Skocz do zawartości

Polecane posty

Czasu cofnąć się nie da :-/ A szkoda :mrgreen:

Powoli pojawiają się zmarszczki :-?

Jak sobie radzimy ze zmarszczkami ?

A może mało inwazyjne zabiegi medyczne wygładzające cerę przy pomocy wstrzykiwań sprawdzonych preparatów medycznych np: collagen, botox itd.

Powiększymy sobie usta :lol:

Ja jeszcze nie mam zmarszczek, ale powoli się do nich przygotowuje, czyli zbieram informacje o kremach i nastawiam się psychicznie.

A ja mam i nic z nimi nie robię to jest naturalne. A na takie zabiegi mnie nie stać to kosztuje niezła kasę. Zresztą jakbym miała to tez bym nie chciała cierpieć tylko dlatego, ze będę miała mniej kreseczek po zabiegu. :roll:

no ja też już chciałabym zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy, tylko że nie wiem jak sobie dobrać do swojej skóry, żeby nie przesadzić,

w ogóle mam kłopot z dobieraniem kremów do twarzy i nie chciałabym wydać kilkadziesiąt złotych na nieodpowiedni krem

ja je olewam

...podobnie jak ja :D:D:D:D

... a pozatym ja zmarszczek nie mam , liczko mam gladkie jak pupa niemowlaka :P:D:D:D

No to ja zaszaleję;)

Stosowałam już różne kremy o których się mówi przeciwzmarszczkowe:D

Jedne były lepsze, drugie gorsze, ale żadne z nich całkowicie nie zniwelowały moich zmarszczek:D

Zresztą oprócz kremu na dzień warto moim zdaniem pamiętać o kremie na noc i bardzo ważne według mnie to ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Jestem też zwolenniczką maseczek i peelingów:) Na pewno kremem godnym polecenia według mnie jest krem na dzień i na noc to: Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, krem na dzień i na noc, matujący, przeciwzmarszczkowy z Fito-Retinolem. Jak dla mnie to bardzo neutralny kremik nie zatyka porów, nie powoduje żadnych niespodzianek- krostek, zaczerwień, ładnie się wchłania, matuje i posiada filtry mineralne UVA/UV- chroniące przed słońcem. Jednak jeśli chodzi o działanie przeciwzmarszczkowe to nie zauważyłam jakiś specjalnych spektakularnych efektów- jest to jednak moim zdaniem krem który nikomu nie zaszkodzi a buzia jest po nim wygląda zdrowo, jest ładnie nawilżona i matowa.

Jednym z lepszych kremów do twarzy jakie stosowałam był: La Roche Posay, Active C- po dłuższym stosowaniu tego kremu moja skóra faktycznie stała się gładsza, krem ten dodatkowo nie zatyka porów i delikatnie rozjaśnił przebarwienia na mojej buzi:)

Ostano odkryłam też bardzo fajny krem na noc: Lirene Dermoprogram, Folacyna Intense, intensywny krem przeciwzmarszczkowy na noc.

Buzia po nim naprawdę wydaję się jak by gładsza, jak na razie nie mam problemów z żadnymi wypryskami po nim- choć skóra na twarzy lekko się po nim świeci- to i tak dobrze się wchłania i nawilża. Bardzo przyjemny kosmetyk, dodatkowo moim zdaniem ładnie pachnie.

Moje ulubione maseczki przeciwzmarszczkowe to:

-Soraya Biostymulacja równowagi hydrolipidowej Wygładzająca maseczka na noc z efektem mikrodermabrazji- dobry kosmetyk w niskiej cenie. Właściwe to jest bardziej krem bo nakłada się go 2 razy w tygodniu na twarz na noc. Pięknie pachnie, moja buzia rano po niej jest wypoczęta i dobrze nawilżona.

- Dax Cosmetics - Perfecta Age Control 35+ Biopeptox maseczka liftingująca- ma wiele zalet:) Jednym z największych plusów tej maseczki jest to że można stosować ją pod oczy. Buzia po niej jest bardziej wypoczęta i gładka. Polecam ją szczególnie po nieprzespanej nocy:D

Z zabiegów kosmetycznych to jedynie mogę wypowiedzieć się o mikrodermabrazji. Przed ślubem miałam ją robioną i naprawdę się 100% u mnie sprawdziła. Zmarszczki się i się lekko spłyciły, a blizny i przebarwienia stały się o wiele mniej widoczne:) Zabieg ten niestety nie należy to tanich dlatego ciągle szukam nowych kosmetyków:D

PS jak sobie jeszcze coś przypomnę to potem dopiszę

Edytowano przez Nadin

Nadin :eek:

a jaki masz sposób na dobieranie sobie kosmetyków?

kurcze ja to nie mogę utrafić z kremem, ale to pewnie dlatego, że nawet nie wiem czy mam tłustą czy suchą cerę

