Skocz do zawartości
joa1983

Angielski w przedszkolu

Polecane posty

rozmawialamz paroma koleznakami ktorych dzieci byly w szkole Helen Doron i nie byly zadowolone.czy Wy macie jakis zdanie na temat tej szoly???

chciaam tam zapsiac wikusia i nagle nie wiem co robi...

izabela75ch a bylas na lekcji probnej? ja moja corke zapisalam, ogolnie sposob prowadzenia zajec bardzo mi sie podoba. W grupie sa dzieci ktore wczesniej chodzil na ten kurs i widze ze dobrze sobie radza, mysle ze moja Iza szybko nadrobi zaleglosci, wczesniej sami uczylismy ja w domu, wiec jakis zasob slowek juz ma.

anka_1981, nie bylama ale koleznak ktora daje korepetycje powiedziala ze po tej szkole jest niski pozim bo tam jest glownie zabawa.i zastanawiam sie czy jest sens teraz posylac wiktora.moze teraz go sama poucze a potem dam do profesjonalistow jak pojdie do szkoly....

Mysle, ze jak na poczatek nauki j.angieslkiego sama mozesz uczyc Wiktorka prostych slowek. Mysle ze poziom w szkole Helen Doron mimo wszystko tez zalezy od konkretnego nauczyciela, ale tez nie mozna od kilkulatkow wymagac wymyslnych zdan czy trudnych slowek. Ale jak mowie, ja dopiero bylam na 2 zajeciach z Izka, wiec ciezko cokolwiek powiedziec o efektach :-)

anka_1981, i tak chyba zdrobie.zaczne ja sama uczyc w formie zabawy-sda ksiazeczki iplyty a jak bedzie w zerowce to pojdzie na kurs do profesjonalistow.

a ile placisz za jedna lekcje???/

za caly rok szkolny, place 4 raty po 240 zl (jedna godzina lekcyjna na tydzien, czyli 4 -5 spotkan na miesiac)

a angielski w przedszkolu kosztuje u nas 28 zl miesiecznie

Jest wiele tez fajnych stronek z angielskim dla dzieci, no i ksiazeczki, Izka sama wybrala ksiazeczke-slownik, dzieki temu chetniej sie uczy, bo przeciez sama dokonala wyboru ;-)

Ja sie bardzo ciesze,ze angielski jest teraz w przedszkolach.Ciesze sie,ze Hania bedzie poznawac ten jezyk tak wczesnie :-)

co do nauki dzieci w tym wieku to dziecko sie uczy glownie przez zabawe, ruch, piosenki, filmy, bodzce wzrokowe i sluchowe, dlatego tez nie bardzo rozumiem co znaczylo ze dziecko malo sie uczy bo tam jest glownie zabawa:)

jezeli chodzi o uczenie samemu. oczywiscie, mozna zaczac, ale trzeba pamietac o tym, ze dzieci a szczegolnie bardzo male dzieci wychwytuja od razu nasz akcent, wymowe. i to im zostaje. bardzo trudno jest potem dziecko oduczyc ze dane slowo wymawia sie inaczej. dlatego warto na poczatku samemu posluchac jak naprawde dane slowo sie wymawia, a potem mowic dziecku. i nie chodzi tutaj o to, ze dorosly musi miec perfekcyjna wymowe brytyjska czy cos takiego, wiadomo ze mamy polskie nalecialosci i tego sie nie wyzbedziemy, chodzi jedynie o to, ze czasami wymowa wplywa na znaczenie slowa, a przez to na brak komunikacji pozniej. naprawde, prosze mi wierzyc, ze to wiele utrudnia.

najlepiej wiec, zeby dziecko mimo wszystko mialo jak najczestszy kontakt z wypowiedziami osob, ktorych angielski jest jezykiem ojczystym. czyli kasety, filmy, gry, to wszystko doskonale wplywa na oswajanie dziecka z jezykiem.

