Jump to content
Sign in to follow this  
olivka_83

Kosmetyki dla niemowląt

Recommended Posts

jakie kosmetyki sa Waszym zdaniem najlepsze dla Waszych pociech? Jakie zdały egzamin a jakie skończyły na Waszej polce??

Oliwiera kapiemy w żelu do mycia ciała i włosków Nivea lub płynie do kąpieli firmy Bella Baby Delfi, jestem bardzo zadowolona z nich. Oliwek nie znoszę, smaruje OLka kremem: Bambino, Nivea i Johnson & Johnson.

Na odparzenia były Sudokremy i maka ziemniaczana ;-)

Edited by Nadin

My do kapieli uzywamy mydelka Oilatum a do wloskow szamponiku Nivea. Krem na odparzenia to tez Nivea a takze Sudocrem. No i oczywiscie do buzki krem Bambino. I tez nie uzywamy oliwki.

My do tej pory uzywalismy plynow z oliwka najpierw Nivea a potem Johnson.

Jednak zauwazylam, ze skora corki pod kolanami, na przedramionach i pod piersiami jest szorstka jakby caly czas miala gesia skorke. Alergie wykluczam, bo nic innego sie nie dzieje. Nim pojde do dermatologa, chce najpierw sprobowac dostepnych srodkow. Smarowalam kremem Nivea, oilatum, kapalam w Oilatum, zwyklej parafinie.

No i weszlam na forum pielegnacja skory dziecka i po przeczytaniu postow, doszlam do wniosku, ze przedobrzylam w ilosci kosmetykow. Trzeba bylo trzymac sie jednego kosmetyku. Pozatym moze to byc uczulenie na oliwke.

No i przypuscilam skomasowany atak. Na poczatek tylko i wylacznie Oilatum : przed kapiela wcieram w suche miejsca samo Oilatum, potem kapiew Oilatum i po kapieli smaruje te miejsca kremem Oilatum. Efekt taki, ze po 3 dniach skora jest juz gladsza i golym okiem widac poprawe. Jutro ide po make ziemniaczana i bede krochmalic niemowlaka na zmiane z Oilatum. Potem bede powoli wycofywala sie a z w/w zabiegow i kupie plyn bez oliwki i wtedy zobaczymy, czy efekt sie utrzyma.

niuniaspadi nasza Malenka tez jakisczas temu miala na nozkach, brzuszku i raczkach sucha skorke. Dermatolog powiedzial, ze to atopowe zapalenie skory i kazal kupic mydelko oilatum. No i podzialalo :) Dzidzia jest juz gladziutka :)

Czyli z tym Oilatum mialam nosa :mrgreen:

Ale w takim razie szybciej wybiore sie do dermatologa.

Jak slodko Twoja dzidzia wpatruje sie w ekran ;-)

Dzieki.

Ja smaruje oilatum Soft, ale tylko dlatego, ze Mala ma sucha skore. Jak nie ma zadnych problemow, to nie ma sensu czyms smarowac. Wystarczy umyc buzke przegotowana woda.

Uzywam kosmetykow Nivea .Zelu do ciala i wlosow,balsamu do ciala,i Nivea pod pieluszke,czasem Sudocremu.

Po suchej skorze juz nie ma sladu, dlatego uzywam kremowego plynu do kapieli Nivea, z tej samej firmy szamponu dla dzieci. Czyli jednak uczulenie na oliwke. A do pupy sudokrem.

Ja takie kosmetyki jakoliwki czy plyny do kapieli to z reguly johnson & johnson a do smarowania pupy sudocrem - jest bardzo dobry

Ja kapie od pierwszych dni Oliwiera w Balneum i smaruje mascia z wit. A. Do smarowania pupy uzywam Sudocrem albo zasypke Alantan.

Jak moj starszy synek byl niemowleciem to kapalam go w Oilatum lub Balneum. Smarowalam go kremem Oilatum, a pupe smarowalam mascia Alantan albo kremem Penaten.

My stosowaliśmy kosmetyki nivea, oilatum soft oraz chicco, jeśli chodzi o johnson & johnson i bambino dziecko miało wysuszoną skórkę oraz wysypkę, ale tylko od tych dwóch reszta była ok

Każde dziecko inne tak na prawdę, wiem co mówię bo mam trójkę i każde inaczej reagowało na niektóre kosmetyki :)

ja uzywam roznych kosmetykow, ale glownie to ziajka, nivea jesli chodzi o balsamy, i tez z chicco ( tutaj pasta do zebow jablkowo bananowy,swietna)

a mieliśmy tę pastę z chicco, w sumie muszę do niej wrócić, bo rzeczywiście miała fajny smak niespotykany. Z zajki mamy mydło do kąpieli o smaku gumy balonowej

Ja używam kosmetyków hipoalergicznych, ale zakupuję je wyłącznie aptece bo wiem że będą bezpieczne

jak dla mnie najlepszymi kosmetykami dla dzieci to po prostu : mydełko bambino,oliwka Nivea bądź Penaten, Hipp ma również dobre Kosmetyki, na odparzenia tormentiol bądź sudocrem .

Ja używam emolientów, bo moje dziecko ma atopowe zapalenie skóry. Wcześniej stosowałam je tylko po kąpieli, ale od jakiegoś czasu zaczęłam stosować emolienty także do kąpieli i widzę bardzo dużą poprawę w stanie skóry mojego synka. Do stosowania emolientów do kąpieli przekonały mnie informacje zawarte na tej stronie http://www.eloderm.pl/eloderm-emulsja-do-kapieli , która z kolei poleciła mi moja koleżanka, której dziecko także ma atopowe zapalenie skóry. Przeczytałam wszystkie informacje na niej zawarte, a także zaczęłam stosować kosmetyki Eloderm, które w przypadku skóry mojego dziecka dużo lepiej działają niż kosmetyki innych marek.

Teraz jest sporo dobrych marek kosmetyków dla dzieci szukaj tych, które mają najwięcej pozytywnych opinii

ja ostatnio zaczęłam kupować różne rzeczy z Polleny np mydełko dzidziuś, do tego krem nivea, oliwka z Hipp, jak na razie o dziwo najlepsze są te produkty Dzidziuś

Sign in to follow this