Nadin :eek:

a jaki masz sposób na dobieranie sobie kosmetyków?

kurcze ja to nie mogę utrafić z kremem, ale to pewnie dlatego, że nawet nie wiem czy mam tłustą czy suchą cerę

..... to idz do kosmetyczki , ona Ci podpowie i doradzi :):)

no ja też już chciałabym zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy, tylko że nie wiem jak sobie dobrać do swojej skóry, żeby nie przesadzić,

w ogóle mam kłopot z dobieraniem kremów do twarzy i nie chciałabym wydać kilkadziesiąt złotych na nieodpowiedni krem

1mamut moim zdaniem jeśli chodzi o to czy stosować kremy 35 + w młodszym wieku czyli ok 30 na skórze jeśli faktycznie jest już na niej sporo zmarszczek- to spokojnie można już zacząć stosować taki krem. Oczywiście we wszystkim należy trzymać umiar, ale czasem bywa że niestety nasza skóra szybciej starzeje się od nas.

Masz rację że dobrać odpowiedni krem jest trudno- fajnie by było gdyby przed zakupieniem kremu można by przetestować jego próbkę na własnej skórze- czasami w gazecie można znaleźć jakąś próbkę.

Myślę też, że wybór kremu jest uzależniony przede wszystkim od tego jaką masz skórę twarzy- suchą, normalną, wrażliwą, alergiczną, tłustą, łojotokową czy mieszaną.

Na pewno kosmetyczna lub dermatolog może też pomóc w doborze kosmetyków do twarzy.

-skóra sucha- po umyciu, czy kąpieli jest bardziej napięta. Skóra taka jest cienka, ma zabarwienie jasnoróżowe. Jest niestety mało elastyczna i może się łuszczyć.

Na takiej skórze często też pojawiają się popękane naczynka.

Ten typ skóry łatwo ulega uszkodzeniu wskutek działania warunków atmosferycznych, dlatego należy ją szczególnie chronić przed promieniowaniem słonecznym- UV i mrozem. Brak odpowiedniej pielęgnacji, np: długotrwałe nasłonecznienie, solarium, narażenie na działanie wiatru, mrozu czy też wody (długie kąpiele) może przyczynić się do szybkiego powstania zmarszczek i bardzo szybkiemu starzeniu skóry. Suchość skóry może być wrodzona lub nabyta. Nabyta po przez: zły dobór kosmetyków (np: stosowanie kosmetyków z alkoholem), wadliwą pielęgnację (np: brak ochrony UV), czy też długotrwałe złuszczanie (częste peelingi).

Do mycia powinno się używać delikatne żele, które są przeznaczone do skóry suchej, a nie zwykłego mydła- bo sucha skóra źle znosi takie oczyszczanie. Do demakijażu takiej skóry należy używać należy łagodne mleczka, które likwidują uczucie napięcia, nawilżają naskórek i pozostawiają na nim cienką warstwę ochronną. Do tonizacji można używać toniku bezalkoholowego, nawilżającego który będzie działał łagodząco i nawilżająco. Peeling jedynie 1 raz na dwa tygodnie. Na pewno powinien to być peeling enzymatyczny, bo nie podrażni tak skóry jak peeling mechaniczny. Do pielęgnacji skóry suchej polecam jeszcze wodę termalną- po umyciu warto spryskać buzię wodą termalną a potem jak już woda się wchłonie można nałożyć krem. Uważam że bardzo dobrym kremem do suchej skóry jest na pewno Ziaja Naturalny krem oliwkowy- moim zdaniem bardzo dobrze sobie radzi ze suchą skórą.

- skora wrażliwa- jest wrażliwa na suche środowisko, promienie UV, zmianę warunków atmosferycznych, a nawet często wodę i mydło. Występuje w powiązaniu ze skórą alergiczną, suchą. Główne dolegliwości takiej skóry to: swędzenie, pieczenie, mrowienie, duża wrażliwość ogólna spowodowana różnymi czynnikami, czasem trudnymi do określenie. Jest to rodzaj skóry nabytej lub uwarunkowanej genetycznie. Do jej pielęgnacji należy wybierać delikatne kosmetyki, pozbawione alkoholu, można też stosować kremy dla dzieci i alergików.

- skóra alergiczna wrażliwa na działanie jakiegoś alergenu, może się na niej pojawić np: wysypka, czy też suchość, łuszczenie- w przypadku Atopowego Zapalenia Skóry- skóra atopowa - http://www.lobuziak.pl/forum/dzieci-chore/18-atopowe-zapalenie-skory-praktyczne-porady.html

-skóra tłusta jest zazwyczaj w kolorze szaro-żółtym, jest gruba, a jej powierzchnia jest błyszcząca. Widoczne są na niej ujścia gruczołów łojowych. Dodatkowo może być słabo ukrwiona, z widocznymi zaskórniakami, które mogą być z czarnym punktem.

