Jump to content
Sign in to follow this  
tutelitury

Ile czasu Wasze dziecko spedza przed telewizorem?

Recommended Posts

To wszytsko zalezy od wielu czynnkikow. Jak jest tak cieplo i jest w przedszkolu to nie oglada wcale. A jak jest zimno i jest ze mna w domu,a ja mam duzo zajec domowych to czasami zdarza sie ,ze i 2 godz.+ dobranoc. Roznie.

Szymon moglby siedziec non stop przed tv i ogladac bajki. W pokoju ma Tv, ale wykasowalam mu wszelkie programyz bajkami i zabralam pilota, bo umial sobie znalezc te programy. Tak wiec teraz jest skazany na kasety, ktore jakby mogl to ogladalby non stop :roll: Normalnie maniak bajkowy jest :-? W planach mialam dokupic mu do telewizorka magnetowid, ale napewno nie kupie, bo nie bede miala kontroli nad nim, a tak to albo pozwole ogladac u mnie w poju albo nie.

Czasami tak calkiem egoistycznie chcialabym zeby moja zu siadla przed telewizorem i chwile sie w niego bezmyslnie pogapila, a ja zebym w tym czasie mogla sie chwile zdrzemnac... Niestety, tv ja nie interesuje a ja o drzemce popoludniowej mogejedynie pomarzyc... I marze ;-)

Szymon od malenkiego zapatrzony byl w TV, w reklamy przede wszystkim :roll: Zuzia juz jest inna i telewizor nie interesuje jej wogole :-D

moje to tez maniacy telewizyjni a ja taka leniwa,ze im na to pozwalam,bo mam troche czasu dla siebie.ale od jutra koniec i mam nadzieje,ze slowa dotrzymam.

Moj syn to maniak telewizyjny , caly dzien moze sie gapic i gapic....matke ma jednak wyrodna goni i zakazuje ;-)

Corka tez lubi ogladac z tym ze nie trzeba jej gonic , zna swoj umiar , a do tego szybko sie nudzi gapieniem :-)

Michalina, jak jest wlaczony telewizor, to wygina sie i kreci, zeby tylko patrzec w to kolorowe pudelko. Takze generalnie jest wylaczony, bo inaczej nawet nie chce sie bawic :-/

Guest renet

Moja Oliwka jest jeszcze mala wiec interesuja ja tylko reklamy,nawet jak jest w kuchni i uslyszy znajoma reklame to biegnie i oglada.Pozatym to malo siedzi przed telewizorem.

zalezy co leci, rano oglada bajki, potem dopiero wieczorynka. Ale sa dni ze siedzi na kolanach i oglada z nami jakis film...

Moj prawie wcale, kilka razy w tygodniu dobranocke, ale woli isc np w tym czasie jeszcze na spacer. Generalnie woli jak czyta mu sie bajki.

Jak slysze, ze w przedszkolach Panie puszczaja dzieciom bajki to mnie szlag trafia. Na szczescie w naszym przedszkolu nie ma mowy a takich atrakcjach...

Oliwia prawie wogole nie siedzi przed telewizorem bo sama nie ogladam - ona oglada teletubisie i reklamy tylko wtedy jak prababcia jestw domu i ma wlaczony telewizor:]

Moj dosc duzo spedza przed tv, jak wraca ze szkoly to obiad , lekcje i odrazu siada i oglada, i tak mu prawie do wieczora czasami schodzi, oczywiscie tylko gdy jest brzydka pogoda

moja jakby mogla to by caly dzien ogladala bajki :-?

pozwalam jej ogladac teraz na jedynce od 9,30 do 10,30

i wieczorem dobranocke :-|

ale byly takie dni ze wyla i chciala bajke, czasami ulegalam i wlanczalam kasete, ale koniec z tym, przeciez w koncu jej oczy siada a pozatym jest tyle ciekawych rzeczy do robienia, i szukam jej zajec to kolorowanie, to malowanie, to klocki, to spacer, ...

Dobrz robisz, na to zawsze bedzie czas. Ja czasami zaluje ze moj taki anty telewizyjny jest bo przydalaby sie wolna chwilka ale sama go tego nauczylam....

Tepie telewizor bo maz siedzialaby non stop przed nim a jego tez do czegos trzeba pogonic nie?

a moja tez tyko oczy otworzy-bajki,na szczescie teraz non stop na dworze z przerwa na obiad ale ogolnie chce baardzo duzo.. :-o

Cóż, moje dziecko spędzało zarówno czasu przed telewizorem, gdyby mogło to pewnie siedziałoby cały dzień przed mini mini albo cartoon network. Zamiast jednak dać mu szlaban na bajki, postanowiłam, że zorganizuję mu czas. Tomek wcześniej interesował się grami planszowymi, trochę przez telewizor jego zainteresowanie tym tematem osłabło, ale postanowiłam że na nowo obudzę w nim pasję. Udało się i dzisiaj wiele czasu spędzamy przy grach karcianych albo warcabach - takie spędzanie czasu rozwija dziecięcą wyobraźnie. Jakbyście miały podobny problem, to możecie zajrzeć tutaj - https://uwookiego.pl/kategoria/gry-karciane. Znajdziecie tam recenzje i opinie o różnych grach dla dzieci.

Sign in to follow this