Skocz do zawartości
Nadin

Jak radzicie sobie z tłustą cerą?

Polecane posty

Ten wątek kieruję do posiadaczek tłustych cer:)

Co robicie drogie panie żeby wsza buzia nie świeciła się i żeby nie było na nie wyrysów i wągrów?

Ja obecnie używam żelu żel oczyszczającego z kompleksem AHA Ziaji, Bio Balans, oraz staram się stosować maseczki oczyszczające.

Co jakiś czas robię sobie peelingi i używam kremów do cery mieszanej lub tłustej- teraz używam krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana.

Na jesień zmierzam zastosować kurację kremem Retin-A,żeby pozbyć się przebarwień i wyprysków, bo czytałam że ten kremik świetnie się spisuje właśnie na wypryski i przebarwienia. Tylko nie wiem czy go dostanę, bo podobno trudno go kupić i jeszcze na dodatek jest na receptę.

Jeszcze chciałabym wypróbować te domowe maseczki i peelingi:

http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/danka_maseczki.htm

"Maseczka oczyszczająca I

Przy rozszerzonych porach i tzw. brudnej cerze, można zrobić raz lub dwa razy w tygodniu maseczkę z białka. Najpierw jednak trzeba poddać twarz parowej kąpieli rumiankowej (UWAGA: przy popękanych lub rozszerzonych naczynkach krwionośnych nie należy robić parówki). Następnie spłukać zimną wodą i pokryć cienką warstwą piany ubitej z białek, pamiętając, by nie nakładać maseczki na okolice oczu. Po 15-20 minutach spłukać twarz ciepłą wodą. Po takim zabiegu skóra wygładza się, pory ulegają ściągnięciu. Na koniec wklepać w skórę krem nawilżający.

Maseczka oczyszczająca II

Raz w tygodniu można stosować następującą maseczkę oczyszczającą. Ciepłą herbatkę z rumianku mieszamy z mlekiem w proszku, tak aby powstała gęsta masa. Twarz i szyję pokrywamy grubą warstwą. Po 20 minutach, gdy maseczka przeschnie, skruszamy ją palcami. Resztę zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka z drożdży I

Dwa razy w tygodniu możemy stosować tą maseczkę. Robimy dość gęstą papkę z drożdży (ok. 2 dag) oraz mleka (ok. 2 łyżki) i nakładamy ją na całą twarz omijając okolice oczu. Po jej wyschnięciu (15-20 min.) zmywamy maseczkę. Wklepujemy krem.

Maseczka dla cery tłustej z drożdży II

Łyżkę drożdży zmieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku cytrynowego. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Opłukać twarz zimną wodą.

Maseczka z kiwi

Przetłuszczającej cerze przyda się raz lub dwa razy w tygodniu maseczka oczyszczająca, która również ściągnie pory i usunie złuszczający się naskórek. Przygotowujemy ją w następujący sposób: mieszamy 2 łyżeczki otrębów pszennych z 2 łyżeczkami twarogu oraz ćwiartką startego kiwi. Nakładamy na umytą twarz na 15 minut.

Maseczka z płatków owsianych I

Mieszamy 2 łyżki płatków owsianych z taką samą ilością ciepłego mleka. Masę odstawiamy na 10 minut, po czym nakładamy na twarz i pozostawiamy 20 minut. Zmywamy letnią, potem zimną wodą.

Maseczka z płatków owsianych II

Dwie łyżki zmielonych płatków owsianych łączymy ze świeżym surowym białkiem, które najpierw się ubija trzepaczką lub widelcem na pianę stopniowo dodając pod koniec ubijania mąkę owsianą. Ta puszysta masa powinna zostać na skórze aż do wyschnięcia.

Maseczka ściągająca dla cery tłustej

Łyżkę zmielonych płatków owsianych i łyżką zmielonego skrzypu polnego rozetrzeć na papkę z gorącą z gorącą wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Masę nałożyć na twarz na około 15 minut.

Maseczka wygładzająca dla każdego typu cery

Łyżkę zmielonych płatków owsianych, 2 łyżeczki rozgrzanego miodu i jedno żółtko dokładnie wymieszać. Nałożyć na twarz, szyję, dekolt. Zmyć po 20 minutach.