Przy cerze tłustej szczególnie należy pamiętać o jej regularnym i starannym oczyszczaniu- przy pomocy np: żelu do skóry tłustej z wodą. Pozwala to usunąć zanieczyszczenia tj: kurz, obumarłe komórki naskórka, resztki środków pielęgnujących i wydzielin fizjologicznych: potu i łoju. Tym samym przywracając skórze właściwe oddychanie. Peeling może być wykonywany nawet 2 razy w tygodniu. Zauważyłam że Oriflame ma w ofercie bardzo fajny peeling do tłustej skóry Pure Skin - Daily Scrub- można go stosować nawet codziennie. Peeling ten bardzo ładnie oczyszcza skórę. Jeszcze mogę poleci żel do mycia twarzy łagodny Fitomed żel ziołowy- naprawdę dobrze oczyszcza tłustą cerę- taką właśnie mam. Po umyciu tym żelem buzi pryskam ją wodą termalną, a potem wklepuje kremik :)

-skóra łojotokowa

Skóra taka stanowi podłoże dla rozmaitych schorzeń: wypryski łojotokowe, trądzik. Duży wpływ mają np. zaburzenia hormonalne, układ trawienny, stres. Odpowiednie oczyszczanie jej jest szczególnie ważne. Czasem stosuje się nawet pomocniczo terapie antybiotykową- doustnie. Przy takiej skórze można stosować kremy z kwasami- ale należy bezwzględnie pamiętać o ochronie UV. Moim zdaniem ważne jest też jest złuszczanie skóry łojotokowej.

- skóra mieszana ma charakter np: dwóch rodzajów i jest ją trudno pielęgnować. Skóra taka bowiem ma skłonność do przetłuszczania się w tak zwanej strefie T (na brodzie, nosie, czole) oraz być wysuszona w pozostałych miejscach. Do jej mycia i demakijażu powinno się wybierać kosmetyki odtłuszczające i matujące miejsca gdzie gruczoły łojotokowe wydzielają więcej sebum. Preparaty te też powinny zapewnić skórze właściwy poziom nawilżenia i nie dopuszczać do wysuszenia tych części twarzy, które tak są i już suche. Na pewno należy unikać należy kosmetyków zawierających alkohol- (bo zbytnio wysuszają). W codziennej pielęgnacji stosować należy kosmetyki tonizujące, odświeżające i pochłaniające nadmiar sebum. Warto 1- 2 razy w tygodniu należy wykonać peeling.

- cera naczynkowa to skłonność do rozszerzonych pękających naczynek i pękających naczynek krwionośnych- występują na niej tzn. pajączki ( witamina C wzmacnia naczynka, zmniejszając przy tym ich kruchość i dlatego oprócz kremu do cery wrażliwej ze skłonnością do pękających naczynek, można łykać np : Rutinoscorbin).

- skóra normalna ma ładny zdrowy kolor. Jest gładka, jędrna, i dobrze napięta. Nie ma na niej rozszerzonych porów, wyprysków ani przesuszonego naskórka. Skóra normalna nie błyszczy się i jeśli odpowiednio się o nią dba, to długo zachowuje młody wygląd. Do jej oczyszczania najlepiej jest stosować kosmetyki dostarczające skórze potrzebnych witamin i minerałów, bo zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia oraz dotleniają dobrze taka skórę. Można ją zmywać mleczkiem lub wodą i żelem. Skórę jednak powinno się odświeżać tonikiem przynajmniej 2 razy dziennie. Warto na skórze normalnej 1 lub 2 razy w tygodniu wykonywać peeling. Mogłaby mieć skórę normalną:D

Ale się tu na wy nmą drz ałam:rolleyes:;)

Edytowano przez Nadin

Gość moko

pojechałaś po bandzie :rolleyes: niczym rasowy ekspert !

Niestety ja mam taką skórę, ze nawet kremy dla alergików mnie uczulają..... jedynie moja skóra akceptuje niebieską niveę !!!

Moko dziękuje:D

A z Nivea Creme to masz raję to jest super krem nawet dla bardzo wrażliwej skóry. W swoim składzie z tego co pamiętam nie zawiera nawet żadnych konserwantów:) Przypomniałaś mi jak parę lat temu spaliłam sobie buzię a moja kochana babcia miała akurat ten krem- posmarowałam się nim na noc, a rano miałam ładnie nawilżoną buzię:) Krem Nivea jest naprawdę dobry chyba na wszysko.

kurcze to ja mam cerę suchą, wrażliwą, alergiczną i tłustą :rolleyes:, w zależności od pory dnia i od tego czym się wysmaruję :rolleyes:,

powinnam iść do dermatologa ale musiałabym wziąć wolny dzień z pracy :(,

a wizażystka w sklepie z kosmetykami to się na tym zna?

