Skocz do zawartości
joa1983

pomysł na kawalerke

Polecane posty

pozukuje jakiś omysłów na kawalerkę z antresolą - jak urządzić , dodatki etc (tzn to ma być bardzo mały pokój dla os dorosłej i dziecka..

nie mam pojęcia o co dokładnie chodzi z tą antresolą , wklejam kilka zdjęć pooglądać można

pokoj_dla_trojga[1].jpg

sciank_dzieln_7[1].jpg

dzielna_scianka_zaj[1].jpg

z3033683T[1].jpg

te same zdjęcia oglądałam już ;] antresola to takie jakby pięterko i chce tam wsadzić łóżko i np biureczko z kompem albo szafeczke z tel ale pokój ma ok 13 m2 i musze to podzielic na siebie i Oliwke

Napisano (edytowany)

Joa fajnie że masz swoje mieszkanko, małe ale Twoje:)

Myślę że pokój o powierzchni 13 m2 możesz pomalować na jasne kolorki- biel, odcienie beżu, ecru- tak aby powiększyć przestrzeń np:

zdjęcia 3, 4, 5.

Meble, zasłony też moim zdaniem powinny być jasne- aby nie przytłaczać pokoju np: zdjęcie 4, 5. Sprytnym sposobem na powiększenie optyczne małego pomieszczenie jest umieszczenie lustra czy luster- powiększają one optycznie przestrzeń:)

Myślę że można zrobić np tak: część dla córeczki można oddzielić regałem albo szafką czy małą ścianką regipsową- tak aby zmieścić tam córeczki łóżeczko i małe półeczki - na ścianie na jej zabawki. W części dla Ciebie- regał na telewizor, książki i pudelka ( w których możesz pochować wasze skarby) małą sofę stolik, 2 krzesła- część w której możecie jeść, przyjmować gości, czy też oglądać telewizję. W wolnej przestrzeni postawiła bym wysoką szafę- taką do sufitu- aby jak najwięcej w niej zmieścić.

W antresoli możesz faktycznie zrobić swoją sypialnię z burkiem. Nad biurkiem możesz umieścić dodatkowo półki na ścianie np: zdjęcie 2.

Mieszkanko tak jak już pisałam urządziła bym w jasnej tonacji, zrezygnowałabym ze zbędnych bibelotów- aby nie zabierały miejsca- ograniczyłabym się do ładnych pudelek na półkach- możesz tam pochować co chcesz, dodatkowo na ścianach umieściłabym podświetlane lustra. W pokoju wspólnym- można by powiesić jeden obraz ale na białym tle- coś jasnego np: jakieś wasze duże wspólne zdjęcie np: czarno białe:)

z4903905X.jpg

zielonebiuro.jpg

2312473282_9a521fbc25.jpg

z4903907X.jpg

clean-living-room.jpg

Edytowano przez Nadin

Dodaję jeszcze parę zdjęć z różnymi pomysłami na rozwiązanie zorganizowania wolnej przestrzeni w małym pomieszczeniu:

kawalerka_panienska_4m.jpg

kawalerka_panienska_1m.jpg

kawalerka_panienska_zaj-193.jpg

kawalerka_panienska_2.jpg

kawalerka_panienska_3_m.jpg

Napisano (edytowany)

Myślę że ciekawe jeszcze są takie rozwiązania:

zdjęcia 1,2- jeśli chodzi schowanie np: stojącego wieszaka z ubraniami

zdjęcia 3, 5 - kolorystyka małego pomieszczenia

zdjęcie 4- pułki i regały

przedpokoj_w_pokoju1.jpg

przedpokoj_w_pokoju_zaj.jpg

pokoj_dla_dwojga.jpg

boconcept_wielkomiejski_styl2.jpg

cool-living-room.jpg

Edytowano przez Nadin

oo dzieki na spokojnie w domku przejrze ;]

nadin a zes sie napracowala ;]

Stara na antresoli zrob se swoje gniazdko do spania a na dole przedziel troche powierzchnie takim niby kwietnikiem albo regałem bez plecow co sa same polki.wiesz w ikea jest cos takiego.zrobisz kacik dla Oliwki i swoj salonik .

jak nie wiesz jak poukładać meble swoje i oliwki to możesz zawsze przetestować różne ustawienia w necie. trzeba tylko znać dokładne wymiary pokoju i wiedzieć mniej więcej co chce się do niego wstawić. programik jest darmowy nazywa się zaprojektuj pokój czy jakoś tak......zresztą zaraz znajde linka http://www.meble.vox.pl/zaprojektuj-pokoj/

Pomagam koleżance w aranżacji kawalerki, która niedawno kupiła. Jak na razie prowadzone są tam prace remontowe, bo kawalerka wymagała generalnego remontu tj. wymiany podłóg, wyrównania ścian, zmiany płytek w kuchni i łazience. Koleżanka chce mieć nowoczesne wnętrze, które będzie także bardzo minimalistyczne, bo nie chcę zagracać tego małego mieszkania. Ma w nim być tylko kilka mebli i kilka małych dodatków. Zastanawiam się jaka lampa będzie odpowiednia do tak małego wnętrza. Myślałam o lampie podłogowej, bo widziałam kilka bardzo ciekawych w sklepie http://sferalumina.pl/oswietlenie/lampy-podlogowe.html . Macie pomysł gdzie najlepiej wyglądałaby taka lampa? Niedaleko telewizora, czy może przy kanapie?

Lampa jak lampa, ale może warto pomyśleć o sćianach, tak, żeby przynajmniej optycznie powiększały mieszkanie. To jest duży plus. Sama kiedyś byłam w takiej sytuacji i właśnie znajomy mi tak doradził i to było strzałem w dziesiątkę. Polecam Tobie sklep Tapetuj.pl, na pewno znajdziecie tam ciekawe wzory, a mieszkanie zyska nowoczesnego wyglądu.

Jeśli jesteś na etapie planowania kawalerki czy też remontu kawalerki nie zapomnij koniecznie o drzwiach i oknach, to podstawa sprawa i warto zainwestować pieniądze raz a konkretnie, osobiście mogę polecić Bezpieczne okna które rewelacyjnie się prezentują w portfolio firmy Internorm, maja niezłą jakość z tego co widzę i gwarantują dużą gwarancję i oczywiście dowóz i pomoc przy wstawianiu, niezła firma z Warszawy !

Jeśli chcesz w prosty sposób urozmaicić wystrój małej kawalerki to zadbaj o odpowiednią oprawę okien. Dobrze dobrane rolety to podstawa :) odwiedź http://verti-hor.pl/, a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Może rolety we wzory? Ożywią i rozweselą małe mieszkanie :)