a teraz do nauki w przedszkolu. ja nadal uwazam, ze angielski w przedszkolu jest na kiepskim poziomie. niestety mialam do czynienia z wieloma nauczycielami, ktorzy ucza w Warszawie w przedszkolach i w szkolach podstawowych i moge jedynie zlapac sie za glowe. czasami to jest naprawde tragedia. o ile na wybor nauczyciela w przedszkolu nie mamy jakiegos duzego wplywu, o tyle na wybor nauczyciela zajec dodatkowych mamy wielki wplyw i korzystajmy z niego.

przypominam, ze zeby dziecko tak naprawde skorzystalo z nauki powinno miec kontakt z jezykiem obcym co najmniej przez 1,5 godziny dziennie! nie wystarczy 30 minut raz w tygodniu,bo dzieci bardzo szybko zapominaja! zobaczcie ile czasu ma kontakt z jezykiem polskim i i tak robi bledy, nie zapamietuje slowek itd. dlatego im czesciej tym lepiej!

moj syn uczeszczal na angielski juz w przedszkolu , choc niektorzy rodzice pukali sie w glowe ,bo niby to zbyteczne

bakcyla do jezyka zalapal i radzi sobie swietnie , rewelacja

oprocz j.angielskiego w szkole uczeszczal na dodatk. lekcje , a od tego roku szkolnego chodzi do prywatnej szkoly jezykowej i czasem nas zaskakuje

jestesmy bardzo zadowoleni z jego postepow w nauce

:):):)

U nas w przedszkolu wszystkie dzieciaki też mają angielski wliczony w cenę przedszkola. A mi podoba się ten pomysł, bo idzie cała grupa- wszystkie dzieci na język, a nie tylko Ci 'wybrani".

Tynka no właśnie też tak myślę że dziecko przez to że ma w przedszkolu angielski, to później w szkole możne chętniej chcieć uczyć się tego języka:)

A ile razy w tygodniu Twój synek ma zajęcia w tej prywatnej szole językowej?

U nas tak jak u Nadin ang jest w cenie przedszkola juz, tak jak i inne zajecia. Teraz juz w grupie 5'cio latkow wiecej lapie, ladnie liczy, zna wiele slowek. Rok temu sporo mniej lapal, ale cieszylam sie ze sie z jezykiem obcym oswaja.

Nadin -dwa razy w tygodniu , bo ma jeszcze inne zajecia ,chocby sportowe i ciezko wszystko pogodzic

cena zalezy od ilosci dzieci w grupie im wiecej dzieci tym taniej

za zajecia w piecio os. grupie place ok. 40zl za godz. lekcyjna

Dodo chodzi na angielski od ok 2 mies ma ksiazke umie pare slow oraz liczy do 10 tak ze chyba jest ok..

Dodo chodzi na angielski od ok 2 mies ma ksiazke umie pare slow oraz liczy do 10 tak ze chyba jest ok..

Super jak już umie liczyć po angielsku do dziesięciu:)

no stara sie.. ksiazke maja fajna taka kolorowa...kartki osobno..i przynosza po pare do domu..

Hej, Czy ktoś zapisał swoje dziecko do szkoły Helen Doron w Wawie? Słyszałam dobre opinie o tej metodzie. Trochę to kosztuje, więc chciałam się upewnić, że dzieciaki coś z tego skorzystają. Dlatego szukam dodatkowych opinii.

No i ja dziedziaki zapisałam. Jest naprawde fajnie. Polecam angielski metodą Helen Doron. Maluchy mają frajdę, taka nauka przez zabawę. Troszkę to kosztuje, ale coś za coś.

moj ostatnio mial wystepy zna wiele slow, liczy ,zna piosenki i wierszyki.. bylam zszokowana jak wiele umie...

ja nie jestem zadowolona cos kiepsko idzie mowia ze pan co prowadzi jest taki sobie