Jump to content
tutelitury

Śniadanie twojego dziecka

Recommended Posts

Moj Misiek-jada sniadanie w przedszkolu.Natomiast w weekend dostaje rogala,jedna polowka z wedlinka i ketchupem,natomiast druga z nutella. :->

hmm tez zjada w przedszkolu, ale zazwyczaj powstaniu jak oglada cosik czy bawi sie przed jeszcze zjada kindrer kanapke.

A tak jak w domku jest to mleko z platkami - zazwyczaj wszystkie miesza, kanapki z wedlina, serkami, jajkiem, dzemami czy z samym maselkiem, albo tylko z pomidorem, och ma zachcianki :/ :/ :/ Czasami jak maz jest to jajecznice, parowki woli na kolacje ...

Moi tez w przedszkolu jedza.A w domu to zjadaja,chleb lub bulki z wkladka wszystko co im dam tzn.platki na mleku,parowki,chleb lub bulki z wkladka :-D .Wszystkozerne sa.

Weronika zjada na sniadanie platki z mlekiem, najlepiej te czekoladowe, bo jak zwykle kukurydziane, to cierpi na straszny brak apetytu ;-) natomiast Bartosz o 6.00 je jeszcze flache, a potem sniadanko w zlobku, tak samo robie w weekendy. Czego sie nie robi dla pociech :lol:

p7190040_148.jpg

Zazwyczaj kanapki z wedlina,bo serow nie lubi.Do tego pomidor albo ogorek.Czasem wczesniej zjada kaszke,ale sporadycznie :-)

Ostatnio moje dzieciaki nawet chętnie zjadają na śniadanie ugotowane płatki owsiane górskie z dodatkiem musli (takiego ze sklepu:D). Jak taka owsianka wystygnie to dodaję do niej odrobinę miodu i kilka kropel cytryny.

Ale przecież codziennie im nie robię takiej owsianki dlatego moje skarby jedzą też na śniadania: kaszkę mannę ugotowaną na mleku z odrobiną masła, cukru, soli i cynamonu i do tego dodaję state jabłko. Czasem zjadają też jajko na miękko, jajecznicę na masełku, kanapki z białym serkiem albo żółtym i z np: pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką itd.

moja roznie platki na mleku albo bulka z drzemem badz z nutella, jajko na twardo zalezy co ma ochote

och zeby moj tak jadl.. on na sniadanie tylko danio.. lub danonki...

ogolnie niejadek wiec i sniadanie .....

Sylwia mój młodszy Oliwier też by jadł tylko Danonki i Danio, ale ja to taka dobra mama nie jestem, Danonka i Danio mogą moje chłopaki jeść na drugie śniadanie:D

hihi no moj to by wogole nic niejadl.. je bo musi cos zjecs.. a np kanapki.. odpada bo on kanapki to tylko z serem zoltym bez masla wiec z rana go zatykaja bo to suche takie

mleka nielubi..

dokladnie i to z kazdym daniem.. wiec ja mam podejscie juz obojetnie co byle cos zjadl pozywnego..

w niedzicy rano szedl z piotrem do sklepu mieli takie mini bulki no to takie same jadl na sniadanie.. a ze u nas takich mini miekkich niema no to danio...

Filip to platki :) Mamy sloiki takie - weki ozdobne wysokie i na polce stoja i w nich platkow kilka rodzaji i tak jak jest w domu to sniadania w 90% to platki wlasnie, a jak mleka nie ma to juz w ostatecznosci kanapki :)

wow Sylwia to niejadka tadka masz w domciu ;)

W tygodniu jak mój Alan chodzi do przedszkola- gdzie ma śniadania- to przed wyjściem z domu dostaje tran, potem wypija jeszcze wodę z miodem i cytryną i Echinaceę.

No wlasnie juz pora wyciagnac tran z szafki....

Filip z rana w tyg zjada jedynie kinderkanapke, tez sniadania mu nie daje od pndz do pt bo zjada w przedszkolu :)

Mój Alan i Oliwier też uwielbiają żółty ser zresztą z my z mężem tez nie wyobrażamy sobie kanapek bez sera:)

Ja nawet dodaję ser do drugiego dania na kotlety do zapiekanek itd- w końcu jak się lubi to trzeba z tego korzystać ;)

Grahamka z masłem, twarożkiem i pokrojoną w kosteczkę papryką

• Kakao

• Na miłe zakończenie: kilka cząstek pomarańczy

• Kasza manna na mleku z jagodami z mrożonki

• Woda źródlana z kroplą soku malinowego

• Na miłe zakończenie: marchewka do chrupania

Ja daję czasem chlebek z domową nutellą:

Domowa nutella

1,5 szklanki orzechów włoskich

1 łyżka miodu

15 dag gorzkiej czekolady

1/2 szklanki mleka

dodatkowo:

2 łyżki orzechowego krokantu

Orzechy zmielić przy pomocy robota na szybkich obrotach miksować kilkanaście minut do momentu kiedy zrobi się z nich gładka i troszkę oleista pasta w trakcie miksowania dodać miód. W małym garnuszku rozpuścić czekoladę z mlekiem i dodać do orzechów, dokładnie wszystko wymieszać i przełożyć do słoiczka na wierzchu nasypać warstwę krokantu.