Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja chodze czasami, probowalam tez te kremy i wg mnie guzik daja...

Ani szybciej nie opalaja, ani ladniej ani trwalej. trzeba z glowa i umiarem i bedzie ok. Polecam stojace. Bardziej higieniczne wg mnie i czlowiek sie nie klei do tej szyby... :lol:

Ja zawsze na lezace i jestem zadowolona - zawsze zanim sie poloze sama jeszcze je myje jak wstaje tez po sobie myje chociaz fakt na pewno jest niehigieniczne

Ja wole stojace,nawet pod pachami jestem opalona :lol:

wydaje mi sie ze lepiej opala.Po lezacym zawsze mialam koleczko na tylku nie opalone ,nie wiem dlaczego :?:

Bo jak opalasz sie na lezacym musisz co jakis czas pupe podnosic zeby nie bylo koleczek a pachy tez opalam podnoszac co jakis czas rece do gory i jestem rowno opalona - a co do stojacego nie wypowiadam sie bo nigdy nie bylam - i nie wiem czy powinnam isc na takie bo mam sklonnosci do omdlen a jednak w "takim miejscu" jest goraco

Gość renet

joa1983, pomylilo ci sie chyba przeciez chodzisz na lezace.

Gość renet

Zbliza sie zima i karnawal czy korzystacie z solarium zeby utrzymac opalenizne i pieknie wygladac na sylwestra???

Tak naprawde to od stycznia nie bylam ani razu :oops: , ale trzeba sie wkoncu tam wybrac jak wroce do domku

Kiedys korzystalam , do czasu jak mnie po solarium wrzodami wysypalo :-(

Pozatym nieodpowiada mi dlugo utrzymujacy sie brzydki zapach skory ....bleee

Az takie zdrowe tez nie jest . Mam sasiadke ktora korzysta systematyczne z tego wynalazku . Ona chyba sie w lusterku nie widzi , kobieta 40-stoletnia , a wyglada jak pomarszczona 60-cioletnia baba :-/

Gość renet

saviera, ona to moze przesadza z tym opalaniem. :roll:

Ja nie chodze .Latem opalam sie na sloneczku dosc intensywnie wiec starcza gdzies tak do grudnia ,uzywam balsamu brazujacego zeby potrzymac opalenizne albo samoopalacza kiedy mi zalezy wyjatkowo ladnie wygladac.

No wlasnie , teraz sa bardzo fajne balsamy brazujace , nie robia plam i sa napewno zdrowsze od solarium :mrgreen:

Ja korzystalam przed slubem zeby ladniej wygladac i w miare rowno byc opalona :lol: ale nie odpowiada mi tak jak saviera napisala zapach jest okropny :-P

Na Gazecie.pl przeczytałam o dziewczynie, która podczas kilku minutowej wizyty na solarium doznała poparzenia drugiego stopnia:eek::(:

"Studentka z Lublina odwiedziła solarium przy ul. Narutowicza: - Weszłam do solarium, wydawało mi się, że wszystko jest w porządku. Opalałam się kilka minut. Wieczorem moja twarz była czerwona, jej lewa połowa zamieniła się w wielką ranę - opowiada. Następnego dnia lekarz rodzinny odesłał ją do szpitala. Tam zdiagnozowano u niej poparzenia drugiego stopnia. W tym czasie dziewczyna zdawała egzaminy na studiach, miała wyjechać na praktyki do Niemiec. Podczas sesji zemdlała, z uczelni zabrała ją karetka.

Po wypadku właściciel solarium tłumaczył "Gazecie", że zawinił filtr lampy, który pękł podczas opalania. Zapewnił też, że po wypadku urządzenie zostało oddane do gruntownego przeglądu. Tymczasem jednak Państwowa Inspekcja Pracy ustaliła, że wywiózł urządzenie do Świdnika - siedziby firmy - i tam je rozmontował.

Zbigniew Polakow, prezes Polskiego Związku Solaryjnego, tłumaczy, że filtr ultrafioletowy zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieni. Nowe solaria posiadają zabezpieczenia, które przy takiej usterce wyłączają lampy automatycznie. Ale w starszych modelach wszystko zależy od spostrzegawczości użytkownika. Z tym że nie każdy, kto się opala zna szczegóły techniczne."

Zarzut za poparzenie w solarium

Mi również zdarzyło się korzystać z solariom, szczególnie często opalałam się przed ślubem. Ostano jednak wybierałam balsamy brązujące, bo zgadzam się z Savierą te kosmetyki są coraz lepsze.

A po tym artykule będę chyba miała obawy, że mogę się poparzyć na solarium.

korzystam .ale glownie wiosna i latem ,zeby skora nabrala ladnego koloru

z opalenizna nie przesadzam :)

przed ciążą chodziłam regularnie przez 3 lata

1-2 razy w tygodniu.

moja cera jest biała i aż przeźroczysta, zawsze wszyscy pytali czy mam anemię, nawet lekarz a ja po prostu mam taką urodę więc z tego powodu zaczęłam korzystac ze sztucznej opalenizny.

teraz mam mało czasu, regularnie chodze dopiero od 3 miesięcy, raz w tygodniu.

do tego troche balsamu brązującego i jest o.

fakt że skóra po solarium strasznie pachnie. mój mąż m ówi że pachne jak frytki ha ha

ale to jest dla mnie relaks rozrywka i troche dowartościowujące

może po prostu jestem juz uzależniona bo poszłam juz 2 tygodnie po porodzie...

Pinklady wow faktycznie szybko:eek::D

Ja teraz po cesarce od roku boję się pójść na solarium bo mam brzydką ranę na brzuchu i o nią się boję:(

Ale po mimo iż zwolenniczką solarium nie jestem po poszła bym parę razy bo naprawdę jestem bardzo blada a do samoopalaczy już nie mam cierpliwości:D

wiesz samoopalacze lubie ale zimą, a wiosną latem jak trzeba już cos więcej niż twarz pokazac to juz ciężko...

bo twarz opalona a ręce... hi hi

a po balsamach brązujących jak się wykapie i wycieram to mam ręczniki żółte...

to jest mój jedyny nałóg i nie zamierzam z niego rezygnować.

w końcu nie pije , nie palę....

Edytowano przez pinklady
literówka

Fajne są balsamy lekko brązujące np Dove summer glow,przy regularnym używaniu nadają taki delikatny opalony koloryt i nie zostawiają brzydkich śladów co się zdarza samoopalaczom.

Skorzystałam raz i już nigdy więcej nie dam się namówic ,zdecydowanie wolę balsamy brązujące najcześciej Sopot Ziaji,albo Dove summer glow