Polecane posty

ja podobnie, choc przed ciaza palilam, to po wyniku testu ciazowego rzucilam calkowicie, alkoholu i innych uzywek tez nie, ale podobnie jak ty, zdarzylo mi sie raz czy dwa łyczka od partnera wziac piwa:)

jak widzę kobietę palącą fajki z widocznym brzuszkiem to mnie nerwica ogarnia. Jak tak można?? Mam znajomą, która w ciąży paliła urodziła dzieciaczka i teraz chce rzucić. W sumie lepiej późno niż w cale. Ale mogła o tym prędzej myśleć.

Osobiście nie palę, ale na jednej z wizyt u lekarza, pan powiedział mi taką rzecz, najważniejszy to spokój i unikanie nerwowych sytuacji. Jeśli kobieta pali, to oczywiście powinna rzucić w ciąży, ale jeśli przychodzi moment nerwowy i ona czuje, że musi zapalić, to lepiej zapalić pół papierosa niż denerwować się kilka godzin, nerwy są znacznie groźniejsze niż te pół papierosa.

jakoś jestem przeciwny używką jeśli kobieta jest w ciąży. Zresztą jeśli będzie moja kobieta w ciąży to mam taki plan również ograniczyć używki (alkohol bo czasami sobie piwko wypije) aby ją wspierać i nie denerwować.

U mnie to już trochę czasu minęło. Nigdy nic nie paliłam i nie piłam. Oprócz lampki wina z okazji toastu na 25 letnią rocznice ślubu moich rodziców. A swoją drogą znam wiele przypadków kiedy to kobiety pija i palą.

Palić nigdy nie paliłam, chyba że ... na jakiejś imprezie. Piłam też umiarkowanie, ale od momentu rozpoczęcia starań o dziecko, czyli jakis rok przed ciążą, przez cała ciążę aż do czasu jak karmiłam piersią (kolejne 2 lata) nic a nic. Łącznie prawie 4 lata abstynencji i nie ma czego żałować. Dziecko jest najważniejsze.

Ja nigdy bym nie zapaliła ale przyznaję, że jak byłam w obydwóch ciążach to pozwalałam sobie na pól lampki wina raz w miesiącu i nie zaszkodziło to moim dzieciom. Synowa będąc w ciąży paliła przez pierwsze dwa miesiące gdy jeszcze nie wiedziała ale na szczęśccie nic się nie stało małemu.

wnerwiają mnie teksty lasek, typu eee moja matka ze mna całą ciążę paliła i nic mi nie jest, wiec i ja w ciązy palę :/

Dość późno dowiedziałam się, że jestem w ciąży (około 6,7 tygodnia). Zanim się dowiedziałam to piłam i paliłam, dodatkowo byłam chora i brałam silne leki, bardzo się bałam wtedy. Ale gdy się dowiedziałam o ciąży z dnia na dzień rzuciłam wszystko łącznie z kawą nawet.

Przypomina mi się sytuacja, kiedy na ławce pod blokiem zobaczyłam młodą dziewczynę w zaawansowanej ciąży z kolegami, która paliła papierosa a koło nogi na ziemi stała puszka z piwem. Taka złość mnie ogarnęła, że cały dzień nie mogłam się uspokoić. Do dziś mam nadzieję, że chociaż ta puszka z piwem była jednego z chłopaków a nie jej, ale ten papieros...

To bardzo źle jak ktoś to widział...Nic tylko trzasnąć taką osobę w ucho i nic tylko taką osobę po prostu wyrzucić. Nie rozumiem jak to w ciąży można palić i nie rozumiem jak to można w taki dzień sposób sobie truć dziecko. Trzeba mi się uważać na nie i na siebie by było zdrowe.

Ja można łączyć, nawet w poście alkohol, palenie papierosów i ciążę? To się właśnie nazywa „świadome i nowoczesne rodzicielstwo” … Ja wymiękam normalnie, jak widzę babę w ciąży, która między zębami trzyma papierosa, wsadziłabym jej wtedy tą fajkę w...

Nie można tego łączyć.Sama staram się unikać używek.Papierosy paliłam w przeszłości. Na szczęscie jest to już poza mną. Udało mis się to rzucić ponieważ przerzuciłam sie na papierosy elektroczniczne.

Obecnie mam świadomość,ze nie truję siebie oraz dzieci. Mogłam zaoszczędzić również dużó pieniędzy bo jednak jest to o wiele tańśze rozwiązanie od tradycyjnych papierosów. Zamawiam je tutaj:

http://www.wapershop.pl/ - konkretnie liquidy. Jest to sklep z papierosami elektronicznymi.Jesli nie wiedziałybyście co wybrać to dopytajcie się tam. Powinni Wam doradzić.

Grunt to nie zażywać tego typu używek podczas ciąży! U dzieci to może skończyć się poważnymi problemami z sercem.

Nikomu nie życzę jeżdżenia po specjalistach i szukania takich namiarów jak: echo serca dzieci warszawa.

W trakcie ciąży należy definitywnie zrezygnować z wszelkich używek, a przede wszystkim z palenia papierosów, narkotyków czy picia.. Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problem z odstawieniem używek i potem rodzą się chore dzieci;/ jeżeli mamy problem alkoholowy lub z innym nałogiem i nie możemy sobie z tym poradzić idźmy po pomoc do specjalisty. Jest wiele miejsc, ośrodków wsparcia i osób, które pomagają wygrać z nałogiem. tak naprawdę wszystko tkwi w naszej głowie, ale człowiek nie zawsze ma w sobie tyle silnej woli, żeby to ogarnąć;/ Znajoma korzystała z pomocy http://www.mandalawroc.pl, czasami ktoś musi nami potrząsnąć i uświadomić nam, jak poważne skutki mogą mieć nałogi, zwłaszcza w ciąży..

Ja nie bo nie mam z tym problemu. Jak ktoś ma problem np. z rzuceniem palenia to polecam terapię free Forever http://freeforever.pl/ , która naprawdę jest dobra i wiele osób korzystając z niej przestało palić. Jest to metoda taka naturalna, bez skutków ubocznych, a więc kobiety w ciąży śmiało mogą jej wypróbować. I nie truć siebie i dziecka.

Zaloguj się, aby obserwować