Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

Czy to dobry pomnysl?

Polecane posty

Mam synka 4 latka jestem ciekawa co Pani mysli o tym aby mu pozwolic ogladac bajki po angielsku? Czy te bajki beda mialy na niego pozytywny wplyw? Czy nauczy sie czegos z nich?

jest to najlepszy pomysl z mozliwych:)

Juz mowie dlaczego. Dziecko uczy sie jezyka przede wszystkim poprzez

1) osluchanie sie z nim

2) zrozumienie kontekstu.

Oba te czynniki sa spelniane wlasnie w bajkach. Dziecko bedzie rozumialo bajke, poniewaz bedzie widzialo o co w niej chodzi.

Z wlasnego doswiadczenia wiem (jak bylam mala, to jeszcze cartoon network funkcjonowal tylko w jezyku angielskim), ze wlasnie dzieki ulubionym kreskowkom poznalam bardzo duzo przydatnych zwrotow, slowek.

Dzieki rozpoczeciu nauki angielskiego (tak tak sluchanie i ogladanie bajek jest nauka!) w wieku 3-4 lat dziecko nabywa bardzo cenna umiejetnosc, ktora przydaje mu sie pozniej. Jest to mianowicie intuicja jezykowa, ktorej nie da sie nauczyc w zaden inny sposob, jak przez bardzo wczesne osluchanie z jezykiem. Intuicja jezykowa to cos takiego, co sprawia, ze dziecko bez znajomosci regul gramatycznych, struktury zdania, wie jak to zdanie stworzyc i to poprawnie.

Wiem to wszystko z wlasnego doswiadczenia. Moja mama jest anglistka, zaczelam sie uczyc jezyka od dziecka. Zawsze sluchalam piosenek po angielsku, siadalam mamie na kolanach, jak sie przygotowywala na zajecia. W ostatnich latach przedszkola zaczelam chodzic na dodatkowy angielski. Wiekszosc moich umiejetnosci uzyskalam wlasnie dzieki tym piosenkom i osluchaniu sie z jezykiem.

Dlatego tez bardzo namawiam na ogladanie z dzieckiem takich bajek, sluchaniem ich.

Prosze jednak pamietac, ze najlepsze rezultaty daje codzienny kontakt z jezykiem. Nalezy wiec dziecko "uczyc" codziennie przez ok. godzine.

:)

Ewa

Na pewno coś tam załapie:-) dzieci szybko załapują takie klimaty:-) na pewno nie zaszkodzą tego rodzaju bajki, oby tylko treści były odpowiednie, a nie na przykład takie, jak na Cartoon Network... ten kanał powinien być totalnie zabroniony, co za porażka...:((((

Też tak uważam!

Moje drugie dziecko jest dopiero w gimnazjum, a już wie jaki kierunek ma w planach studiować. Ostatnio od dłuższego czasu nie ma z nim innych rozmów jak to kolegium europejskie. Czy to normalne w jego wieku?

Zaloguj się, aby obserwować