Skocz do zawartości
Nadin

Pościel dla alergika

Polecane posty

Alergolog poleciła nam poduszki i kołdry wypełnione naturalnym jedwabiem, oraz poszewki i poszwy z jedwabiu. Podobno jedwabna pościel jest polecana szczególnie dla osób z alergią, astmą i katarem siennym. Jedwab nie aktywuje w sobie roztoczy kurzu domowego, które wielu osób wywołują uczulenia, w nocy utrzymuje stałą temperaturę ciała, nie doprowadzając do przegrzania. Kiedy bowiem skóra osoby z AZS jest podana przegrzaniu- to może zacząć swędzieć:(

Dla zainteresowanych podałam dokładniejszy opis tej pościeli w podforum: Testy i recenzje: http://www.lobuziak.pl/forum/testy-i-recenzje/2701-pure-comfort-oryginalna-poa-ciel-jedwabna.html

A może ktoś z Was już jej używa i będzie mógł ocenić jak sprawdza się taka pościel.

Dotychczas nasz Alan spał pod bawełniana pościelą, ale teraz chcemy zainwestować w taką jedwabną. Ta bawełniana pościel jest na pewno lekka i przewiewna, ale też z pewnością zbierają się w niej roztocza kurzu i trzeba ją bardzo często prac.

Saviera sama nie wiem- no bo na bardzo zimne noce to faktycznie może nie zdać egzaminu:confused:

Saviera sama nie wiem- no bo na bardzo zimne noce to faktycznie może nie zdać egzaminu:confused:

... zdawac egzamin to napewno bedzie , tylko czy dziecko bedzie pod tym czyms zimnym chcialo spac ...to jest pytanie :)

witam,

Moim zdaniem nie bawiłabym się w pościel jedwabną.

Owszem ładna, ale co z tego? Pościel szczególnie dla dziecka musi być nie tylko ładna, ale powinna posiadać szereg właściwości dla organizmu.

Przerabiałam to już i wybór pościeli mam za sobą. Eksperymentowałam juz i z pościelą z Ikea i Juska i niealergizująca tzw. owczą wełną.

Dla mnie liczy się również cena za pościel.

Moja córcia była w szpitalu w CZD w Warszawie. Tam podpytałam trochę o pościel ( tam była Clinic) i dowiedziałam się że istnieją serie produkowane dla alergików dla szpitali i dla domu. Jedną z nich jest właśnie Clinic, drugą serią jest Medical.

Ta pierwsza jest dla szpitali, ale ta druga naprawdę nie różni się niczym od serii szpitalnej i jest tak samo certyfikowana i bezpieczna.

W szpitalu dostałam ulotkę od alergologa - sklepu z pościelą dla alergika alergia.med.pl, i tam dostałam serię Medical.

W szpitalu polecano tez pokrowce ardo w instytucie włókien w łodzi, ale niestety podobno nie produkują już tych pokrowców.

W "medicalu" Ania śpi dobrze, nie poci się, jest jej ciepło i przyjemnie, tak więc spokojnie można zaufać tej serii. A jeżeli chodzi o pokrowce to trzeba się dowaidywać raz na jakiś czas.

Pozdrawiam serdecznie!

Mama Ani

ja mogę Ci polecić pościel firmy feretti, pościel nadaje się dla małych alergików, łatwa w utrzymaniu czystości, fajne wzorki, miła w dotyku i lekka

No właśnie już ktoś pisał na forum o tej pościeli feretti, że jest bardzo dobra. Sama jestem ciekawa. Co prawda mój łobuz nie jest alergikiem, ale rozglądam się z jakąs drugą letnią kołderką, a widziałam właśnie tej firmy ostatnio w smyku. Długo już ją masz??

nie pamiętam dokładnie ale jakiś czas już mam, jest łatwa w utrzymaniu i lekka dla dziecka więc spokojnie możesz kupić

a zapomniałam poza tym że jest lekka nadaje się na lato bo dzięki specjalnym właściwością dziecko nie przegrzewa się ale także nie marznie, super się sprawdziła

Czyli po praniu nie straciła swoich właściwości, a na ym mi zależybo niektóre kołderki niestety po praniu są zaupełnie inne.. Dziękuję Ci za cenne uwagi:) poszukam gdzie najtaniej dostać tę pościel i chyba się na nią zdecyduję, cenowo też nie sąwygórowani więc się opłaca. Nie za drogo, a dobrze.

Byłam dzisiaj w smyku bo akurat pracuje niedaleko.. Popytalam tez Panie w sklepie i mowia ze ogolnie Feretti cieszy sie duza popularnoscia i zaufaniem wsrod rodzicow. Jeszcze jej nie kupilam bo popatrze jeszcze na konkurencje a takze opinie, ale jak na razie to za duzego wyboru to nie ma, a feretti w zsadzie ma same dobre opinie..

wiola25 a jeszcze mam pytanie:) gdzie kupowałaś tę pościel feretti? w necie czy może w sklepie?

a wiesz może gdzie w sklepie stacjonarnym oprócz w smyku można dostać feretti? szukam na forach ale nikt nic nie pisze, jelsi juz to tyle ze w smyku.. czyzby tylko tam byly?

oczywiście że są sklepy w których jest ta pościel, wiem że jest w Chatka Puchatka, Abc Niemowlaka ale na pewno jest więcej musisz poszukać w internecie jeszcze sklepów

a wiesz może gdzie w sklepie stacjonarnym oprócz w smyku można dostać feretti? szukam na forach ale nikt nic nie pisze, jelsi juz to tyle ze w smyku.. czyzby tylko tam byly?

no wlsnie nie bardzo moge znalezc w necie informacji nt. tego w jakich sklepach stacnojarnych sprzedaja feretti. Ale nie wiedzialam ze w ABC Niemowlaka sa :) a mam niedaleko, dzieki za informacje:)

Zdecydowałam się na zakup pościeli feretti w internecie:) przy okazji kupiłam też pare innych rzeczy i przesyłka za darmo:)) Jakość sprawdziłam w sklepie stacjonarnym więc mam nadzieje, ze nie zrobilam zle i bede zadowolona:D Jak ja juz wyprobuje to rowniez podziele sie opinia! W koncu kupilam tę pościel dzieki waszym poleceniom:)

No ja czytałam że dla alergików bardzo dobra jest pościel z włókna bambusowego. Na http://texpol.net.pl/ jest duży wybór pościeli tego typu. Podobno mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Nie mają alergenów a to bardzo ważne.