Skocz do zawartości
olivka_83

pierogi z jagodami, knedle z truskawkami

Polecane posty

olivka_83, ja wogole sie nie rozgladam za takimi r zeczami bo nie przepadami za dzemami wogole owocow niejadam procz winogron moze dlatego nieobeznana jestem:)...Ale jakbym trafila ten figowy to nawet kupie z ciekawosci

ok.

Ja lubie owoce :mrgreen: ostatnio siatke pomaranczy kupilam, a jakie pyszne byly :!: :!: "grejfruty" tez mam

figi jadlam u mamy jak bylismy, poszlismy na pachte. Ja sie caly czas hihralam i mowilam do MAcka:" masz to w Polsce??" bo dla nas to jak abstrakcja, figi tylko w sklepie a tam od groma drzew figowych, granatow i innych wynalazkow, zycie... :mrgreen:

olivka_83, hehheheh ale figi dobre jadlam kiedys takie podsuszane to jeszcze uszlo w tloku :-P

Dzisiaj robie pierogi z jagodami ( już do paru dni sie zabieram do tego:D a jagody czekają w lodówce od wczoraj) według takiego przepisu:

Składniki:

- 50 dkg mąki

- 1 jajko

- 1/2 szklanki wody

- mała szczypta soli

- jagody- umyte i osuszone

Sposób przygotowania:

Należy przesiać mąkę, a jajko wymieszać z częścią wody i wlać je do mąki. Wyrabiamy to luźno i solimy. Potem wyrabiamy ciasto solidniej, starając się wyrobić z niego elastyczną i gładką masę. W miarę potrzeby podsypujemy nieco mąki. Kiedy ciasto jest dobrze wyrobione, dzielimy je na dwie równe części. Jedną chowamy do foliowej lub pod ściereczkę ( po to by nie wyschło). Drugą połowę wałkujemy, podsypując mąką w razie konieczności, tak by nie lepiło się do wałka i podłoża.

W gotowym placku wycinamy krążki za pomocą np: szklanki.

Na wycięte kółko nakładamy farsz - jagody. A następnie zalepiamy uważnie brzeg palcami.

W dużym garnku zagotowujemy lekko osoloną wodę. Kiedy woda wrze to, na jej powierzchnię wrzucamy delikatnie pierogi. Czekamy, aż całość ponownie się zagotuje. Gotujemy je w wodzie kilka minut- do czasu jak wypłyną na powierzchnię wody. Następnie delikatnie łyżką wyławiamy pierogi.

Takie pierożki polecam polane śmietaną i posypane cukrem:)