Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

Na co uważać w ciąży????

Polecane posty

Wypiszmy wszystko na co powinnyśmy uważać podczas ciąży???

- kuchenka mikrofalowa ( o ich wpływie na organizm ludzki nadal toczyła się spory, mogą sie okazać szkodliwe dla dziecka)

- na leki ( nawet te bez recepty mogą okazać sie szkodliwe)

Edytowano przez Nadin

wydaje mi sie, ze na telefony komorkowe tez nalezy uwazac. Nie tylko w ciazy. Nie powinno sie nosic telefonow przy sercu (w wewnetrznych kieszeniach ubran), na szyji, na sznurku, co stalo sie ostatnio hitem!

Na koty (moga byc nosicielami toxoplazmozy)

Na sery plesniowe i watrobianki (moze byc w nich listerioza)

Na tatara (salmonella i toxo)

Nie pic ziolek zawierajacych lisci malin (moga spowodowac porod)

W ciazy nie wolno pic alkoholu bez wgladu na to czy jest lampka wina czy kieliszek wodki czy moze piwo. Alkohol moze bowiem prowadzic do zaburzenia prawidlowego rozwoju plodu. Nie ma bowiem przeprowadzonych zadnych badan, ktore pokazywaly by nam ze np: lampka wina nie jest szkodliwa dla zdrowia dzidziusia. Wiadomo natomiast ze alkohol bardzo latwo przenika przez lozysko. Wiadomo rowniez ze watroba plodu jest nie dojrzala i duzo gorzej radzi sobie z przetwarzaniem alkoholu dlatego tez alkohol osiaga duzo wieksze stezenie u dziecka niz u jego matki.

Nie wolno palic papierosow, dym papierosow bowiem zawiera bardzo niebezpieczne dla prawidlowego rozwoju plodu toksyny.

Nalezy ograniczyc picie kawy.

Wysoka temperatura w ciazy rowniez jest niebezpieczna dla nienarodzonego dziecka.

w ciazy duzo rzeczy nie powinno sie robic a sie robi - nie da sie wszystkiego tak nagle ograniczyc albo kompletnie wyeliminowac. Podobno w ciazy gazowanego sie nie pije bo pozniej dziecko ma sklonnosci wieksze do kolek etc ja pilam litrami i dziecko mialo kolki sporadycznie

a moj wikus nie mial wcale kolki.

ograniczylam wszytsko o czym przeczytalam ze moze byc szkodliwe.

bo zle dzialanie moze wyjsc nawet po latach....

nalezy tez unikac wysilku fizycznego i glosnej muzyki.

organizm chyba sam wie co trzeba odstawic - mnie odrazu odrzucilo od papierosow, chociaz jeszcze nie wiedzialam, ze jestem w ciazy...

a gazowane zlopalam ile wlezie i ani Daria ani Szymek kolki nie mieli...nie pilam gazowanego jak karmilam...

nie mozna tez surowego jajka

Dzuli ja jak zaszlam w pierwsza ciaze, to tez przestalam palic - zupelnie nie wiedzac o tym ze w moim brzuszku mieszka maly czlowiek :)

W ciazy trzeba tez odstawic kremy z kwasami (niestety w ciazy trzeba inaczej walczyc z niespodziankami na buzi :-| ), kremy z retiniolem i jego pochodnymi.

Nie powinno sie opalac na solarium i robic sobie dlugich kapieli w goracej wodzie.

Nadin, oj nie mow mi o niespodziankach na twarzy...moja cera przy drugiej ciazy byla tragiczna...

ja stosowalam sudocrem i tormentiol a pozniej ladowalam krem nawilzajacy...ale i tak slady tych super przemian na twarzy zostaly...mam troche plamek na policzkach.

