Jump to content
olivka_83

jakie szampony i odżywki stosujecie ?

Recommended Posts

Jak wyżej:)

słyszałam, ze szampon dopiera sie do typu skory głowy a odżywkę do rodzaju włosów. Czy to prawda? Uzywacie szamponów i odzywek jednej firmy i jednej serii czy różnie? Ja akurat nie zwracam uwagi na to czy sa jednakowej firmy czy serii. Przewaznie wybieram po zapachu :mrgreen: hehe.

Najlepsze wg mnie szampony to Shauma, DOve, Ultra Dux (mama mi przysłała wczoraj Ultra Dolce-nie wiem czy to to samo) Sunsilk i Timotei. Zawsze w łazience muszę mieć kilka rodzajów szamponu i często zmieniać bo włosy zbyt szybko sie przyzwyczajają i robią sie bez wyrazu.

Odzywki używam Timotei.

jakie szampony i odżywki stosujecie ?

Edited by Nadin

ja się ostatnio zakochałam w szamponie i odzywce timoti do włosów ciemnych.

ja używam rożnie.

W ogóle mam big problem z włosami po porodzie, mam długie falowane ale strasznie mi wypadają i nic mi nie pomaga może wy macie jakiś sposób na to????????? :idea:

Ja używam szamponów i odzywek gliss kura - super pachną i najlepiej odpowiadają mi do włosów jedynie używam zupełnie innych niż powinnam - mam włosy przetłuszczające się a używam do włosów suchych...inne się nie nadają

Mam włosy długie, rozjaśnione, często zdarza mi się używać prostownicy. U na sady szybko się przetłuszczają a końcówki są suche i łamliwe :-( Często zmieniam szampony i odzywki do włosów, bo lubię eksperymentować z nowymi kosmetykami.

Używałam już wielu szamponów i odzywek do włosów suchych zniszczonych, farbowanych. Jednak do gustu najbardziej przypadły mi:

- szampon wzmacniający "Blask Koloru" do włosów farbowanych Radical, Farmona- zawsze wracam do niego kiedy tylko zaczynają mi wypadać włosy wraz z innymi wypróbowanymi przeze mnie specyfikami znacznie zmniejsza u mnie wypadanie włosów. Na pewno tez moje włosy są po nim błyszczące i mocniejsze :-) Ma przyjemny ziołowy zapach. Jedyna zauważona przeze mnie wada to to, ze niestety pieni się słabo;

- szampon do włosów matowych i zniszczonych Gliss Kur Połysk Jedwabiu, Schwarzkopf- moje włosy są po nim miękkie i łatwiej je rozczesać, dodatkowym atutem tego szamponu jest przyjemny zapach;

- balsam regenerujący Seboradin, Inter Fragrances- nie obciąża włosów są błyszczące i gładkie, łatwo je po nim rozczesać :-)

- kuracja odbudowująco-wzmacniająca do zniszczonych, słabych i łamliwych włosów Avon- Advance Techniques Intense Repair, Damage Repair Treatment, nadaje moim włosom blask, sa po nie gładkie i pięknie pachną, jest bardzo wydajna- wystarczy naprawdę niewiele nałożyć jej na włosy;

- jedwab do włosów Joanna, Styling Effect - ładnie wygładza włosy również jest bardzo wydajny.

Niedawno odkryłam jeszcze szampon wzmacniający z odzywka do włosów przetłuszczających się za skłonnością do wypadania Joanna Rzepa. Włoski są po nim miękkie, mocniejsze niestety zapach tego szamponu nie jest najciekawszy, dlatego używam po nim jeszcze maseczki Timotei do włosów półdługich i długich 'Bambus i masło shea'- jej zapach jest bardzo intensywny i przyjemny.

Ale się rozpisałam :shock: jak mój mąż wróci to mnie pogoni ze o szamponach rozprawki pisze zamiast w domu sprzątać :mrgreen: ;-)

Nadin do prostownicy używaj LOREAL- Studio Hot Liss to jest taka różowa butelka. Ja kupuje w Rossmanie od razu zobaczysz różnice :-)

Dziękuje Domis, na pewno wypróbuje LOREAL- Studio Hot Liss :-) A jak to stosujesz? Nakładasz na mokre czy suche włosy?

ja polecam szampony, maski i odzywki profesjonalne, są dużo lepsze, w tej chwili mam kadus immunal energy+ control i jestem bardzo zadowolona, ładnie wygładza, nabłyszcza i ułatwia układanie włosów

do tego pianka i krem do włosów, też z kadusa

Katyjko właśnie weszłam na stronę firmy Kadus i muszę Ci powiedzieć że nawet fajnie jest zrobiona zrobiona. Łatwo jest na niej wszystko znaleźć: KADUS - Artykuły fryzjerskie, szkolenia dla fryzjerów, sprzęt fryzjerski

A na Allegro widzę że szampon do włosów zniszczonych KADUS zmawia dość sporo osób- ten szampon chyba faktycznie jest dobry, bo zamawia go dużo ludzi, po mimo iż cena tego kosmetyku moim zdaniem nie jest niska.

A ty jakie masz włoski?

