Skocz do zawartości
Nadin

Ogród w stylu japońskim

Polecane posty

piękne te ogrody, jak z bajki, ciekawe ile lat potrzeba żeby wypielęgnować takie ogrody, podobają mi się te baśniowe mostki i wodospadziki

mnie też się marzy ładny ogród, ale na razie walczę z trawnikiem :D, i marny ze mnie ogrodnik ale chociaż mam posadzoną jedną choinkę :D, pomysły nawet jakieś mam, ale finansów na realizację już nie :D

(ale jak już będę bogata, to zatrudnię prawdziwego ogrodnika,

może być przystojny i dobrze zbudowany):D:D:D

Edytowano przez 1mamut

Mi też się to strasznie podoba, ale raczej chyba bez ogrodnika na cały etat to trudno będzie coś takiego utrzymać.

Jak wygram w totka to sobie zafunduję:D

Ogrod doprowadzalimsy do uzywalnosci po bylym wlascicielu ponad 6 miesiecy...teraz wszystko spi :D.Mamy plany co do przyszlosci i aranzacji,zaczniemy na wiosne przyszlego roku.

Ja lubie iglaki, krzewy rozne, ale kwiatow nie za bardzo sadzic i pilnowac. Po zmianie ogrodzenia mam totalny bajzel miedzy ogrodzeniem a domem - ten obszar mam do zagospodarowania w jakis sposob na wiosne. Teraz zakupilismy wywrotke ziemi, ale przydala by sie jeszcze jedna, jako, ze jest zimno to jedynie rozgrzebana zostala ziemia, ale nic nie ugladzone ani posprzatane :/ hmm no trudno przetrzymamy tak zime a na wiosne zrobie sobie jakis projekcik i pokupuje nowe krzewy i jakies roslinki by ladnie ogrod wygladal.

hm faktem, ze utrzymanie ogrodu to praca caloroczna, energochlonna i kasochlonna. Kupno krzewow, drzewek i ogolnie jakichs drewnianych czy kamiennych dodatkow to niezle koszty. Przycinanie ew rozsadzanie :) Ale jednak dla pieknego efektu jestem gotowa i juz wiosny nie moge sie doczekac :)

Oj faktem piekne :)

U mnie sie plany troszku zweryfikowaly i nie wiem jak damy rade ze zrobieniem ogrodu, ale jakos trza bedzie ...

Jestem na etapie planowania swojej działki. Cały czas zastanawiam się, czy ogród japoński będzie się u mnie dobrze komponował. Wasze zdjęcia są takie piękne, że coraz bardziej przekonuję się do takiej aranżacji.

pozdrawiam

Ja tam za bardzo na japońskich ogrodach się nie znam,

ale wydaje mi sie, że w miejscu rekreacyjno-wypoczynkowym takiego ogrodu mogłyby fajnie wyglądać stylizowane, duże parasole ogrodowe z taką odrobiną egzotyki.

Coś w stylu:

200_150_productGfx_c167c68b981abc1c4c134f25520616af.jpg

Ja właśnie szukam tutaj domu w Bydgoszczy z dużym ogrodem. Mam już dosyć mieszkania w bloku. Chcę zrobić sobie ogródek, mały sad oraz plac zabaw dla dzieci. Być może, że przestrzeń która zostanie zaaranżuje na styl japoński :)

Ja chcę zrobić taki ogród japoński u siebie. Mam już rośliny. Teraz zastanawiam się nad wykorzystaniem płytek mozaikowych. Znalazłam takie w http://www.paste-group.pl/mozaiki,122.html . Są dobrej jakości i ładnie wyglądają. Tylko czy się nadają do ogrodu japońskiego?

Jak najbardziej z profesjonalistów. Samemu nie jesteśmy w stanie nic zrobić dobrze. tak jak skorzystamy z jakiś fachowców to wtedy będziemy mieli wszystko zrobione odpowiednio dobrze i odpowiednio właśnie na czas. Na pewno warto tak zrobić na pewno warto zainwestować w to pieniądze.

Pięknie to wygląda, ale na pewno wymaga dużej inwestycji. Przy dzieciach raczej ciężko byłoby taki ogród utrzymać, ale fakt urok takiego ogrodu jest niesamowity. Chociaż na chwilę człowiek mógłby się oderwać od codziennych problemów i wyciszyć w takim miejscu.