Skocz do zawartości
ewamar

Dziecięce Porażenie Mózgowe

Polecane posty

:-) Witam! mam na imię Ewa , jestem mama 5 letniej Olgi chorej na MPD (i nie tylko) , może są mamusie i tatusiowie dzieciaczków z takim schorzeniem????

Chętnie wymienię sie poglądami na temat rehabilitacji i leczenia. W jaki sposób sobie radzimy z emocjami i życiem codziennym, także tymi miłymi chwilami w naszym życiu :-)

ewamar, Czesc! Milo mi Cie powitac na naszym forum lobuziaka! :mrgreen:

Ja mam synka 3-letniego z tetniakiem mozgu i nastepstwami, OLiwierek jest dzieckiem uposledzonym w stopniu glebokim, nie rehabilitujemy sie-bo boja sie Olusia ruszac. Obecnie synek lezy w szpitalu i leczy zachlystowe zapalenie pluc :cry:

Pozdrawiam Was cieplo i zapraszam do pisania z nami, napewno znajdziesz tu przyjazne duszyczki :*

Witaj Ewamar w naszym gronie.

Moj Adas jest wyrehabilitowanym dzieckiem z MPD,ma szesc lat.

Byl rehabilitowany przez 12 miesiecy i jakims cudem udalo nam sie go wycwiczyc.

Cala jego historia jest w starszych watkach i na moim blogu.

witam! Mam dwie coreczki Vanessa 3 latka i Samanta 6mies.u Vanessy lekarze wykryli dzieciece porazenie mozgowe w wieku 8mies. obecnie jestesmy na etapie uczenia sie chodzic mala nie mowi i nie jest samodzielna.Chcialabym sie dowiedziec co oprocz rechabilitacji mozemy jeszcze zrobic moze ktos z was jest w podobnej sytuacji i ma jakies rady.dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam ilona

mój syn ma 5,5 roku i również ma zdiagnozowane MPDz (i nie tylko), nie chodzi i nie mówi, cały czas jest rechabilitowany. Jest bardzo pogodnym dzieckiem i mam nadzieję że kiedyś szczęście się do nas uśmiechnie i Bartek będzie mógł sam stawiać pierwsze kroki...

mój syn ma 5,5 roku i również ma zdiagnozowane MPDz (i nie tylko), nie chodzi i nie mówi, cały czas jest rechabilitowany. Jest bardzo pogodnym dzieckiem i mam nadzieję że kiedyś szczęście się do nas uśmiechnie i Bartek będzie mógł sam stawiać pierwsze kroki...

Donka życzę wam wszystkim i oczywiście Bartusiowi duuuuużo cierpliwości:)

Myślę też że każdy mały sukces jest na prawdę Wielkim sukcesem:):):)

zycze wam zdrowka! i duzo cierpliwosci i wytrwalosci! caluski dla was

Drodzy rodzice. Dziecięce porażenie mózgowe to dosyć poważna sprawa. Nie leczone prowadzi do nieodwracalnych zaburzeń w mowie, poruszaniu się, myśleniu i innych podstawowych czynnościach. Jednakże poprzez rehabilitację można to zwalczyć.

Nazywam się Łukasz, mam 16 lat i urodziłem się właśnie z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dzięki rehabilitacji i staraniom moich rodziców jestem teraz "normalny". Rehabilitowany byłem przez 3 lata od momentu urodzenia. Obecnie nie odczuwam żadnych powikłań oprócz pewnych trwałych skłonności. Otóż kilka lat temu w szkole podstawowej rozpocząłem naukę gry na pianinie. Jednakże ta choroba powoduje również zaburzenia synchronizacji kończyć. Tak więc miałem problemy z synchronizacją lewej i prawej ręki. Sam nauczyciel to stwierdził i dopiero po opinii specjalisty dowiedziałem się że to jest właśnie skutek porażenia mózgowego. Teraz po latach nie mam z tym żadnego problemu.

Leczone dziecięce porażenie mózgowe niemal całkowicie niweluje chorobę!!!

Pozdrawiam ;)

Witam Kochani!!!

Jestem studentką V roku pracy socjalnej. Piszę pracę na temat: "Koordynacja działań na rzecz dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym." Jest to dla mnie temat bliski, gdyż pracowałam jako wolontariuszka z dziećmi z mpd. Teraz jednak proszę o pomoc. Poszukuję rodziców dzieci z mpd, zamieszkujących teren Katowic, którzy poświęcili by mi trochę czasu, o anonimowe wypełnienie ankiety. Mój numer gg 4838031. Zainteresowanych proszę o kontakt. Z góry serdecznie dziękuję.