Ja obecnie przerzuciłam się na ziaję i mam szampon do włosów tłustych zniszczonych i do tego odżywkę bez spłukiwania z rzepą. Są tanie i mi pasują.

1mamut tez używałam szamponów i odżywek z Ziaji i uważam że Ziaja produkuje w ogóle fajne kosmetyki i na dodatek w przystępnej cenie :) U nas w łazience pełno kosmetyków właśnie jest z Ziaji.

Teraz jednak mam bardzo zniszczone włosy:(- zmieniałam kolor z czekoladowego na jasny blond i do tego często stosowałam prostownicę dlatego zaczęłam stosować:

szampon regenerujący Inter Fragrances, Seboradin Inter Fragrances, Seboradin, Szampon regenerujący :: Kosmetyk Wszech Czasów na wizaż.pl

i do tego na zmianę:

maskę do włosów regenerującą, Inter Fragrances, Nano Effect, Inter Fragrances, Nano Effect, Maska do włosów regenerująca :: Kosmetyk Wszech Czasów na wizaż.pl

oraz odżywczą maseczkę do włosów Richards & Appleby, Natural Classics, Henna Treatment Wax Richards & Appleby, Natural Classics, Henna Treatment Wax :: Kosmetyk Wszech Czasów na wizaż.pl

Używam tych kosmetyków od ok 2 tygodni i muszę powiedzieć że powoli moje włoski zaczynają wyglądać troszkę lepiej- ale na pewno do tego żeby były gładkie i błyszczące potrzeba jeszcze trochę mojej cierpliwości w stosowaniu tych specyfików :D

ja używam szamponu i odżywki jednej firmy. fructis lub gliss kur, ale teraz mam dove- zobaczymy.

fryzjerka mi mówiła że lepiej kupic szampon i odżywke osobno niz szampon 2w1 bo osobno lepiej odżywka działa.

a na wypadanie (mam z tym problem od porodu)

stosuję odżywkę WAX, troche pomaga.

Pinklady mi po ciąży też niestety wypadały włoski :( Ale na szczęście pomógł mi kompleks odżywczy w ampułkach stymulujący wzrost włosów Radical Farmona. Jedgo stosowanie znacznie ograniczyło u mnie wypadanie włosów. Potem stosowałam jeszcze odżywkę wzmacniającą włosy witaminowo - ziołową w ampułkach Inter Fragrances Seboradin i też bardzo byłam zadowolona z jej działania- bo włoski przestały mi w ogóle wypadać, a przy tym ampułki te są dużo tańsze od tych słynnych z Vichy:)

o to wypróbuje te ampułki o których piszesz Nadin

widziałam w sklepie

na vichy mnie nie stać bo drogie jak nie wiem co

Pinklady ja kupiłam te ampupłki Seboradin w aptece w Jeleniej Górze za 29 zł. Na pewno też można je zakupić przez internet- bo jak wpisałam ich nazwę to mi dużo sklepów kosmetycznych i aptek "wyskoczyło", że właśnie mają te ampułki w sprzedarzy np: Seboradin Intensywna Kuracja w Ampułkach wzmacniająca i regenerująca włosy - Inter Fragrances

A tu są recenzje tych ampułek:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5581

o! dziekuję, nie są drogie to wypróbuję.

Polecam bo myślę że naprawdę warto ją wypróbować:)

ja stsouje szampon i odzywkę z czarną rzepą z powodu wypadania wlosów po ciazy, do tego kupilam vitapil mama i poprawa jest bardzo duza, bo moje wlosy w dwa miesiace po porodzie zaczely tak leciec, ze glowa mala, sadze, ze jeszcze troche i bylabym łysa, az do dermatologa z tym chodzilam

Dziewczyny a czy probowalyście już szamponów na sucho? ja właśnie zamówiłam taki specjalny do włosów blond: http://www.ezebra.pl/product-pol-5121-BATISTE-SUCHY-SZAMPON-LIGHT-BLONDE-200-ML.html i mam nadzieje zde wkrótce będe mogła go przetestowac. Mój fryzjer zganił mnie za to, ze za czesto myje włosy (rano i wieczorem) i podobno dzięki takim szamponom można troche odłozyć w czasie mycie.

Ja jakiś czas temu skarżyłam się na nadmiernie suchą skórę głowy. Najgorzej było w miejscach publicznych, bo do tego odczuwałam nieprzyjemny świąd, a jak tu drapać głowę w tramwaju? Poczytałam jednak trochę w sieci, popytałam się znajomych i zdecydowałam się na szampon "eloderm" . Nawilża on skórę głowy i odbudowuje barierę ochronną naskórka. Zresztą, co się będę rozpisywała, możecie zerknąć tutaj - http://www.eloderm.pl/szampon.html i sobie poczytać.

U mnie teraz odżywki górują z Ziaji bo muszę odzyskać blask swoich włosów. Teraz na stronie Profryzjer zamawiam sobie rożne kosmetyki, na prawdę jest mi wygodniej zamówić z internetu niż chodzić po sklepach i szukać tego konkretnego produktu jaki potrzebuje. Szampony jakie używam to Schwarzkopf, essence ulitme bardzo dobry i mi odpowiada.