Jump to content
ekoludek

Wymarzone przedszkole

Recommended Posts

Witam wszytstkich serdecznie!

Pisze, gdyz wlascie po ciezkich probach udalo nam sie w koncu otwarzyc wlasne przedszkole. Dolozylismy wszelkich staran by bylo takie jak sobie wymarzylismy. Jestem jednak ciekawa czego Wy rodzicie chcielibyscie by w takim przedszkolu sie znalazlo? CZego Wam brakuje w tych , do ktorych juz chodza Wasze dzieci? Wszelkie uwagi moga nam byc bardzo pomocne:) My zdecydowalismy sie na ekologiczny profil przedszkola. Jest ono polozone pod Lodzia blisko pieknego lasu.Mamy nawet wlasne mini zoo, gdzie dzieci moga opiekowac sie zwierzatkami:) Ale jest na penwo wiele rzeczy, o ktorych nie pomyslelismy. Stad moje zapytanie. Czekam niecierpliwie na Wasze opinie:)

Pozdrawiam ekoludkowo:)

Wydaje mi się że "wymarzone przedszkole" to takie gdzie dziecko jest bezpieczne oraz rozwija ważne w życiu umiejętności np: umiejętność komunikowania się i współpracy w grupie:)

Bardzo bym właśnie chciała aby w "wymarzonym przedszkolu" zwracano uwagę na naukę komunikacji u dzieciaków- tak aby dzieciaki potrafiły zachowywać się asertywnie i uczyły się samodzielnego dokonywania wyborów- ale to wszytko oczywiście chciałbym aby osiągano w przedszkolu za pomocą gier, zabaw z arteterapii, muzykoterapii, socjoterapii- w wersji dla przedszkolaków:)

Podoba mi się też, że w przedszkolach rozpoczyna się naukę literek i cyferek oraz że dzieciaki często mają możliwość nauki języków obcych i nauki tańca:)

A co do zwierzątek- przemyślałam to sobie i myślę że w "wymarzonym przedszkolu" to nie do końca najlepszy pomysł. Mój synek bowiem jest alergikiem i kontakt z niektórymi zwierzątkami może doprowadzić do zaostrzenia objawów "AZS" na jego skórze:(

Uważam więc że przedszkole to mogło by być przeznaczone tylko dla dzieci, które by właśnie nie "alergizowały" w kontakcie ze zwierzątkami. Niesyty wiem że nie tylko mój synek jest alergikiem:( Tak więc cześć dzieci z astmą czy z alergią musiała by wybrać inne przedszkole. A ja chciałabym żeby do "wymarzonego przedszkola" mogło pójść każde dziecko, bez względu na to czy ma astmę, czy alergię i żeby te dzieci były w tym przedszkolu bezpieczne.

Pozdrawiam:)

Tak to wszystko jest ważne, ale moim zdaniem najważniejsze jest aby dziecko dobrze się tam czuło i było zadowolone. Żeby chodzenie do przedszkola nie było przykrym obowiązkiem, ale rzeczą która sprawia radość - a jednocześnie uczy i wychowuje.