Maseczka z pomidorów

Miksujemy 2 pomidory z 1 kubeczkiem jogurtu. Dodajemy 4 łyżki płatków owsianych wcześniej gotowanych przez 20 minut. Po ostudzeniu nakładamy na oczyszczoną twarz. Po 30 minutach zmywamy maseczkę.

Maseczka kartoflano-białkowa

Ubijamy pianę z jednego jajka, dodajemy łyżkę mąki kartoflanej. W 2 łyżkach przegotowanej wody rozpuszczamy po 1 pastylce witaminy C i B1, łączymy z mąką i pianą. Tę maseczkę trzymamy na twarzy 30 minut. Zmywamy wywarem z rumianku.

Maseczka z marchwi

Umytą, oskrobaną marchew uciera się na tarce, dodaje łyżeczkę surowego żółtka i odrobinę mąki ziemniaczanej dla zagęszczenia. Po dokładnym wymieszaniu na papkę nakłada się ją dobrze na twarz. Po 20 minutach usuwa się i zmywa skórę.

Maseczka z białka i olejku migdałowego

Należy ubić na sztywno białko i delikatnie wymieszać je z 1-2 łyżeczkami olejku migdałowego. Dodać mieszając 10 kropel soku z cytryny. Masę należy pozostawić na 20 minut na twarzy.

Maseczka ziołowa

Łyżkę zmielonych bratków polnych, łyżkę skrzypu polnego i łyżeczkę drożdży dobrze wymieszać z przegotowaną wodą, nałożyć na twarz i przykryć gazą zmoczoną w gorącej wodzie. Zdjąć maseczkę po 20 minutach

Maseczka wybielająca i nawilżająca dla każdej cery

Świeży ogórek pokroić w cienkie plastry i pokryć nimi całą twarz, szyję i dekolt. Po 20 minutach zdjąć maseczkę nie zmywając skóry wodą.

Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym

Łyżkę soku z ogórka wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, nałożyć na skórę twarzy i zmyć po 15 minutach zimną wodą.

Maseczka z siemienia lnianego

Łyżkę lnu zalać szklanką wody i ugotować na gęstą papkę. Po ostudzeniu nałożyć ją na twarz oraz szyję, przykrywając płatkami ligniny lub gazy. Zdjąć maseczkę po około 20 minutach i opłukać twarz chłodną wodą. Jest to maseczka dla każdego rodzaju skóry. Oczyszcza pory, zmiękcza naskórek, wygładza, uelastycznia, łagodzi podrażnienia skóry.

Maseczka ziołowa

1-2 łyżki ziela bratka trójbarwnego zalewamy letnim mlekiem lub dobrą śmietanką i mieszamy aż do uzyskania jednolitej papki, którą nanosimy na twarz na około 20 minut. Następnie przemywamy ciepłym naparem z rumianku lub krwawnika. Ta maseczka świetnie działa na cerę zaniedbaną, zanieczyszczoną wągrami, matową. Nadaje jaśniejszy odcień, świeżość, gładkość.

Maseczka rumiankowa

2-3 łyżki zmielonych suszonych koszyczków rumianku zalewa się wrzątkiem i miesza do uzyskania papki. Papkę nakładamy na twarz na 20 minut. Następnie twarz przemywamy naparem z krwawnika lub nagietka. Maseczka działa przeciwzapalnie, oczyszczająco, odświeżająco i lekko rozjaśniająco.

Maseczka nastolatków

1 łyżka kwiatów czarnego bzu, 1 łyżka lipy, 1 łyżka rumianku i 1-2 łyżki bratka trójbarwnego zalewamy wrzątkiem, a otrzymaną papkę trzymamy na twarzy około 25 minut. Potem twarz przemywamy naparem z szałwi i rozmarynu lub babki lancetowatej. Polecana jest szczególnie przy cerze wrażliwej, skłonnej do trądziku, podrażnień i wysypek.

Maseczka z porzeczek

Świeże czerwone porzeczki rozgniatamy na papkę i dodajemy odrobinę mąki ziemniaczanej. Nanosimy na twarz i trzymamy około 15 minut. Do przemywania stosujemy napar z szałwi, rozmarynu lub babki lancetowatej. Maseczka ta ściąga pory na twarzy i zapobiega uciążliwemu trądzikowi.

Maseczka z jogurtu

Wymieszać trochę jogurtu z twarogiem. Powstałą papkę nałożyć na twarz na 20 minut. Kwas mlekowy zawarty w jogurcie jest doskonały na tłustą cerę z rozszerzonymi porami. Twaróg działa nawilżająco.

