Jump to content
Nadin

Co kupić dla dziesięcioletniego chłopca?

Recommended Posts

W odwiedziny do moich rodziców przyjechali znajomi z Austrii z 10 letnim synkiem i 16 letnią córą.

Dla rodziców chłopca i siostry mam pomysł co kupić, ale kompletnie nie wiem co kupić dla niego:confused: Pomóżcie i podpowiedzcie mi drobiazg można kupić dla 10 latka?

.... w Tesko kupilam synowi ( 11-stolatek ) taki pet ( nie wiem jak po polsku to nazwac , czapka z daszkiem ) czerwony z polska flaga ( bylo na przecenie , nie kosztowalo nawet 10 zlotych o ile sobie dobrze przypominam ) .... 10-ciolatek pewnie tez sie ucieszy :D Z zabawek nic nie proponuje , bo w tym wieku bedzie to napewno niewypal ..... :/

No tak Saviera masz raję przecież mu nie kupię samochodzik:o

Czy Tobie chodzi o taką czapkę jak na obrazku?

5225.jpg

....podobna kupilam Lexowi :)

Znam problem , moje dzieciaki wychowane pozagranicami Polski maja duzo za duzo i w Polsce jest naprawde trudno cokolwiek kupic aby ich zadowolic . Jesli chodzi o zabawki w Polsce to niestety jakosc ma wiele do zyczenia , a markowe zabawki sa bardzo drogie , np. LEGO u nas mozna o wiele taniej kupic ....

Dziękuje Saviera i Cat za podpowiedzi macie obie fajne pomysły muszę zobaczyć tylko jeszcze w sklepie czapeczkę albo bionikla:)

No bionicle to tak wpada mi na mysl dla takiego chlopaka od razu, albo cokolwiek z Lego Technic chyba. Ew jeszcze jakas gra komputerowa - wyscigi samochodowe chociazby :) Tylko do tego potrzebny chyba komp o dobrych parametrach.

Ja z grami komputerowymi nie kombinowalabym , chlopiec podejrzewam napewno ma komputer w domu , a tym samym duzo gier .... niewiadomo jakie ma zaintresowania i co jest na topie w jego klasie ( w szkole ) . Wiem cos o tym , mam syna mniej wiecej w tym wieku ....ja mu juz okolo 3 lat zadnych gierek nie kupuje , on sam wybiera ( ja tylko akceptuje lub zabraniam kupic ) .

chłopcu na komunię można kupić wiele rzeczy:

aparat fotograficzny, jakieś Lego Technics, mp3, jakiś firmowy dres i czapkę, wieżę...

zgadzam się że dla chłopaka to raczej nie powinno być problemu z wyborem prezentu wszystko zależy jaką kwotę chcemy na to przeznaczyć

Ja dla mojego bratanka kupiłam grę planszową. Wdałam na to 100 zł. Jest ładna, porządnie zrobiona (drewniana plansza i pionki). Wiem, że mój brat poświęci mu czas i będzie z nim grał. To fajna alternatywa dla gier komputerowych. Zajrzyjcie na stronę gryplanszowe.pl

Myślę, że w sumie każdy sklep z zabawkami ma dział zabawki dla chłopców (np szkolnis) więc można sobie zerknąć i coś dla starszkaa wypatrzeć. Ja bym się sugerowała na pewno tym, żeby to coś pozwolilo mu sie zająć czymś na dłużej, a nie tak, że pobawi się 15 minut i rzuci w kąt.

My rok temu kupowaliśmy dla 10latka z rodziny auto sterowane na alegro i była lipa, ponieważ działało 15 minut, a potem trzeba je było 24 h ładować..

to już wolę grę planszową - ta przynajmniej działa długo:o

klocki konstrukcyjne jak najbardziej! ale może jakis samochód tez, teraz sporo promocji w ToysRUs, poza tym co sklep to nie allegro:)

Z doświadczenia wiem, że zawsze sprawdzi się gra planszowa. Wybór nowoczesnych gier jest teraz na tyle duży, że nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Ze swojej strony polecam Carcassone, Osadników z Catanu albo K2. To już zależy, czym dziecko się interesuje, w którą stronę go ciągnie. Ale warto zaznaczyć, że to zabawa dla całej rodziny i to nie wymuszona :)

Tak gra planszowa może być. Ja to zawsze kupuję mojemu chrześniakowi jakąś grę planszową i ona się po prostu zawsze sprawdza tak w zupełności. Jeśli chodzi o inne rzeczy typu elektronika jakaś - tableta, jakieś smarfony to już różnie może być..lepiej tego unikać.