Wybieram sie na piling ziolowy, ale to dopiero po wakacjach

Czego unikać w ciąży:

- alkohol

- inne używki (marihuana, kokaina, heroina, metadon i inne)

- tytoń

- wędzone lub konserwowane mięso i ryby (mogą być niebezpieczne jeśli zawierają azotyn sodu, nitrozoaminy-substancje o silnym działaniu rakotwórczym)

- kofeina

- glutaminian sodu (często dodawany do przetworzonych produktów spożywczych

Czego unikać w ciąży:

- alkohol

- inne używki (marihuana, kokaina, heroina, metadon i inne)

- tytoń

- wędzone lub konserwowane mięso i ryby (mogą być niebezpieczne jeśli zawierają azotyn sodu, nitrozoaminy-substancje o silnym działaniu rakotwórczym)

- kofeina

- glutaminian sodu (często dodawany do przetworzonych produktów spożywczych

Wymieniłaś w sumie najważniejsze rzeczy, których należy unikać. Ja bym dodała od siebie tego linka, gdzie wiele rzeczy jest wypisanych, dobra lektura: Tagi: rozwój płodu | Baby online

To wszystko powyżej tak oczywiście, ale najbardziej trzeba uważać na stres. Maluchy czują jak mama się denerwuje i bardzo źle to wpływa na ich rozwój w brzuszku. Tak, że drogie forumowiczki, unikajcie stresu jak ognia. Spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Mój lekarz zawsze powtarzał, tylko bez nerwów, a będzie wszystko ok.

Uważam, że jest kilka rzeczy których nie powinno się robić ale nie uważam, że trzeba na wszystko uważać. Ciążą to nie choroba i nie traktujmy jej tak. Żyjmy normalnie.

ja jak byłam w ciazy to dla bezpieczenstwa maluszka spalam na ortopedycznej super mami bo wtedy mialam w jednej linii kregoslup kark i biodra..

ja w ciazy jak bylam to normalnie wszystko robilam, wiadomo, z umiarem :) spalam na lewym boku bo było mi najwygodniej, wysypialam sie na ortopedycznej super mami poduszce, antyalergiczna, miekka zapewniala dostosowanie sie do mojego ciała

a po ciazy dalej spisz na supermami poduszce? czy oddalas kolejnej spodziewajacej sie dzidziusia?

dalej mam supermami poduszke, bo jest antyalergiczna i idealnie nawet teraz mi sie na niej spi

A jak jest z ziołami i herbatami dziewczyny? W moim sklepie z herbatami własnie natrafiłam na informacje: http://www.domherbat.pl/product-pol-471-Trawa-Cytrynowa.html że trawa cytrynowa z której napar zawsze piłam nie jest zalecana kobietom w ciąży. :/ co jeszcze? dziurawiec? pokrzywa? Jakie napary są zalecane a jakie zdecydowanie nie?

Trzeba też uważać na podwyższone ciśnienie. sama miałam z tym problem, dlatego musiałam zaopatrzyć się w ciśnieniomierze, na szczęście znalazłam dobre tutaj https://megamedic.pl/cisnieniomierze i teraz się też przydają, bo mąż ma trochę problem ze zbyt wysokim ciśnieniem i musi kontrolować.

kawy tez nie powinno sie za dużo pić, ani też w dużych ilościach zielonej herbaty :) Moja przyjaciółka jest w ciązy i przezywam razem z nią ten okres. Ostatnio była na usg 4d warszawa i pokazywała mi szcześliwa zdjęcia swojego malucha! :)

Jakoś jestem zwolenniczką szkoły rodzenia.Co prawda nie miałam okazji być na prawdziwych zajęciach ale dowiedziałam się że jest darmowa, internetowa Szkoła rodzenia Prenalen i tam znalazłam sporo informacji z którymi wcześniej się nie spotkałam.

Przede wszystkim trzeba uważać na siebie oraz dziecko. A jak to zrobić ? No jeśli macie rozsądnego lekarza to na pewno poleci Wam aby odpowiednio dawkować witaminę d3 i wyjaśni Wam jej rolę podczas całego okresu ciąży. No ale jeśli jakimś cudem stanie się że takiej informacji nie otrzymacie co dla mnie jest niepojęte, to polecam zajrzeć na stronę http://www.naturalnawitaminazycia.pl/znaczenie-witaminy-d3-w-ciazy Gdzie mamy wszystkie szczegółowe informacje na temat witaminy d3 oraz jej działania w ciąży. Dajcie znać jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Zaloguj się, aby obserwować