Peeling do cery tłustej

Mieszamy mydło w płynie (najlepiej o neutralnej wartości pH) ze zwykłym cukrem. To „słodkie” mydło należy nałożyć na twarz i masować skórę okrężnymi ruchami od brody do czoła. Kryształki cukru oczyszczą pory i złuszczą zrogowaciały naskórek. Mydło natomiast zamknie pory, zlikwiduje zanieczyszczenia i warstewkę tłuszczu. Po kilku minutach płuczemy twarz letnią wodą.

Peeling do cery tłustej

Mieszamy łyżkę twarogu z jedną łyżką grysiku i jedną łyżką miodu. Maseczkę starannie nakładamy na twarz. Kiedy trochę obeschnie zdejmujemy ją razem ze zrogowaciałym naskórkiem. Resztę zmywamy wodą."

ja używałam Daxa cera mieszana, bardzo dobry jest!

teraz uzywam od kilku miesięcy vichy normaderm bo mam wiecznie jakieś wypryski...

jestem zadowolona

nie radzimy.Przynajmniej ja.Mam cerę mieszaną i co chwilę muszę zmieniać kosmetyki bo u mnie działają dosyć krótko.Potem skóra wraca do normy czyli znowu pojawiają się zaskórniki i wypryski.Chyba prędzej dostanę zmarszczek niż wytępię trądzik.

snupy wypróbuj Vichy, ja mało kiedy mam jakies wypryski a wcześniej to co miesiąc nowy krem innej firmy...

fakt, vichy tanie nie jest ale warto odżałować...

Moja szwagierka miała fatalną cerę i stosowała masę kremów, toników, maści, i tylko sobie pogorszyła buzię. W końcu stwierdziła, że nie będzie niczym smarowała i przemywała twarz mydłem siarkowym i zaczęła brać derminax - taki ziołowy suplement na wzmocnienie skóry, włosów i paznokci i w końcu zaczęła widzieć jakieś pozytywne efekty, tabletki w połączeniu z odstawieniem dziwnych kremików wreszcie dały jakieś rezultaty.

Mydło siarkowe? Nie słyszałam o tym wynalazku, co to dokładniej jest? A ten derminax? To jest preparat dobierany do konkretnego rodzaju cery? W sensie tłustej? I forma jest płynna czy tabletki? A te maseczki to dobry motyw, fajnie na pewno wygląda z pomidorami na ryjku...;)

Mydło siarkowe - to mydło z siarką, hehehe ;). Ono wysusza ogólnie, przeznaczone jest do tłustej cery, ma składniki antybakteryjne, antyłojotokowe. No i normalnie myjesz tym buzię. A derminax - to jest na trądzik, na problemy z cerą, i to są tabletki, normalnie się je łyka.

Jak często się łyka te tabletki Derminax? I po ile sztuk? W sensie jak się je dawkuje? I co z przeciwwskazaniami i efektami ubocznymi?

Byłam ostatnio u szwagierki na kawie i obejrzałam dokładnie ze wszystkich stron te tabletki, je się dwie dziennie podczas posiłku, przeciwwskazań i efektów ubocznych brak, nie jest nic napisane. Wiesz, to są w głównej mierze ziółka, witaminy, składniki mineralne, składniki antybakteryjne, nie sądzę, żeby coś z tego było substancją wywołującą skutki uboczne...

No dobra, ale wystarczy tyko łykać ten Derminax i od razu lepiej czy coś jeszcze trzeba stosowałaś?

Ech...pisałam przecież wcześniej o mojej koleżance, która odstawiła wszystkie kremy i inne wynalazki, zaczęła brać Derminax i myła twarz mydłem siarkowym, tylko tyle i nic więcej :)

Czytałam gdzieś o tym Derminaxie...nie pamiętam gdzie, ale ta nazwa gdzieś mi się rzuciła w oczy. Z tego co pamiętam, to opinie całkiem pozytywne :)

Dziewczyny pamiętajcie, że przy tłustej cerze bardzo ważne jest aby kosmetyk oczyszczający nie był komadogenny.

A mnie właśnie ostatnio siostra radziła kosmetyki z serii Vichy Dercos Aminexil, ale z tego co się orientuję, to nie jest stricte na to... a mianowicie na wypadanie włosów, ale pewnie to Derminexem pomyliła właśnie.

