Skocz do zawartości

Polecane posty

Saviera wow15 lat- gratuluję i życzę Wam jeszcze wielu wspólnych szczęśliwych dni :)

Dzieki :)

Ciasto wczoraj skonczylam , nie chcialo mi sie wiorek kokosowych smarzyc wiec posypalam czekolada :)

deser malinowy

Składniki:

- pół szklanki malin

- łyżeczka mleka ryżowego

- łyżeczka czarnego sezamu

- łyżka drobnych wiórków kokosowych

+ cukier puder i kakao do posypania

+ owoce do dekoracji

Maliny dobrze rozgnieść widelcem. Dodać mleko, ryż, sezam i wiórki. Zagnieść. Włożyć na talerz i uformować dowolny kształt (można użyć foremki). Udekorować owocami, posypać cukrem pudrem i/lub kakao).

deser malinowy

Składniki

6 porcji

około 100 - 150 g malin

kilkanaście małych listków mięty

1 szklanka (250 ml) śmietanki kremowej 36%, mocno schłodzonej

2 łyżki cukru pudru

100 g gorzkiej czekolady 60% - 70% (użyłam Wedel)

25 g masła

Przygotowanie

Maliny rozerwać i rozpłaszczyć, ułożyć jedna obok drugiej warstwami w 4 średnich lub w 6 mniejszych filiżankach lub szklankach, najlepiej szklanych. Maliny ułożyć mniej więcej do 1/3 wysokości naczynia. Kilka najładniejszych malin zostawić do dekoracji. Na maliny położyć po kilka małych listków mięty.

Połowę śmietanki kremowej ubić na sztywną pianę, pod koniec ubijania, gdy piana będzie stawała się sztywna, dodać cukier puder i dalej ubijać aż powstanie gęsta bita śmietana. Włożyć ją do naczynek i wstawić do lodówki na czas przygotowania musu czekoladowego.

W rondelku na średnim ogniu zagotować drugą połowę śmietanki kremowej, odstawić z ognia i dodać połamaną na kosteczki czekoladę. Mieszać aż cała czekolada się roztopi. Dodając po kawałku masło, miksować aż powstanie gładka masa.

Po ostudzeniu wyłożyć mus na warstwę bitej śmietany, udekorować malinami i wstawić na godzinę do lodówki. Jeśli deser trzymamy dłużej w lodówce, należy wyjąć go odpowiednio wcześniej (na około pół godziny), aby mus czekoladowy nieco zmiękł.

sernik na zimno

Składniki na spód:

120 g ciastek typu digestive lub maślanych

30 g masła, w temperaturze pokojowej lub roztopionego

Ciastka i masło zmiksować/pokruszyć w malakserze do otrzymania masy ciasteczkowej o konsystencji mokrego piasku.

Formę o średnicy 20 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Na spód formy wysypać masę ciasteczkową, wyrównać np. dnem kubka lub grzbietem łyżki, schłodzić przez 30 minut w lodówce.

Składniki na masę serową:

350 g twarogu półtłustego lub tłustego (zmielonego przynajmniej dwukrotnie)

350 g jogurtu greckiego lub naturalnego

70 g miodu akacjowego

skórka otarta z połowy niedużej niewoskowanej cytryny

1 łyżka soku z cytryny

12 g żelatyny w proszku (3 łyżeczki) lub 3 listki żelatyny

40 ml wody

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Żelatynę zalać wodą, odstawić na 10 minut do napęcznienia. Postawić na palniku i podgrzewać, mieszając, do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny lub podgrzać w mikrofali. Nie doprowadzać do wrzenia (żelatyna straci swoje właściwości żelujące). Zdjąć z palnika, pozostawić do przestudzenia.

W misie miksera umieścić twaróg i jogurt grecki i zmiksować do otrzymania gładkiej masy. Dodać miód, skórkę i sok z cytryny, zmiksować. Na sam koniec dodać przestudzoną żelatynę (wcześniej rozrobioną z 2 łyżkami masy serowej), dokładnie zmiksować.

Masę serową przelać na schłodzony spód ciasteczkowy. Odłożyć do lodówki do całkowitego stężenia.

Glazura morelowa:

400 g moreli (waga w całości, z pestkami)

1 łyżeczka soku z cytryny

1 łyżka miodu akacjowego

2 łyżeczki żelatyny

30 ml wody

Morele odpestkować. Ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piec w temperaturze 200ºC przez około 20 minut, do miękkości. Wystudzić, przetrzeć przez sitko.

Żelatynę zalać wodą, odstawić na 10 minut do napęcznienia. Postawić na palniku i podgrzewać, mieszając, do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny lub podgrzać w mikrofali. Nie doprowadzać do wrzenia (żelatyna straci swoje właściwości żelujące). Zdjąć z palnika, pozostawić do przestudzenia.

Puree morelowe wymieszać z sokiem z cytryny i z miodem. Dodać przestudzoną żelatynę i dokładnie wymieszać.

Glazurę morelową przelać na całkowicie stężałą masę serową. Schłodzić w lodówce do jej stężenia.