Moja córka teraz już prawie 22letnie też się urodziła z DPM.

Psychicznie jest wszystko bardzo dobrze. Teraz studiuje w Łodzi filologię polską gorzej jest z chodzeniem, porusza się przy kulach.

Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki

witajcie.

Mój średni synek - obecnie ma 8,5 latek,

ma też epilepsje - dziecięce porażenie mozgowe.

problem był od urodzenia,w pampersach do ok 5 roku życia.jeździł w wózku też ok do 5 roku.

chodziliśmy na rózne rehabilitacje,zaczoł normalnie chodzic - ale na krótkie spacery.jak mu za długo to już go nogi bolą i dalej nie pojdzie.

teraz chodzi do 2 klasy,ma troche problemy z nauka,troszkę opóźniony w rozwuja - ok 2 lata wstecz.

klasa integracyjna to jedyny sposób nauki dla niego.panie mają cierpliwość przy takich dzieciach.

niewiem jak im podziękuję że tyle starań zrobili przy moim Dominiku.

jest dopiero na etapie czytania - z materiałem z 1 klasy.

pomału nadrabia - ale jakieś postępy są :)

na pierwsz rzut oka nic po nim nie widać,wygląda jak normalne dziecko,więc dzieci ze szkoły nie wiedzą co mu dolega.

na rehabilitacje będziemy jeszcze zaiwaniac dopoki klasy 3 nie zda.

całe 1.5 roku przed nami :)

pozdrawiam

Moi Drodzy...

Nie mogę powiedzieć, że wiem co przeżywacie i nie odważę się też na stwierdzenie, że rozumiem z jakimi problemami się borykacie. Powiem tylko tyle, że jestem pełna podziwu dla Waszego poświęcenia i oddania. Szczególnym podziwem napawają mnie osoby, które same mają mpd, ale z każdym dniem walczą o normalne życie i niejednokrotnie osiągają ogromne sukcesy. Życzę Wam wszystkim i każdemu z osobna cierpliwości i pomyślności! Wierzę, że Wasz trud będzie kiedyś nagrodzony. Serdecznie pozdrawiam.

Witajcie :)

Jestem tu nowa, temat DPM jest mi bardzo dobrze znany.

27 lat borykam się z nim :P

Lucas 92 gratuluje, że tak super Ci się udało, aby tak dalej:)

Jeśli macie jakieś pytania chętnie podzielę się swoim doświadczeniem :)

Witjacie jestem tu nowa gratuluje wam wytrwałości... Jestem matką 11 letniej Sylwii z dziecięcym porazeniem mozgowym, Niechodzi niemówi potrzebna stała opieka nad nia, jest rehabilitowana lecz nieiwdac popraw. Pisze do was z wielką prosba o powiedzielnie sie zemna informacjami jak skutecznie wyleczyc Sylwie jakies adresy osrodkow rehabilitacyjnych jakies wasze dobre rady z waszego doswiadczenia bardzo bede wdzieczna :)

kontak ze mna ratkos92@o2.pl

Dzień dobry, jestem studentką III roku fizjoterapii, piszę pracę licencjacką na temat skuteczności różnych metod usprawniania dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Chciałabym prosić rodziców tych dzieci o wypełnienie ankiety, która jest mi potrzebna do napisania pracy licencjackiej, jest ona całkowicie anonimowa.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i z góry dziękuje:)

Tu zamieszczam linki do ankiety. Składa się ona z dwóch części.

ANKIETA PODSTAWOWA mpd- skuteczność rehabilitacji cz.1

ANKIETA PODSTAWOWA mpd- skuteczność rehabilitacji cz.2

Dzien dobry

Jestem studentka III roku fizjoterapii Uniwersytetu rRzeszowskiego. Obecnie piszę pracę licencjacką na temat jakości życia rodzin dzieci z MPD .Bardzo bym prosiła o wypełnienie ankiety która oczywiście służy tylko w celach naukowym i jest anonimowa. Będe wdzięczna za pomoc.

Ankieta - Jakość życia rodziców dzieci z MPDz

Justyna

Witam,

chciałabym wiedzieć jakiej firmy buciki ortopedyczne kupujecie dla swoich dzieci? Ja nie wiem, co wybrać. Czy słyszałyście np o firmie Memo? Bardzo proszę o radę i opinie.