Skocz do zawartości
Doo

Pchly, kleszcze, i inne robactwo???

Polecane posty

Jak pozbyc sie u naszych pupilow niechcianych przyjaciol ??

Czy pchla moze ugryzc czlowieka ??

Pewnie, ze moze :( Gorzej nawet bo moze sie rozprzestrzenic jak sie temu nie zapobiegnie :( Warto psa preparatem wykropic i kupic jakis srodek na legowisko psiaka (bo pchly tylko zeruja na psiaku a tak to na legowisku czy w miejscach gdzie psiak jest)...

Ja mialam sasiadke ktorej wilczur mial pchly ciagle. Jeny ale byla pogryziona :eek: a ten pies jeszcze z nia spal !

Najlepiej wygotowac wszelkie koce itp na ktorych lezy psiak, jego samego psikac i myc preparatami a by zapobiec nawrotowi mozna zalozyc psu np obroze przeciw pchlom i kleszczom.

my mamy dwa koty tak pchla moze ugrysc czlowieka trzeba regularnie dbac o ilosc pchel u naszych zwierzakow my stosujemy kilka produktow by je zwalczac i nie moge narzekac dzialaja:)

no niestety już się kleszczyska zaczynają, nasz piesek też kiedyś miał kleszcza i się ostro mu wbił w skórkę i popił sobie krwi, wizyta u weterynarza była nieodzowna. Podłapał kleszcza pomimo tego, że cały czas był kropiony tymi preparatami przeciwko robactwu ...

U nas znajomi ledwo odratowali suczke swoja :( Weterynarz powiedzial patrzac na krew, ze nie malo juz czasu jej zostalo... Wydali na lekarstwa i wizyty, ale na szczescie suczka zyje :/

Ech na szczescie moj Cezary nia ma skad ich podlapac, ale kiedys podlapal pchel od zaznajomionego kota :/ ech kurcze i sama mnie pogryzly troszke wrrrrrrrrrr jak odkazalam jego poslanie i miejsce gdzie spi :/ Najlepiej podzialal RAID !! Nie zadne preparaty do psikania ze sklepow, tylko kupilam raid na robactwo porzadnie psikalam przez dwa dni kilka razy dziennie , legowisko wypralam, pozniej wywietrzylam to przez kilka dni i pchel nie bylo na szczescie do tej pory wiecej :/

Ja jakoś wolę w spraya tego typu AMIWET Spray odstraszający pchły i kleszcze dla psów i kotów 150ml Pamiętam,że parę lat temu była ta moda na obroże przeciwpchelne. Kupiliśmy więc dla psa parę( w rożnych kolorach) - byłam bardzo zdziwiona gdy pies z taką obrożą wrócił z małym "ogródkiem" pcheł było całe mnóstwo. Pozbywalismy się tego wszystkiego bardzo długo- koszmar!

Z tego co się orientuję bardzo duży wybór rożnego rodzaju środków na insekty u zwierząt można znaleźć na krakvet.pl Najważniejsze jak dla mnie jest to, że maja tam naprawdę przystępne ceny. Im szybciej pozbędziemy się skaczących pcheł na grzbiecie pieska tym lepiej.

Wydaje mi się, że podstawa to pielęgnacja zwierzaka. Dobrym rozwiązaniem wszelkiego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji. Są różnego rodzaju szampony czy spraye, które odstraszają owady czy insekty. Ostatnio szukając karmy trafiłam na e-karma.pl na takiego preparaty, które można używać bez wody. Dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają nadpobudliwe zwierzaki.

Ja w sumie z każdym takim psim czy kocim robactwem ( bo trafiało się, nie powiem),

to latam do weterynarza i czekam najpierw co przepisze. Zawsze się boję, że jak podam coś znanego, to się potem okaże, że to "inne" robale niż poprzednie i że mój środek bardziej zaszkodzi niż się przyda.

Jezu... Czy pchła może ugryźć człowieka... pewnie, że może, brak sierści jej nie przeszkodzi... :-)))))) na pchły i kleszcze są obroże, są kropelki na kark, są spraye, jest mnóstwo preparatów... Jeśli masz jednego psa to warto kupić obrożę, działa super:-)

Przed kleszczami trzeba zawsze, przy każdym sezonie wakacyjnym zabezpieczać odpowiednimi środkami aplikowanymi na skórę. Jeśli chodzi o pozostałe robactwo i pasożyty to co jakiś czas warto przebadać zwierzaka u weterynarza i w razie potrzeby zaaplikować odrobaczanie.

kleszcze w tym roku to jakaś przesada. Jest tego tyle, że prawie każdy spacer kończy się znalezieniem jakiegoś na ciele zwierzaka. Dobrze jak jest jeszcze to chodzący a nie wbity w ciało kleszcz. Mam pies założoną obrożę ale to i tak nie daje 100% gwarancji braku kleszczy.

mój pies ma obrożę przeciw pchłom i kleszczom reklamowaną przez pewien czas intensywnie zarówno w internecie jak i telewizji. I powiem że nie działa w 100% tak jak było to pokazane w reklamie. Kleszcze nadal przynosi do domu na swojej skórze. Czasami nawet wbite już w ciało.

aj nie wiem co jest ale tych kleszczy coraz więcej, po ostatnim spacerze i ja miałam jednego a wiosna dopiero się zaczęła.. Chyba zrobię sobie test na choroby odkleszczowe z medgenetux bo coś dziwnie się czuję i nie wiem czy kleszcz nie był zarażony.

mój pies ma obrożę przeciw pchłom i kleszczom reklamowaną przez pewien czas intensywnie zarówno w internecie jak i telewizji. I powiem że nie działa w 100% tak jak było to pokazane w reklamie. Kleszcze nadal przynosi do domu na swojej skórze. Czasami nawet wbite już w ciało.

Wszystko zależy jaką obrożę kupisz. Jak kupujesz w supermarkecie za kilka zł to prawdopodobnie będzie działać tak, jak kosztuje...

Są natomiast dużo skuteczniejsze (i droższe) obroże które zdecydowanie lepiej działają.

pchły u psa, znaleziono psa