Jump to content
Sign in to follow this  
tutelitury

Oscypek - POLECAM

Recommended Posts

Kupilam i wlasnie zrobilam dzis na obiadek:)

Wedzony oscypek pokroilam w talarki

przygotowalam jajko i bulke tarta tak jak na kotlety

Pieklam na masle do zarumienienia naprawde fantastyczne polecam

Nie chce psuc apetytu, ale kiedys w telewizji bylo glosno o kontroli, jaka poddano kilkanascie produktow: Czy skladaja sie faktycznie z tych samych skladnikow co powinny? I wiecie co wyszlo? Ani jeden oscypek kupiony w roznych regionach Polski, nawet ten od samych gorali nie zawieral ani mililitra mleka owczego !!!! A przeciez wg receptury, to powinien byc wlasnie z mleka owczego a nie krowiego jak wyszlo z analizy. Uzyskanymi wynikami zainteresowaly sie juz odpowiednie wladze.

Niunia Ty zawsze musisz sprowadzac na ziemie :-D

tak tez o tym slyszalam - niestety teraz juz nic nie jest z tego z czego powinno byc zrobione. Juz nawet marchewki w marchewce jest niewiele.

Ja dlatego nie jem miesa - wogole! Nie wspomne juz o parowkach z papierem toaletowym i pierogach z Geana i Tesco, gdzie podczas kontroli nie doszli co to za mieso w pierogach z miesem a brali pod uwage nawet mieso szczurze, mysie i kocie. To na zawsze zostanie zagadka czym nafaszerowali te pierogi... blee

ja nie jesm miesa, chyba ze sama go zrobie :-D

np. mielone - kupuje mieso w calosci i miele sama, mam przynajmniej swiadomosc tego co jem. Ostatnio nie moge patrzec na kurczaki. indyka zjem ale tylko biale mieso, co ostatnio zdarza mi sie coraz rzadziej bo oddaje Olkowi biale miesko:)

schab - tylko powykrajany z zyl i tluszczu :lol:

wiem - stuknieta jestem :-P

pozdrawiam

:lol: Oliwka ja tez jestem stuknieta bo dokladnie tak samo jest umnie :lol:

Tylko tyle ze nie jadam indyka i wieprzowiny oraz ryb.

Guest Anulka

Oscypki mi nie smakuja, ale .. smazonego nie jadlam, moze warto ? :mrgreen:

Aha, co teraz jest zdrowe, we wszystkim cos niedobrego i niezdrowego .. niestety :roll:

Nie chodzi mi, ze cos jest zdrowe, czy nie.

Ale dlaczego w oscypkach, nawet tych robionych przez gorali nie ma ani mililitra mleka owczego ? Przeciez wielu ludzi, jadac do Zakopanego, bardzo czesto kupuja oscypek, bo licza na oryginalny smak.

Guest Anulka

nie ma w nich mleka owczego? ale jaja .. :roll:

wczoraj w "uwadze"-bodajze bylo wlasnie o tym. W oscypkach nie ma mleka owczego czyli nie sa to prawdziwe oscypki i nie wedzone nie powinny byc mokre, co sie czesto zdarza :-/ le a ja bardzo lubie oscypki :-x

Guest moko

eeeeeeeeee trzeba umiec kupowac oscypki w Zakopanym. Zakopianskie oscypki sa prawdziwe:D tylko trzeba wiedziec, gdzie je kupic. Wielu gorali sprzedajac oscypki ma swiadectwo-ceryfikat wyrobu tegoz cuda. Oscypki nie musza miec w sobie mleko owcze bo sa rozne odmiany oscypkow: np kozie, owcze, mieszane, wedzone i nie, solone i nie. Jest rowniez okres ochronny i w pewnym sezonie (zimowym) owczych oscypkow nie wolno sprzedawac i juz.

Wiec moje drogie nie wierzcie w to co mowi program Uwaga - oni przekonywujacy nie sa i generalizowac nie wolno. Oscypek zakopianski jest moja miloscia i wierna mu bede.

A oscypki mokre moga byc - ale tylko dlatego, ze ich nie wolno przechowywac w zadnych pojemnikach, foliach itp - bo sie jak to mowia gorale"poci" absolutnie tego nie wolno robic - bo traci oscypek na smaku.

Badanie zawrtosci roznych produktow, m.in. oscypkow przeprowadzilo niezalezne laboratorium, nie na zlecenie " Uwagi". Ten program pozniej wykorzystal temat. Zgadzam sie, ze mozna robic rozne oscypki, ale oryginalne sa z mleka owczego i to wlasnie w nich, go nie bylo, a powinno byc.

Oscypka pierwszy raz w tym roku probowalam , tak z ciekawosci .....wszyscy to to zachwalaja ....mi osobiscie nie smakowal .

Sign in to follow this