Jump to content
Sign in to follow this  
dzuli

Pasożyty a wysypka

Recommended Posts

Czy ktores z wszych dzieci mialo lamblie?

U synka ponad 2 tygodnie temu pojawila sie wysypka, ktora wyglad jak rozyczka.

Nie pomagaja zadne leki przeciwalergiczne a nic w domu nie zmienialam (proszki do prania itp) i nic nowego nie jadl.

Dostalam skierowanie na wszystkie badania krew, mocz, kal.

Lekarz powiedzial, ze na pasozyty rowniez moze wystapic reakcja alergiczna - dziwne byloby to ze nie ma dodatkowych objawow takich jak wymioty, biegunka, bole brzucha.

Wyniki bede miala dopiero w przyszlym tygodniu i zastanawiam sie jak wyglada leczenie tego paskudztwa. Wiem ze bedziemy musieli sie leczyc wszyscy

Dzuli moj starszy synek nie mial lamblii, ale robilismy mu badania na pasozyty z powodu- alergicznej skory - po to aby wykluczyc, ze jego skora nie jest taka przypadkiem wlasnie z powodu pasozytow w jego organizmie.

Te badania, ktore robilismy to 3 x posiew z kalu i morfologia z rozmazem recznym.

Jesli bowiem okaze sie ze w organizmie dziecka z alergia skorna sa pasozyty to farmakoterapia calej rodziny moze rozwiazac problem.

Dzuli zycze Wam powodzenia aby wsypka jak najszybciej zniknela ze skory Twojego synka .

Nadin, dzieki za pocieszenie - bo juz myslalam ze to przekreslone i napewno pasozyty...a tak jeszcze jest nadzieja... z drugiej strony nie mam pojecia co mu moze byc...nigdy nie byl na nic uczulony...no ale roznie bywa...

dzuli moja kolezanka jak byla mala miala lambrie ale ja bardzo brzuch bolal. I tylko ona byla chora nikt z jej rodziny sie nie zarazil. A Twojego synka tez boli brzuch moze to cos innego .

Domis, no wlasnie nie ma zadnych innych objawow oprocz wysypki.

Lekarz nam powiedzial, ze jak jedna osoba w rodzinie ma to musza sie leczyc wszyscy, nawet jakby badania wyszly negatywne, bo mogla sie poprostu jeszcze nie rozwinac.

Zgadzam sie Dzuli, jesli jedna osoba w rodzinie ma pasaozyty to reszta domownikow tez powinna przejsc farmakoterapie przeciw pasozytom.

Domis faktycznie Lamblioza ( choroba brudnych rak ) jest spowodowana zakazeniem lambliami, a tego objawem u dzieci moga byc: bole brzucha-szczegolnie po posilku; wodnista biegunka czy ogolne oslabienie.

Jednak wiem tez (jak juz pisalam), ze przy alergii skornej robi sie badania na pasozyty, ktore moga byc ewentualna przyczyna problemow skory. Tak jak np: wystepujace w organizmie lamblie- moga byc skutkiem wysypki na skorze:

http://www.atopowe-zapalenie.pl/forum/viewtopic.php?p=330

Domis,dziekujemy - mam nadzieje ze pozbedziemy sie tego swinstwa za pierwszym razem...juz zaczelam gotowanie poscieli, recznikow i bielizny...

a leki przyjmuje sie tylko 3 dni a pozniej po 3 tygodniach znowu 3 dni... nie jest zle...

przynajmniej wjasnila sie Szymka goraczka i wysypka...a juz sie martwilam bo on nigdy nie chorowal

Dzuli ciesze sie ze juz wiecie skad te niepokojace objawy u Twojego synka i ze juz rozpoczeliscie leczenie, zycze szybkiego powrotu do zdrowia :-)

A Dzuli jaki leki stosujecie?

Lamblią można się w bardzo prosty sposób zarazić, wystarczy publiczna gastronomia, wcale nie jakaś brudna. Można ją przynieść również z przedszkola czy szkolnej stołówki. Minusem jest to, że niestety raz złapana, lubi powracać. No i można zarazić resztę rodziny.

Sign in to follow this