Jump to content
niuniaspadi

Nasz ranking przedszkoli

Recommended Posts

Stwórzmy własny ranking przedszkoli :)

Bo to właśnie Nasze dzieci tam chodzą.

Wypowiedzcie się na temat placówek, do których chodzą Wasze dzieci i w jakim mieście. Każdy będzie zwracać uwagę na coś innego, ale jestem przekonana, że warto. Chociażby po to, aby uniknąć stresujących sytuacji.

świetny pomysł.

Ja uważam że świetne przedszkole jest w Krakowie na Bieżanowie, teraz je przerabiali wedle nowych wymogów i jest naprawdę super. Tyle ze dla nas za daleko.

A ja polecam przedszkole Okrąglaczek w Jeleniej Górze

Bez nazwy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przedszkola :) Dzieciaki mają angielski, w zeszłym roku miały zajęcia taneczne a w tym teatralne.

A jeśli chodzi ranking przedszkoli to jeszcze polecam stronę, która tak na marginesie wygląda trochę jak nasza klasa:D, ale na tej stronie oceniane są właśnie przedszkola: Najlepsze przedszkole w Polsce - opinie i oceny | Ocenprzedszkole.pl

hmmm sadze, ze chyba nie ma idealnego przedszkola i wiele rzeczy ocenia sie podlug swojego gustu i tego jak sie to widzi, jednemu cos bedzie przeszkadzac innemu nie. U nas w miescie chyba nie ma idealnego przedszkola, po pierwsze do panstwowego to cud sie dostac a prywatne sa drogie jak ch.....

Filipa przepisalam teraz do innego prowadzonego przez siostry zakonne, do nich trudno sie dostac, ale oplaca sie podobno, juz Majke nawet zapisalam do nich !!! Bo tak wczesnie trzeba zapisywac i w jej roczniku zostaly tylko 3-4 miejsca wolne !!!!!!!!!!!

Przenoszac tam zauwazylam plusy bylego przedszkola, ktorych nie widzialam do tej pory: jak np to, ze nie musialam kupowac przyborow- tam przedszkole wszystko zapewnialo - no w koncu za to sie placilo w miesiecznej oplacie, tutaj jak dostalam liste i jak poszlam do sklepu to oczoplasu dostalam od rodzaji i wyboru wszystkiego. I dodatkowo kilka innych rzeczy docenilam, ale znowu tutaj widze duzo plusow tez takich ktorych tam nie bylo.......

Cat właśnie do tych dobrych przedszkoli jest dużo chętnych i przez to trudno się do nich zapisać :cool: Abo tez waśnie ludzie chętniej zapisują dzieciaki do państwowych przedszkoli, bo przyjęło się że publiczne przedszkola są tańsze od tych prywatnych.

I to prawda że każde przedszkole ma swoje plusy i minusy. Alan chodzi do państwowego przedszkola i my musieliśmy kupić mu kredki ołówkowe, kredki świecowe, jeżyka na kredki, segregator i koszuli do segregatora, worek na kapcie- ale na szczęście te wydatki nie były aż takie duże.

No faktem moze i Ja tez duzo nie wydalam - tzn lacznie na wszystko co musial przyniesc wydalam cos kolo 130zl, ale jednak tam nie musialam sie o to martwic juz jednak.

No jednak panstwowe tak czy siak u nas tansze sporo, lacznie wychodzi cos kolo 450zl z dodatkami (tance jakies, plastyka, rytmika itd) za prywatne placilam 850zl i sa tylko dwa w tej cenie w okolicy, reszta 900zl i ponad 1000zl, jedno nawet 1300zl. Teraz u siostr z dodatkami zaplacilam 500zl, ale to jest takie niepubliczne na zasadach normalnego publicznego.

Cat 1000 zł za przedszkole:confused: A co to za przedszkole? A co oni w nim oferują za taką cenę ?

ps Dzień dobry Cat chyba właśnie tak jak ja wysyłasz swojego synka do przedszkola:)

Nadin to po prostu prywatne przedszkole, te za 1300zl to przedszkole angielskie jest, ale tak jak Filipa czy inne przedszkola te za 1000zl czy te 850zl to nie wiem czym sie roznia od panstwowego poza godzinami przyjec i moze mniejszymi jednak grupami... Filipa bylo czynne od 7h do 18h, i bylo 15 dzieci w grupie. Panstwowe sa trzy u nas, a prywatnych w tych cenach chyba juz 10 i dwa nowe sie buduja !

Dzien DObry ! :) Tak masz racje dzisiaj do przedszkola pojechal juz po 8h bo na 8h30 wczesniejsze sniadanie bo pozniej wycieczka :)

Niestety nie wiem jak jest w tym angielskim, ale chyba no u nas chyba jogi nie ma ani tanca indyjskiego :D Ale byl angielski, plastyka, rytmika, korektywa, taniec ale zwykly :D

w naszym ma byc rytmika tance i religia oraz jezyk angielski ale co bedzie zobaczymy

Cat w naszym przedszkolu też nie styty nie ma ani jogi ani tanca indyjskiego:D Ale jestem w stanie się z tym pogodzić ;)

Ola u nas też jest rytmika, która prowadzi w przedszkolu pani, która opiekuje się grupą Alana- a ja uważam że rytmika to super sprawa dla dzieciaków :)

Ostatnio nawet na zebraniu pani mówiła nam że grupa w której jest Alan ma zajęcia z programu "Przyjaciele Zippiego" ("Jest to międzynarodowy program Partnership for Children, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci." Przyjaciele Zippiego | CMPPP ) A mi bardzo się podoba taki pomysł żeby uczyć dzieciaki od małego sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Nawet kiedyś pisałam na łobuziaku że w moim wymarzonym przedszkolu chciałabym żeby dzieci uczyły się takich rzeczy :) Pamiętam że jak sama pracowałam z dziećmi to bardzo ważne były dla mnie zajęcia na których moi podopieczni uczyli się jak mówić o swoich uczuciach i jak radzić sobie z trudnymi emocjami.