Smacznego :-).

Ja ostatnio odkryłam bardzo smaczny oraz prosty w przygotowaniu deserek.A mianowicie zamrożone ptasie mleczko. Wedel w ostatnim czasie wypuścił nową wersję ptasiego mleczka o smaku frappe w białej czekoladzie.Jest wprost rewelacyjne i rozpływa sie w ustach. Jak się je zamrozi jest jeszcze lepsze. Fajnie komponuje się w takie zimne dni z mrożonym latte.

11333694_1604836586445734_86256485_n.jpg

Nie jadłam jeszcze ptasiego mleczka o tym smaku i chętnie spróbuję ;)

Ja natrafiłam w sklepie na nowe słodkie chwile rozgrzewające :)

Są świetne do pracy na słodką przerwę. Bardzo smaczne i rzeczywiście rozgrzewające :)

[ATTACH=CONFIG]3753[/ATTACH]

DSC03867.jpg

Ja uwielbiam ciastka, nie ciasta:-) A najbardziej na świecie kocham maślane ciasteczka, do tego stopnia, że sama nauczyłam się je wypiekać:-) Składniki na porcję ciasteczek dla jednej łakomej osóbki:120 g masła (koniecznie musi być prawdziwe masło! schłodzone), 3 łyżki cukru pudru, 150 g mąki pszennej, kapka olejku waniliowego lub cynamonowego lub jakiegokolwiek innego, który pobudza kubki smakowe:-) Wszystkie składniki zagnieść i wyrobić, zmiksować też można, żeby było szybciej. Uformować kulkę, przyklepać na płasko, owinąć folią spożywczą, wsadzić do lodówki na 30 minut. Z ciasta formować małe kuleczki, układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, przyklepać. Piec około 15 w temperaturze 200ºC lub do zrumienienia. Gotowe:-)

Ja nie robię żadnych ciast dla swoich dzieci, bo nie za bardzo umiem gotować. Bardzo często robię im jednak naleśniki z dżemem i z powidłami śliwkowymi, za którymi przepadają. Dostają je często na śniadanie w niedziele, a także czasem na obiad jeśli nie mam pomysłu na to co mogłabym przygotować. W takich sytuacjach przetwory sa nieocenione. Wraz ze swoimi dziećmi szczególnie lubimy te http://www.herbapol.com.pl/produkt/powidla-wegierkowe , bo przypominają one nam powidła węgierkowe mojej mamy, która kiedyś je przygotowywała ze śliwek z węgierek z własnego sadu.

Też tak macie że zazwyczaj pieczecie coś na niedziele?

Ja bardzo lubię upiec jakieś duże ciacho na weekend. :o

Ostatnio jak były takie upały, przygotowałam przepyszny mrożony tort bezowy z przepisu pani Tereski: http://panitereska.pl/recipe-items/czekoladowy-mrozony-tort-bezowy/

Wyszedł wspaniały i bardzo nam wszystkim smakował :D . Polecam :o

[ATTACH=CONFIG]3767[/ATTACH]

2016_08_04-Czekoladowy-mrozony-tort-bezowy-4.jpg

juz teraz myślę, co upiekę na święta! Chcę, aby moje ciasta smakowały każdemu! Na pewno pomogę sobie gotowymi masami, tak jak to robi moja mama, to jest sekret na zawsze pyszne ciasta.

To ja dorzucę może przepis na ciasto we w miarę dietetycznej wersji. A konkretnie na biszkopt z kremem z kaszy jaglanej, robię zwykle z tego przepisu z bardzo niewielkimi modyfikacjami.

Mógłby ktoś podrzucić sprawdzony przepis na brownie na dużą blaszkę? Nie mogę znaleźć w takich proporcjach :/

Oj nie mam takiego przepisu.Mam przepis na muffiny ale na brownie na duża blaszkę to nie mam ( szczególnie,że aż tak dużo nie piekę poniewaz nie miałby kto tego u nas jeść).

Ze swojej strony polecam ten przepis na keks z bakaliami:

przepisy.pl/przepis/keks-z-bakaliami-564

Keksik prosty, smaczny oraz nie wymaga duzej ilosci składników ( pewnie upiekę na święta).

keks-z-bakaliami.jpg

Ja bardzo lubię piec ciasta. Z reguły dodaję do nich różnych orzechów i bakalii - wtedy mają dużo więcej smaku. Polecam zamawiać takie dodatki w internecie - dzięki temu bez problemu je dostaniecie bez wychodzenia z domu. Sklep internetowy Naturo ma bardzo duży wybór tego typu dodatków: http://naturo.pl/orzechy-i-bakalie. Polecam poczytać.

Ja wolę bardziej zdrową formę słodkości na przykład taką owsiankę z sokiem jabłkowym i jogurtem greckim http://melvit.pl/r_owsianka-soku-jablkowym-i-jogurtem-greckim-i-owocami_75. Nawet przy bardzo rygorystycznej diecie warto sobie czasem zrobić dzień przerwy i spróbować wszystkiego na co się ma ochotę :) Ja uwielbiam wszystko co jest słodkie :)