Nie wiem czy będzie to podpowiedź, ale być może komuś podsunę jakiś pomysł, a może też sama uzyskam odpowiedź na swoje pytanie. Konkretnie chodzi mi o to że mój dziesięciolatek od dawna marzy już o dużym profesjonalnym akwarium bardzo się tym interesuje i chciałby mieć takie w domu, postanowiliśmy z mężem spełnić jego marzenie i kupić mu na urodziny cały zestaw, ale nie jesteśmy znawcami a ktoś w sklepie powiedział nam że będzie jeszcze potrzebny zestaw co2 http://www.plantica.pl/produkty/technika-co2/zestawy-co2 myślicie że chodzi o taki zestaw jaki znaleźliśmy w ofercie tego sklepu?

Nie trzeba kupować nietrafionego prezentu. Można zapewnić dziecku niezapomniane wrażenia i atrakcje. Zig-zig-zag to aktywny i bezpieczny wypoczynek dla dzieci z mnóstwem atrakcji. Dziecko na pewno będzie zadowolone z takiego prezentu.

A mi się wydaje, że gry planszowe są jak najbardziej odpowiednim pomysłem. Ja swojemu chrześniakowi zawsze staram się kupować takie rzeczy, żeby były przydatne i rozwijały jego umysł. Ostatnio wspólnie uczymy się origami na przykład. Ktoś mógłby powiedzieć, że to tylko głupie składanie papieru, ale dla mnie to o wiele więcej. Nie dość, że "wyczarowując" z papieru różne cuda, ćwiczymy kreatywność, to jeszcze uczymy się cierpliwości. Dobre są też klocki lego - nie dość, że rozwijają kreatywność, to jeszcze pobudzają wyobraźnie. Zresztą, jak wracam do swojego dzieciństwa i przypomnę sobie, jak my organizowaliśmy sobie zabawę, to była dopiero kreatywność. Brało się tylko fajerkę, pogrzebacz i toczyło ją po ziemi, kto dłużej i bardziej krętym torem, ten wygrywał. Teraz to z fajerki korzystam tylko, jak muszę kupić zestaw do swojego pieca :D - http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1086/fajerki-do-koz. Ale wracając do tematu, to przestrzegam: nie zostawiajcie swoich dzieci samych przed komputerem. To droga donikąd, a moim zdaniem świadczy wręcz o porażce wychowawczej rodzica. Skoro nie umie się zająć własnym dzieckiem, to jak to inaczej nazwać?

Kup mu klocki lego bionicle . Na pewno się ucieszy. Nasz 10 latek ma z nich ogromna frajdę i przyjemność z zabawy z kolegami :) Urządzają sobie zawsze jakieś walki tych robotów albo ratują miasto z opresji.

A może warto byłoby postawić na jakiś prezent, który "wyciągnąłby" dzieciaka z domu ? Żeby poruszał się trochę na świeżym powietrzu?

Sama mam dylemat, bo na stronie https://supertoys.pl/ znalazłam dwa super pomysły - trampolinę do ogrodu oraz gokarty Myślę, że i jedno i drugie dla ośmiolatka to super sprawa Ale na coś trzeba się zdecydować Jak uważacie, co lepsze ?

a może zainteresował by go jakiś zestaw klocków lego ? Mój chrześniak jest w tym wieku i bardzo lubi lego ninjago. Dobrze, że wiem czym się interesuje to zazwyczaj na urodziny lub z jakiejś innej okazji kupuje mu kolejny zestaw. Największy wybór udało mi się tutaj http://lubieklocki.pl , znaleźć.

Proponuję zapytać. Jeżeli odpowiedź nie będzie przesadzona to zostanie tylko realizacja.