Jump to content
Sign in to follow this  
Sweet83

Jakie objawy przy zabkowaniu??

Recommended Posts

Dziewczyny ! Prosze napiszcie jakie objawy towarzyszyly przy zabkowaniu wszych dzieci.

Wiem, ze slinienie, wkladanie wszystkiego do buzki. Chdzi mi np. jaka byla kupka ( konsystencja ), czy goraczkowaly??

Moja cora ma juz 7 miesiecy i 10 i nie ma jeszcze zabkow, ale w zasadzie sie nie martwie, bo moj maz mial 10 miesiecy jak wyszly mu pierwsze zabki.

Jednak od jakiegos czasu nasza mala ma luzne kupki a gdzies slyszalam, ze czasami tak jest przy zabkowaniu. Jednak u nas rzadka kupka jest od ponad miesiaca a zebow nie widac :(

U nas oprocz slinienia sie i wkladania wszystkiego do buzi nie bylo zadnych objawow. Po prostu, pewnego dnia aplikuje jej lekarstwa a tu dwa zabki sie strosza :mrgreen:

Takze przykro mi, ale za bardzo Ci pomoc nie moge.

Chociaz wyczytalam w madrej gazecie, ze:

-dziecko sie slini

-wszystko gryzie

-jest niespokojne

-nie chce jesc

Moja paulinka zabkowanie przeszla bez zadnych objawow za to nikodem przy kazdym wyjsciu zabkow ma wysoka goraczke czasem tez luzne kupki ale to jak juz sie przebija zab czyli okolo 2-3 dni

Dolne zeby wyszly Malej bez problemu akurat w Dzien Taty. Z gornymi byl troche problem, bo zrobil sie krwiaczek i widac bylo, ze ja bardzo swedza. Bylismy u dentysty, ktory zalecil czeste masaze dziaselek + duzo gryzaczka oraz smarowanie Calgelem. Po kilku dniach krwiaczek zniknal, a zabki sie przebily. Jeszcze ich nie widac, bo dziaselka sa bardzo nabrzmiale, ale Mala caly czas zgrzyta zabkami. Bardzo jej sie to spodobalo :mrgreen:

W koncu mozemy pochwalic sie zabeczkiem :-D 28 lipca podczas podrozy do mojej mamy na wakacje zauwazylismy z mezem, ze naszej corci przebija sie zabeczek :)

I teraz od ponad miesiaca mamy dolna lewa jedyneczke :) A nasza Larysia slicznie wyglada z jednym zabeczkiem :-D

Moja Oliwia kazdy nastepny zabek przezywala gorzej od poprzedniego miewala oprocz slinienia sie i wsadzania wszystkiego co popadnie do buzi goraczke ale nie bardzo wysoka i rozwolnienie

u nas najgorsza to temperatura!!! Teraz ida piatki i tez ma temperature!!!

Mojemu synkowi pierwsze jedyneczki wyszly bezbolesnie i zupelnie niespodziewanie. Najbardziej i najdluzej meczyl sie przy gornych dwojkach. Wtedy to ani bawienia ani spania tylko ciagly placz, ciagle raczki pchal do buzi i strasznie sie slinil. caly ten proces trwal prawie 1,5 miesiaca z mniejsza lub wieksza intensywnoscia. Teraz ida mu kolejne zeby i znowu sie zacznie. :-(

U nas pierwszy zabek wyszedl tydzien przed pierwszymi urodzinami i okupowany byl katarem...tak jak i kazdy nastepny.

Zadnych luznych kup ani goraczki tylko okropny katar :-|

Moja Martka pierwsze zabki dostala bezobjawowo :lol: , ale ida kolejne trojeczki i czworeczki - oj dzieje sie , placze w nocy, jest bardzo niespokojna i wszytsko gryzie -i to pcha tak gleboko, ze powoduje odruchy wymiotne - biedulka..... mam nadzieje ze wkrotce urodza sie zabki i wszystko wroci do normy

U Kubusia zawsze byla goraczka, slinienie, zmiana bluzeczek co chwile, bo takie mokre. Dawalismy i nurofen, i Calgel i melise na noc. Teraz jeszcze mu 4 zabki ida. Palce ma non stop w buzi, nawet smoka odrzucil, wszystkie zabawki gryzie, gryzakow nie chce.

u nas mala gryzie strasznie super mami kojec wgryza sie w niego.. na szczescie ma pokrowiec ktory moge sciagac i prac bo jest ciagle obsliniony. ale jesli to jej pomaga to nie zabraniamy

Sign in to follow this