Jump to content
Cat

Monitoring

Recommended Posts

Co sadzicie o monitoringu w przedszkolu ? Powstaje u nas nowe przedszkole i niby cos takiego ma byc w tym przedszkolu, pasuje mi ono pod wieloma wzgledami, ale ten monitoring :confused:

Cat myślę że monitoring to nie jest złe rozwiązanie. Myślę że w przedszkolu w w taki sposób można wykluczyć negatywne zachowania wśród dzieciaków, czy też personelu wobec dzieci.

Uważam że jeśli rodzice powierzają opiekę nad swoim dzieckiem, to mają prawo wymagać od przedszkola aby ich dziecko było bezpieczne. Myślę że monitoring może też pomóc w pilnowaniu ich pociech- przecież pani jest jedna, a pociech w grupie, które wymagają uwagi jest więcej.

No tutaj glownie ma sluzyc temu by rodzice mogli sobie patrzec na dzieci przez internet. Kazdy bedzie mial haslo do kodowanego wejscia i lookac na swoje pociechy. Zastanawiam sie, z jednej strony fajne nawet to rozwiazanie, ale kurcze jednak znowu w przedszkolu dzieja sie rozne rzeczy, jedno dziecko popchnie drugie, inne jest bardziej ruchliwe, opiekunka (beda 2 na 10 dzieci) poswieci czasu wiecej jednemu przez kilka chwil czy tam dluzej ciutke, to jakis rodzic bedzie latal i pytal czemu. Troszke sie boje nadgorliwosci rodzicow, wynikajacym z obserwacji swoich i innych dzieci.

To ja myślałam zupełnie inaczej- czyli że jest nagrywany monitoring, ale nie jest udostępniany przez internet.

Tu się z Tobą Cat zgadzam są różni rodzicie i różnie mogą spostrzegać pewne sytuacje. Sama nie wiem czy to dobre rozwiązanie i ku czemu miało by to służyć- czy chodzi o to aby rodzice mili poczucie bezpieczeństwa że ich pociecha nic nie jest, czy może tak jak pisałam poprawie bezpieczeństwa dzieci na teranie przedszkola?

Mam mieszane uczucia co do takiego monitoringu o którym piszesz Cat,.

Jeszcze powiem Ci Cat że w moim rodzinnym miasteczku mieli założyć monitoring w podstawówce (bez dostępu przez internet) i uważam że to jest świetny pomysł, bo myślę że w taki sposób łatwiej jest kontrolować dzieciaki.

u mnie w szkole są wszędzie kamery, oczywiście ogląda tylko ktoś z pracowników, ale dzięki temu nie giną rowery sprzed szkoły a dzieci na pewno starają się na przerwach być grzeczniejsze, bo jak by co Pan Dyrektor patrzy :D

moim zdaniem to dobre rozwiązanie ale, bez zaglądania tam rodziców przez internet, tym bardziej że są rodzice którzy nie rozumieją że dzieci maja prawo czasami sie przewrócić, skaleczyć, a chłopaki czasami pobić czy po przedrzeźniać się, nauczyciele i tak maja przechlapane z taką zgrają urwisów a tu jeszcze by rodzice o wszystko przychodzili i mieli pretensje,

oczywiście to moje zdanie :D

No wlasnie tyle jest + na to przedszkole i tylko ten monitoring, sprawia, ze jest jakies ALE :/

wg mnie to jest bardzo dobry pomysł, w szkołach to się sprawdza, a przedszkolu też się przyda, rodzicom ten pomysł powinien się spodobać. znam nawet jedną dobrą firmę oferującą monitoring cctv