Skocz do zawartości
Alienscum

Regulamin Łobuziak.pl

Polecane posty

Regulamin

 

Regulamin

 

1. Portal dla rodziców Łobuziak.pl udostępnia swoim użytkownikom bezpłatne uczestnictwo w portalu oraz forum dyskusyjnym.

 

2.Użytkownicy mogą pisać na forum, korzystać w pełni z funkcjonalności portalu poprzez np. uczestnictwo w konkursach, zamieszczanie swoich tekstów, zdjęć, przepisów kucharskich, ogłoszeń i innych w miarę rozwoju portalu.

 

3. Dostęp do Forum mają wyłacznie zarejestrowani użytkownicy portalu lub forum Lobuziak.pl

 

4. Rejestracja na forum Lobuziak.pl jest jednocześnie rejestracją na portalu Lobuziak.pl i na odwrót.

 

5. Użytkownicy nie łamiący postanowienia pkt. 8 i 9 niniejszego Regulaminu mogą obejmować na portalu funkcje edytorów i publisherów, a na forum moderatorów. Mogą również prowadzić własne fora prywatne.

 

6. Uczestnicy publikują swoje komentarze i zdjęcia wyłącznie na własną odpowiedzialność. Dokonując publikacji jednocześnie oświadcza, że posiada do nich pełne prawa autorskie. Portal Lobuziak.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach Forum lub portalu przez użytkowników.

 

7. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników powinny być zgodne z zasadami Netykiety. Jej rażące lub notoryczne nieprzestrzeganie będzie traktowane, jako łamanie zasad Regulaminu.

 

 

8. Niedopuszczalne jest umieszczanie treści, które:

a) zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

b) propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);

c) propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);

d) obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);

e) obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);

f) zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

g) przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.)

 

 

9. Lobuziak.pl zastrzegają sobie prawo do wykasowania wiadomości :

a) zawierających reklamy i linki do innych stron internetowych, zwłaszcza konkurencyjnych

b) ogłoszenia i posty typu: "Przyjmę..." . Osoby prowadzące zbiórkę pieniędzy na leczenie lub rehabilitację za pośrednictwem właściwej fundacji proszone są o kontakt z adminem w celu umieszczenia stosownego apelu we właściwym miejscu.

c) zawierających obraźliwe uwagi skierowane do innych użytkowników

d) merytorycznie bez związku z komentowaną treścią

e) dublujących się.

 

10. Decyzje odnośnie wykasowania wiadomości podjęte przez administratora są ostateczne.

 

11. Lobuziak.pl zastrzegają sobie prawo do blokowania dostępu, a nawet usunięcia konta użytkownikowi, który będzie naruszał postanowienia pkt. 7 i 8 Regulaminu.

 

12. Lobuziak.pl zobowiązue się do nieudostepniania danych osobowych użytkowników. Zastrzega sobie jednak prawo do ujawnienia tożsamości Użytkownika lub wszelkich informacji podanych przez niego podczas rejestracji na żądanie uprawnionego organu jeżeli w stosunku do Użytkownika zostanie wszczęte postępowanie karne lub cywilne mające jakikolwiek związek z aktywnością Użytkownika na forum lub portalu.

 

13. Lobuziak.pl zastrzega sobie możliwość przeredagowywania, skracania lub niepublikowania tekstów zawierających błędy stylistyczne lub gramatyczne, a także zawierających treści wymienione w pkt. 7 i 8 Regulaminu.

 

14. Wszystkie teksty i posty użytkowników powinny być publikowane we właściwej kategorii tematycznej forum lub portalu. W przeciwnym wypadku mogą zostać przeniesione we właściwe miejsce przez administratora lub moderatorów, ewentualnie usunięte. Użytkownik, który nie znajdzie odpowiedniej dla siebie kategorii powinien zgłosić to administratorowi.

 

 

15. Zastrzegamy sobie prawo do przesyłania informacji o nowościach i konkursach w serwisie do zarejestrowanych użytkowników na adres mailowy podany w profilu użytkownika

 

16. Niniejszy Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania. Portal Łobuziak.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.

