Skocz do zawartości
bunia

czy jest taka optymalna roznica wieku miedzy rodzenstwem

Polecane posty

Z moimi corkami to bywalo roznie.

Najpierw Paulina byla wniebowzieta gdy dostala mlodsza siostrzyczke.

Po kilku miesiacach zaczela sie chyba zazdrosc bo mialam wrazenie ze jej nie lubi.Trwalo to dosc dlugo bo dopiero gdzies od 2 miesiecy widze ze znowu sie kochaja i Paulina

bardzo jest za Weronika.

Ja z kolei jestem starsza 10 lat od siostry i jakos mi tak nigdy nie bylo zal, ze ja mam. Moze niekoniecznie zazdroscilam ale pokrewnymi tez nie jestesmy. Chyba do czasu az urodzilam swoja corke to traktowalam ja po macoszemu..

Hej :)

Miedzy moimi dziecmi jest 10 lat roznicy. Poki co nie moge powiedziec jest fajnie tymbarzdziej ze Damian jest starszym bratem i "ma role" opiekuna mlodszej siostrzyczki i bardzo mu sie to podoba :) No nie zawsze...zwlaszcza gdy zdemoluje mu jakas zabawke w pokoju :D

Uwazam, ze wszystko zalezy od charakterow dzieci. Ja mam brata z mala roznica wieku i nigdy sie nie dogadywalismy, za to z siostra 12 lat mlodsza mam wiecej wspolnych tematow ;)

ja mam dwunastoletnia corke i dwuletniego synka, jak dla mnie to taka roznica wieku jest bardzo wygodna, a dla dzieci zobaczymy za kilka lat, najwazniejsze ze maja siebie :mrgreen:

na chwile obecna jest super ;-)

Miedzy moimi dziecmi jest dwanascie lat roznicy . Obie z wielkiem temperamentem.

nad jedna trudno zapanowac i nad druga . Obie chca rzadzic w domu :smt077 .

Myslalam ze temat zazdrosci w tym wypadku bedzie zazegnany . Ale to nie prawda :mrgreen: .

Z ust mojej starszej corki leca teksty

- Ukradlas mi mame

- Ja bylam tu pierwsza

- To moje teretorium

A za chwile starsza corka

- Moja kochana Anetka . Jaka ona piekna :smt050 .

Trudno zrozumiec niektore zachowania dzieci :smt077 .

wiecie ze punkt widzeni zalezy od punktu siedzenia....

jesli brac pod uwage to by dieci mialy extra kontakt to chyba dobrze miec potomstwo co 2 lata.

ja np mysle o tym by zapewnic wiktorowi staranne wychowanie i spedzic z nim cudowny czas dopoki nie pojdzie do zerowki.czyli mnie interesuje 5-6 lst roznicy.

kazdy dzien z synem to jak nieskonczaca sie bajka<czasem sa przerwy na reklame...>

i zal mi tracic albo skracac ten czas bo przy drugim dziecku musialabym dzielic czas i napewno czasem nie wyrabialaabym z nadmiaru obowiazkow.

miedzy mna a moja siostro jest 4 lata i mamy swietny kontakt moj maz ma brata 4 lata mlodszego i siostre 6 lat mlodsza i tez maja dobry kontakt jak to izabela75ch, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

Ja uważam, że nie ma optymalnej różnicy między rodzeństwem. W domu między moimi dziećmi jest dość spora różnica wieku, ale jak tak na to patrzę nawet dobrze, córka czasem może pomóc przy Małym. Choć na popczątku kiedy się urodził tak jakoś krzywo patrzyła, długo była sama i tu nagle pojawia się ktoś, mały, nowy, na kogo wszyscy zwracają uwagę. Szybko się przyzwyczaiła. A ja sama mam rodzeństwo z różnym stażem wiekowym i wszystcy dobrze sie dogadujemy.

im starsze dzieci tym roznica wieku sie bardziej zaciera i lepiej sie dogaduja:)

A pewnie, że tak zresztą jak wszędzie róznica wieku się zaciera. Tak samo jest w związkach kiedy się miało po 15 lat to chłopak na dwadzieścia wydawał się taki dorosły, a jak się było po dwudziestce to mi tam obojętne było czy facet ma dwadzieścia parę czy trzydzieści. :D

Mam kolegę, który ma siostrę młodszą o 12 lat... Przyznam, że to sporo. Też mi się wydaje, że z wiekiem to sie zmieni...

Wiem, że temat już trochę stracił werwę, ale mnie to też zastanawia, ja mam synka 5-letniego i 3-letnią córę, dogadują się nienajgorzej, ale ciekawa jestem, jak to będzie w przyszłości...

A czy jesli rodzenstwo to chlopczyk i dziewczynka to tez maja dobry kontakt przy zachowaniu tej optymalnej roznicy wieku? Przeciez wiadomo, ze jest taki okres ze chlopcy nie chca sie bawic z dziewczynkami? To ich nie oddala od siebie?

Powiem ci szczerze , że praktycznie rzecz biorąc każda rożnica wieku moze być dla młodych ludzi a potem oczywiście dorosłych właściwa lub nie i wcale moim zdaniem ani trochę to nie zalezy od wieku tylko od osobowości , charakterów , wspólnych zainteresowań.

A nie ma takiej granicy wieku. No ale oczywiście tak maksymalnie to powinno być gdzieś jakoś z 3 lata maksymalnie. Później jak już jest inny wiek to może to wyglądać trochę dziwnie i trochę to może być na pewno za dużo. Trzeba to dobrze rozgraniczyć. Aby była harmonia w naturze, pozdrawiam :)

Ja miałam z siostra 6 lat różnicy i bylo ciężko, nie dawała mi lekcji odrabiać spychała z krzesła mazała po zeszytach. Ale ostatecznie sie razem bawiłyśmy i nie było tragedii. Między moimi synami jest 4 lata, świetnie się razem bawią, bardzo się kochają, przytulają nawet mówią sobie że się kochają. Ale jak czasem zaczną się kłócić to jest coś strasznego. Z pewnością jest mi bardzo ciężko poświęcić czas starszemu. W tej chwili koncze przerabiać ich pokoj wygospodarowałam specjalne biurko dla starszego i mniejsze dla małego teraz jak będziemy coś robić to każdy na swoim a ja będę po środku, dzięki temu poświęce czas każdemu