Skocz do zawartości
dzuli

Kto poleci dobry film

Polecane posty

Współczesna historia młodego małżeństwa Wojtka i Oli, które na okres świąt Bożego Narodzenia bierze do siebie Kacpra - chłopca z Domu Dziecka. To niezwykłe dziecko zmienia ich podejście do życia i siebie nawzajem.

Alonuszka, też lubię takie filmy.

Co do Piły to muszę przyznać, że takie filmy powinny być zakazane. Według mnie to instrukcja dla chorych psychicznie jak mordować i okrutnie krzywdzić innych ludzi ...

ja polecam dla mam film Hania :) mozna sie lekko poplakac :)

ciekawie się zapowiada, lubię takie filmy

W ogóle to dużo fajnych filmów polecacie ( poza horrorami bo nie lubię ).

ja i moj M. Pily nie obejrzelismy do konca, mam na mysli dalsze numery, przez jedynke jeszcze przebrnelismy.

co do dalszych filmow polecam "Mala Rosja" Bodźcem do napisania scenariusza było autentyczne zdarzenie. Jest do dzisiaj w Legnicy grób Rosjanki, która popełniła - jak się mówi - samobójstwo z miłości do Polaka. Kiedy wykryto romans, rosyjskie małżeństwo dostało rozkaz powrotu do ZSRR. Kobieta wyszła wtedy "na chwileczkę" z domu. Trzy dni później znaleziono ją powieszoną w Lasku Złotoryjskim w Legnicy.

na wszelki wypadek warto naszykowac chusteczke

O, ja też bardzo lubię polskie kino. Oglądałyście Południe-Północ? Z Szycem i Grochowską? Film drogi o budujących się relacjach między umierającym zakonnikiem i byłą prostytutką. Nie jest to kino rozrywkowe, ale fajne.

ja i moj M. Pily nie obejrzelismy do konca, mam na mysli dalsze numery, przez jedynke jeszcze przebrnelismy.

co do dalszych filmów polecam "Mala Rosja" Bodźcem do napisania scenariusza było autentyczne zdarzenie. Jest do dzisiaj w Legnicy grób Rosjanki, która popełniła - jak się mówi - samobójstwo z miłości do Polaka. Kiedy wykryto romans, rosyjskie małżeństwo dostało rozkaz powrotu do ZSRR. Kobieta wyszła wtedy "na chwileczkę" z domu. Trzy dni później znaleziono ją powieszoną w Lasku Złotoryjskim w Legnicy.

na wszelki wypadek warto naszykowac chusteczke

Alonuszka jeśli chodzi Ci o film "Mała Moskwa" Mała Moskwa (2008) - Film - FILMWEB.pl to oglądałam ten film i naprawdę bardzo mi się podobał, nie wiedziałam nawet, że powstał pod wpływem autentycznych zdarzeń. Dla mnie ten film był bardzo wzruszający i romantyczny, ale zarazem nie banalny, przedstawiający cząstkę historii- coraz rzadziej już chyba wspomnianej. Coraz mniej ludzi "pamięta" o tym jak na terenach zachodniej Polski stacjonowały wojska Radzieckie. Masz rację mi chusteczki się przydały podczas oglądania tego filmu.

Jeśli mowa o polskich filmach to dla mnie takimi perełkami są "Trzy kolory" Kieślowskiego.

Bardzo też podobały mi się takie filmy jak: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Koterskiego, "Seksmisja" Machulskiego, "Panna Nikt", "Korczak" Wajdy, "Jutro idziemy do kina" Kwiecińskiego, "Perła w koronie" Kutza, oj mogłabym tak wymieniać......

Piła to niestety film, którego nigdy nie oglądałam i prawdopodobnie nigdy tego filmu całego nie obejrzę :P

Moreu jeszcze nie oglądałam tego filmu "Południe-Północ", ale chętnie go zobaczę jak tylko będę miała okazję :)

Saviera, właśnie kilka dni temu oglądałam i rzeczywiście, bardzo fajny film. Miły, lekki i przyjemny. W sam raz na odciążenie zmęczonego umysłu.

dziewczyny obejrzałam wczoraj ten film"galerianki"-zupełnie nie dla mnie-przerazil mnie strasznie,mimo ze ja uwielbiam horrory i krwawe filmy.Ale wiecie te wszystkie horrory to fikcja straszna,a ten ....no coz,niestety takie historie maja miejsce i to jest straszne("I miej tu corke czlowieku"-tak skomentowl to moj maz po obejrzeniu).

Ja jednak pozostane przy tych moich fikcyjnych horrorach,pozdroweczki.

ja moge polecić jeszce "THE CHILDREN OF HUANG SHI"

Oparty na faktach film , jest mądrą i zarazem osobistą opowieścią osadzoną w realiach spustoszonych przez wojnę Chin lat 30-tych ubiegłego stulecia.