 

17. Wszelkie pytania i uwagi dotyczące portalu lub forum proszę wysyłać bezpośrednio na adres admin@lobuziak.pl

 

18. Uwagi dodatkowe:

 

* Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność administracji.

* Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną wymianę poglądów, kontynuuj ją poza forum (skorzystaj z PM lub maila).

Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący!

* Jeżeli powołujesz się na cudze informacje, zawsze podawaj źródło tych danych.

Szanuj poglądy innych. Nie każdy musi się z Tobą zgadzać i mieć taki sam pogląd na różne sprawy. Zwracaj uwagę na dobór słów, bo bardzo łatwo możesz kogoś urazić. Warto pomagać sobie uśmieszkami:-) które pozwolą zrozumieć odbiorcy Twoje intencje. Nie każdy post musi być poważny i nie każdy żart śmieszny. Bądź wyrozumiały i panuj nad emocjami. Czasem lepiej coś przemilczeć niż niepotrzebnie wdawać się w nic nie wnoszącą dyskusję. Nie daj się też prowokować.

* Czasem przypadkowo wyślą się dwa takie same posty po sobie - nie ma problemu jeśli usuniesz jeden z nich. Zrób to jednak w miarę szybko, bo później może zająć się tym prowadzący, a on nie lubi się patyczkować ;). Jeżeli już po wysłaniu wiadomości coś Ci się przypomniało, to nie wysyłaj od razu nowej, ale skorzystaj z możliwości edytowania i wprowadź zmiany do tekstu. Zarówno kasowanie jak i edycja wymaga bycia aktualnie zalogowanym na Forum.

* Wszędzie tam, gdzie Twoją informację może przeczytać wiele osób, staraj się pisać zwięźle i rzeczowo. Nie cytuj też całych postów poprzedników, a w odpowiedzi umieść tylko te fragmenty, na które się powołujesz. Podawaj zawsze bardzo konkretny temat postu, bo często właśnie po tematach wyszukuje się informacje.

 

19. Regulamin ogłoszeń

 

 

1. Łobuziak w żaden sposób nie pośredniczy w sprzedaży multimediów poprzez dział ogłoszeń, a jedynie udostępniają narzędzia dające możliwość zamieszczenia stosownego ogłoszenia. W związku z tym nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne nadużycia dokonane przez użytkowników. Nie bierzemy odpowiedzialnosci za tresc ogloszen, jak równiez za nieudane lub nieprawidlowe transakcje wykonane za posrednictwem naszego serwisu.

 

2.Nie pobieramy zadnych oplat za zamieszczenie ogloszenia oraz za ewentualnie przeprowadzone transakcje.

- nie umieszczamy ogloszen zwiazanych z handlem bronia, pornografia i wszelakimi rodzajami srodków odurzajacych (np. narkotyków itp.)

- zabronione jest podawanie ofert bezposrednio zwiazanych z uzyskiwaniem dochodów dzieki nielegalnemu powielaniu/kopiowaniu wszelakiego oprogramowania komercyjnego.

- zabronione są ogłoszenia dotyczace sprzedaży lub wymiany nielegalnym oprogramowaniem lub multimediami.

 

3. W dziale ogłoszeń maja prawo dzialac tylko zarejestrowani uzytkownicy forum.

 

4. Kazdy uzytkownik który okaze sie byc OSZUSTEM po uprzednim udowodnieniu winy zostanie POZBAWIONY czlonkostwa w serwisie bezpowrotnie! Kazdy pokrzywdzony uzytkownik ma obowiazek poinformowania o tym moderatorów.

 

5. Mile widziane beda zalaczone obrazy jpg. do oferowanych rzeczy o ile jest taka mozliwosc techniczna ze strony wystawiajacego.

 

6.Jezeli jest taka mozliwosc to prosimy o podawanie cen oferowanych przedmiotów.

 

7.Wszelkie sugestie dotyczace dzialu prosimy przesylac do administracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×