bo chyba w sklepach nie przyjmują dermatolodzy

kurcze to ja mam cerę suchą, wrażliwą, alergiczną i tłustą :rolleyes:, w zależności od pory dnia i od tego czym się wysmaruję :rolleyes:,

powinnam iść do dermatologa ale musiałabym wziąć wolny dzień z pracy :(,

a wizażystka w sklepie z kosmetykami to się na tym zna?

bo chyba w sklepach nie przyjmują dermatolodzy

1mamut myślę że rzadko kiedy w sklepach kosmetycznych można zapytać o poradę wizażystkę. Pani sprzedająca kosmetyki może Ci zasugerować jakiś produkt, ale znaczy to że jej wykształcenie jest ukierunkowane na kosmetologię.

Jeśli tak jak piszesz masz mieszaną cerę ze skłonnością do podrażnień, to możesz sprobować krem, który poprawia stan nawilżenia skóry, koi, wygładza i zapobiega przesuszeniom oraz chroni przed codziennymi dawkami promieniowania UVB np: Iwostin, krem intensywnie nawilżający SPF 20.

na twarzy narazie wiekszego problemu nie mam ale dekolt to tragedia...nie jestem w stanie cały czas spać na plecach a jak spie na boku to niestety moj wielki biust tworzy zmarszczki :( ktore powoli zaczynaja sie utrwalać

Nie mam pojęcia co z tym zrobić

na twarzy narazie wiekszego problemu nie mam ale dekolt to tragedia...nie jestem w stanie cały czas spać na plecach a jak spie na boku to niestety moj wielki biust tworzy zmarszczki :( ktore powoli zaczynaja sie utrwalać

Nie mam pojęcia co z tym zrobić

Dzuli czyli rozumiem ze skóra na dekolcie Ci sie szybciej starzeje? Czy jest też bardziej wiotka i ma skłonność do przesuszenia?

skóra jest chyba normalna - tyle ze jest narażona na wieczne marszczenie - te kilka godzin snu

no mnie kurcze często kremy uczulają, najlepiej jakby dawali próbki kremów, wtedy można sobie spróbować przez kilka dni czy kosmetyk nie uczula i dopiero by sie kupowało całe opakowanie,

moja bratowa jak była w ten weekend na zakupach trafiła na jakąś akcję gdzie lekarze badają skórę jakimiś aparatami i mówią co sie powinno używać, dostała też próbki kremów które jej polecili i jeśli będzie zadowolona to sobie kupi całe opakowanie,

też bym się wybrała, ale nie wiem jak tego szukać:rolleyes:

skóra jest chyba normalna - tyle ze jest narażona na wieczne marszczenie - te kilka godzin snu

no ja niestety nie pomogę, bo sama mam kłopot z marszczeniem się skóry ale na plecach, zrobiły mi sie dwie takie jakby załamania skóry, na bokach i walczę z tym i nic nie pomaga, może jakiś balsam ujędrniający skórę, albo coś w tym stylu

Dzuli czasem skóra dekoltu i szyi wymagają takiej pielęgnacji jak skóra twarzy. Możesz sprobować stosować na noc A.T.W. Dreams, krem fizjologiczny.- wzmacnia on skórę skłonną do wiotczenia i zmarszczek, pomaga w odtoksycznieniu skóry, uelastycznia ją oraz wygładza. Jest to krem, który nadaje się do skóry alergicznej, suchej jak również skłonnej do przetłuszczania się. Kosztuje ok 25 zł. Z pewnością też należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej skóry dekoltu, stosując krem do ciała ochronny z filtrami.

1mamut może spróbuj stosować po kąpieli na delikatnie wytarte ręcznikiem ciało tak aby było jeszcze wilgotne: Herbika Plant Balsam do ciała odżywczo - kojący olej bawełniany. Balsam ten kosztuje ok 10 zł a ładnie wygładza skórę.

Dodatkowo polecam raz w tygodniu peeling z cukrem do suchej skóry http://www.lobuziak.pl/forum/dbam-o-siebie/13-kawowa-kae-piel-dla-skalry-polecam.html

Nadin - zawsze dbałam o szyję i dekolt tak jak o twarz - ale dzis doszłam do wniosku ze chyba jedynm wyjściem jest spanie w staniku

już wiem na jakiej akcji była moja bratowa, dostała próbki kremów vichy i tą drogą znalazłam informację o dniach zdrowej skóry, to taka akcja co badają skórę i mówią co i jak i dają próbki kremów, znalazłam ich stronę Dni Zdrowej Sk?ry i w Katowicach będzie w pierwszym weekendzie lipca, więc może się wybiorę, a na razie gwizdnęłam bratowej jedną próbkę :D może mnie nie ukatrupi :D