Skocz do zawartości
tutelitury

To kto ma chomika??

Polecane posty

Przeciez to podobne do myszy. Nie rusza sie i tylko je :-/ Pakuje do pyszczka ile sie zmiesci.

I co jeszcze fuuu :-P Kto ma to niech sie pochwali jak taki chomik wyglada i jakie zyczie mu przyszlo spedzac z rodzinka ??

a wiec..ja mam :mrgreen:

dwie siostry.kiedys mieszkaly razem ale zaczely sie gryzc, musialam kupic jeszcze jedna klatke i teraz mieszkaja osobno.

s6000758_176.jpg

s6000756_145.jpg

Jejku sliczne i wcale nie takie grube :lol: Jak sie ladnie prezentuja :-D

A jaka dajesz sciolke??

Uniwersalna czy ta prasowana w takie paluszki ???

wcale nie takie grube

teraz sa spasione :-P

Klatki wykladam im sianem i zwirkiem (takie male kolki drewniane, ktore rozgryzaja w drobny mak :lol: )

Generalnie, to chomiki sa bardzo tanie w utrzymaniu i nie trzeba im codziennie dawac jesc.

Mozemy spokojnie na tydzien pojechac i jak wracamy to jeszcze conieco maja :mrgreen:

obecnie nie mam ,ale jak bylam mlodsza to mialam dwa .Super zwierzatka niewymagajace wiekszej opieki :-) Ale ne ma to jak swinka morska,zywe stworzonko ktorego wszedzie pelno :-) tez mialam ale zdechla ze starosci bidulka.

Ja mialam i nam sie akurat trafil zlosliwy. NIkogo nie tolerowal. Gryzl, syczal na nas choc probowalam roznych sposobow. Mysle, ze moze byl jakis chory, bo i nie dlugo zyl. Tyle tylko , ze moja corka sie zrazila.

My w domku mamy Kropka :)

9de2ffb484c5d94dmed.jpg ...

hmm jest w miare nowym domownikiem gdzies u nas miesiac dopiero, w miare sie jeszcze oswaja, bardzo ostrozny jest. Nie lubi jak go sie budzi, strasznie "fuka" jak ja to nazywam ... Naburmusza sie, odwraca i dalej zasypia :)

Macie racje, nie sa drogie w utrzymaniu. Jedzonko kupilam mieszanke w wiadereczku, i ledwo co ubywa tego :) Dostaje jabluszko, marcheweczke :)

Filippo uczy sie obowiazku :)

My swojej swince tez kupujemy te koleczki jako podloze bo z tymi zwyklymi byl straszny balagan potrafi smiecic jak to swinia :lol:

Super te wasze chomiczki.

No ten nasz Kropek tez wywala naokolo calej klatki trociny :/ :/ :/ Dodaje mu teraz jeszcze sianka do trocik, ale nadal jak zaczyna swirowac to trociny fruwaja :/

Tutaj na zdjeciu spi akurat na gornym pokladzie klatki (ma takie trzy pieterka i rurki tak ze moze nimi wchodzic wyzej- nizej) i ostatnio poszlismy spac, nasypalam mu jedzonka, wstajemy rano a kupa trocin na gorze wlasnie i tam spi zamiast w domku ..

Jak on je tam przetransportowal :/

W ogole cos mu sie miesza ostatnio, bo zazwyczaj chomiki po zjedzeniu jedzonka tzn jak schomikuja w sobie to wywalaja je zazwyczaj w domku (przynamniej poprzedni chomik tak robil u nas i moje kiedys chomiki tez) by w czasie snu przejadac. A ten jak nasypie mu do miski, to napcha sie caly a pozniej idzie pieterko wyzej i wywala wszystko do kreciolka :roll:

Szkoda :-( Ale tak juz jest jak kupuje sie zwierzatka nam tez pare rybek juz padlo :-/ A pare zjadla zaba :lol: Przytul mocno od nas synka i buziaczki :*

Dzieki, Daniel juz sieuspokoil, pierwszy ra mial do czynienia ze smiercia prawdziwa.

Takie dzieci nie maja pojecia, co to tak naprawde jest.

MY MAMY MYSZKE I TEZ RAZ NAM COS CHOROWALA WYGLADALA JAK NIE ZYWA ALE UDALO SIE JA URATOWAC TERAZ CORA JAK DO NIEJ ZAGLADA ZAWSZE MOWI ''MAMUSIU ZOBACZYMY CZY ZYJE''

[ATTACH=CONFIG]3640[/ATTACH]

A to chomisia mojego syna, nazywa się Klusia. Niestety syn ma uczulenie i i od 2 miesięcy jest non stop na zyrteku więc będę chyba musiała dać ogłoszenie na słup że oddam chomisię :(

100_6221.jpg

Ja miałam kiedyś chomika. Na starość niestety oślepł i stał sie bardzo agresywny. Wcześniej jednak był śliczny i bardzo ruchliwy, miał długa sierść i był dość gruby. Bardzo dużo czasu biegał w swojej karuzeli. Od czasu do czasu go wypuszczał i biegał po pokoju, ale problem był jak wszedł za szafę i trzeba było ja odsuwać żeby go wyjąć.

Mam chomiczka dżungarskiego, ale niestety chociaż od małego próbowałam go oswajać to się nie udało i jest strasznym dzikusem, który tak piszczy jak próbuję go wyciągać z klatki, że boję się, że mi padnie na zawał więc go nie dotykam, ale mimo wszystko go lubię.

Kiedyś miałam dwa chomiki. Jeden był gruby, a drugi taki bardziej podłużny i szczuplejszy. To dosyć dziwne, gdyż oba były tego samego gatunku. Niestety po pewnym czasie zaczęły być wobec siebie agresywne - oba samce, więc trzeba było je rozdzielić, żeby nie zrobiły sobie większej krzywdy.

Ja mam Flipera (chomika syryjskiego). Mam go już 4 miesiące. Dzieciaki fajnie się z nim bawią i ogólnie widzę same zalety z racji jego posiadania :) (może czasem za bardzo drapie, przez co w nocy ciężko zasnąć).

"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."