Walka o ładną i zdrową cerę to niekiedy walka pyrrusowa. Ja nie mam wielkich problemów z cerą, jednak starannie dobieram kosmetyki i kremy. Preferuję naturalne kosmetyki jak na przykład naturalne tusze do rzęs. Ziaja jest dobra oraz Ives rocher. Są to marki, które szczyca się tym, ze są naturalne. Za to mój chłopak ma problemy z cerą. Co jakiś czas wyskakują mu bolesne zaskórniki. Raz bywa, że przez 3 miesiące spokój (może jakiś niewielki pryszcz się pojawi) ale jak wysypie to jakby celowało do niego stado snajperów. Masakra. Chyba będzie musiał udac się do dermatologa. Nie ma to jak profesjonalny lekarz.

Też mam problemy z tłustą cerą. Świeci mi się w strefie T. Czyli czoło, nos, broda. Staram się jak najwięcej ją oczyszczać, jednak od kosmetyków ze sklepu wolę kosmetyki domowe. Często robię toniki, np. tonik z octu jabłkowego ( do tego dodaję napar z szałwii) lub tonik ogórkowy. Ostatnio znalazłam jeszcze więcej przepisów na domowe toniki. Można zobaczyć tutaj Tonik do twarzy domowymi sposobami - KatalogAVON.pl Czy któraś z was też stosuje domową pielęgnację? ;)

Ja niestety posiadam cerę tłustą i skłonną do trądziku ... Szczerze mówiąc bardzo mnie to denerwuje ponieważ totalnie nie mogę sobie z nią czasami poradzić...

Ostatnio kupiłam sobie za to świetny krem, z Iwostin: Skóra tłusta i trądzikowa - Iwostin - bardzo skuteczny, dobrze działa na moją cerę ;) Od kiedy go używam moja cera jest w znacznie lepszym stanie.

Chodzę do kosmetyczki Pink Hair & Beauty Studio. Zawsze mi pomogą tam, gdy mam jakiś problem z zakresu kosmetycznego. A co do trądziku mikrodermabrazja jest dobra. Ja nie miałam tego problemu, ale moja siostra i się go pozbyła. Zobacz na tej stronie może ci coś wpadnie w oko Pinkstudio | Studio urody Lublin ;)

Ja chodzę do gabinetu kosmetycznego Gabinet kosmetyczny Szczecin . Robię sobie różne zabiegi. Dodatkowo korzystam z różnych preparatów na co dzień. Ogólnie mówiąc to najlepiej jest się wybrać do kosmetyczki z takim problemem.

Generalnie im mniej składników w kosmetykach, tym lepiej, to dotyczy i skóry tłustej i alergicznej, one są dość podobne. Szare mydło jest z natury wysuszające, więc dobre dla takiej cery. Jest sporo wersji w płynie, pięknie pachną, np. z głogiem.

Podstawa to dieta. Jak najwięcej owoców i warzyw. Staram się stosować kosmetyki naturalne bezalkoholowe. Z maseczkami to nigdy mi się nie udaje, nie jestem aż za bardzo dokładna w pielęgnacji cery. Zafundowałam sobie Philips Visapure i jestem z niego mega zadowolona.

Tłusta skóra to najczęściej efekt braku równowagi hormonalnej, stymulującej zbyt intensywną pracę gruczołów łojowych. Oczyszczoną twarz przetrzyj tonikiem - nie bezalkoholowym, który może podrażniać naskórek, ale matującym, który często zawiera wchłaniające nadmiar sebum drobiny pudru. Rano wystarczy, jak delikatnie umyjesz twarz i np. pomasujesz ją chwilę kostkami lodu (schłodzone pory produkują mniej sebum).

Od kiedy pamiętam miałam taką cerę. Najgorzej jest u mnie na brodzie..Czasami u mnie pojawiają się niespodziewanie wypryski, które nie pomagają mi w moim życiu prywatnym albo osobistym. Próbowałam już wielu preparatów i wielu środków - zbawiennym okazała się mycie twarzy letnią wodą.

Ja niestety tez mam ten problem. Pracująć w gastronomi niestety cera często jest podatna na świecenie. MOim sposobem jest częste tonizowanie twarzy nawet w środku dnia, mam ze sobą waciki i tonik antybakteryjny.