Fabuła koncentruje się na historii młodego, angielskiego dziennikarza (Jonathan Rhys Meyers), amerykańskiej (Radha Mitchell) i dowódcy chińskiej partii powstańczej (Chow Yun Fat) którzy spotykają się w nader rozpaczliwych i nieoczekiwanych okolicznościach. Ocaliwszy wspólnie sześćdziesięcioro dzieci, prowadzą je w wyczerpującą podróż po zdradzieckich terenach ówczesnych Chin, począwszy od pokrytych śniegiem łańcuchów górskich a skończywszy na niebezpiecznych pustyniach. Dzielenie trudów wędrówki owocuje jednak poznaniem prawdziwego znaczenia miłości, odpowiedzialności i odwagi - wartości trwale wpisanych w dalekowschodni ethos bohaterski.

tak pomylilam tytul , nie Rosja a mala Moskwa:rolleyes: pozniej ogladalam felieton z Raczkiem mowa byla o glownym aktorze Leslawie i zdalam sobie sprawe z pomylki :) a ploski film z polnoc-poludnie tez ogladalam i tez polecam :)

co do galerianek, slownictwo tez mnie przerazilo ale dobry, dobry... ile w tym prawdy? tak czy owak zawsze sie zastanawiam dlaczego te panny takie zawsze wystrojone od stop do glow w galerii :)

to juz wiesz co robia by na to miec dla mnie to szokujace przeciez to jeszcze dzieci

Oglądałam wczoraj na HBO "Chłopiec w pasiastej piżamie". To film o przyjaźni dwóch chłopców - Niemca i Żyda. Niesamowicie pokazuje proces ogłupiania ludzi przez ówczesny system. Film smutny i gdzieś tam w środku budzący nienawiść do Niemców..., ale polecam

ja ostatnio oglądałam dwa świetne filmy,pierwszy to "BĘKARTY WOJNY"-

-Trwa II Wojna Światowa. Do okupowanej przez Niemców Francji przybywa żydowski porucznik, Aldo Raine. Stoi on na czele elitarnej grupy świetnie wyszkolonych żołnierzy-zabójców, których jedynym celem są okupujący Paryż naziści. Tymczasem młoda Francuzka, Shosanna, jest świadkiem rozstrzelania swojej rodziny przez sadystycznego pułkownika, Hansa Landę. Dziewczynie udaje się przedostać do stolicy, gdzie wkrótce zostaje właścicielką kina. W tym samym czasie do drużyny Raine'a dołącza niemiecka aktorka, która działa w wywiadzie. Jej zadaniem jest, by ludzie stojący na czele władzy w Trzeciej Rzeszy pożegnali się z tą funkcją. Wkrótce kompani Raine'a wraz z agentką spotykają się w paryskim kinie, opracowując plan. Pomaga im Shosanna, która przygotowała swoją osobistą zemstę... (dobry film,z nutka humora-to nie jest film na faktach)

Drugi to "INVICTUS"-

- *

Inspirująca historia o tym, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) postanowił połączyć siły z kapitanem drużyny rugby RPA, Francois Pienaarem (Matt Damon), by zjednoczyć ich kraj. Nowo prezydent mobilizuje słabo rokującą drużynę rugby RPA podczas niezwykłego meczu na Mistrzostwach Świata w 1995 roku. Wierzy w ogólnoludzki wymiar sportu – ponad podziałami rasowymi i ekonomicznymi.-(bardzo inspirujący film na faktach-polecam wszystkim)

nasza raodzinka wczoraj ogladala Alwina i wiewiorki 2 fajny zabawny film dla calej rodzinki

ja NIEPOLECAM wojny polsko-roskiem.. do niczego przereklamowane..

dla rodzinki polecam alvin i wiewiorki oraz alvin i wiewiorki 2..

no wiewiorki fajne my juz ogladalismy jedne i drugie:):):)

Właśnie obejrzałam film pt: "Galerilanki" i bardzo mi się podobał. Po pierwsze podobało mi się że twórcy tego filmu postanowili pokazać co działo się w domu głównej bohaterki zanim została prostytutką. Ojciec rozmawiał z nią odwrócony do niej plecami, matka maiła swoje prywatne życie w którym zapomniała o tym że ma dzieci. Dziewczynka szukała więc akceptacji wśród swoich rówieśników- w klasie była nowa, jej koleżanki miały inne wartości niż ona sama, bo oceniali ludzi po wyglądzie i po tym co mają, a nie po tym jacy są. Aby więc stać się jedną z nich przyjęła ich zasady.

Po drugie podobało mi się że poruszono wątek w którym chłopak głównej bohaterki Ali, po tym jak na forum klasy w sposób bardzo krzywdzący dla młodego człowieka została wyśmiana jego bardzo intymna sfera- seksualna popełnił samobójstwo. To przypomina mi bowiem prawdziwą historię Ani Halman, która popełniła samobójczo po tym jak jej koledzy z klasy ośmieszyli ja symulując z nią stosunek przy całej klasie.

Uważam że warto obejrzeć ten film po to aby chociaż na chwilę spojrzeć na życie okiem nastolatka, niby dziecka, niby dorosłego bardzo wrażliwej istoty, którą łatwo do siebie zrazić i łatwo jest skrzywdzić, która dopiero uczy się życia i nie koniecznie wie co jest dobre, a co złe.