Skocz do zawartości
Nadin

Angina

Polecane posty

Tydzień temu zaczęło mnie strasznie bolec gardło więc poszłam do lekarza żeby mi coś przepisał. doktor zdiagnozował wówczas u mnie

anginę i przepisał mi tabletki Amoksiklav(875 mg+ 125 mg ) i do tego Nystatynę. Niestety antybiotyk ten mi nie pomógł:( wczoraj czułam się już naprawdę bardzo źle i znów poszłam do lekarza, a ten przepisał mi inny antybiotyk Biofurksym (1,5g) w zastrzykach. Dodatkowo dostałam Orofar - tabletki do ssania. Mimo to znów mam mieszane uczucia, bo czy przy anginie nie powinnam płukać czymś gardła?

Nie wiem sama- przecież podczas anginy to w gardle znajduje się źródło choroby:confused: Mam do Was pytanie czy nie wiecie może czym płukać gardło podczas anginy?

I jeszcze mam drugie pytanie czy nie wiecie może jak to jest z wymazem z gardła jak ktoś często choruje na anginy? Bo zastanawiam się też czy nie powinnam zrobić sobie takiego wymazu jak wyzdrowieje.

A co powiedział lekarz? Myślę, że w sprawie tego wymazu czy jak to się nazywa, to faktycznie lepiej doradziłby lekarz - czy to pediatra czy internista, - bądź co bądź większą wiedzę ma na takie tematy anginowe i poanginowe:)

Edytowano przez Nadin

czeste anginy moga byc powiazane z trzecim migdalem, którego sie wycina jak jest za duzy

ja moge polecic ci płukanie gardla anginka to taka roslina ja ja hoduje na oknie i zrywamy listki parzymy i plukamy dziala, w aptece dostaniesz szałwie do płukania, oprocz tego proponuje syrop z buraka rewelacyjny przy anginie oraz z selera domowe sposoby ale skuteczne

Ola sok z buraka a jak go robisz?

Masz rację płukanie gardła to bardzo dobry pomył :)

Ja wczoraj płukałem solanką i dziś jest o wiele lepiej, ale samo płukanie było obrzydliwe :P

No i właśnie doczytałem, że dałem 4x za dużo soli...

Ola sok z buraka a jak go robisz?

Masz rację płukanie gardła to bardzo dobry pomył :)

bardzo prosto on sam sie robi:) buraka myjesz odcinasz kawałek gornej czesci łyżeczka drążysz dziure na poczatek taka na 1 do 2 cm i zasypujesz cukrem prawie do pelna nakrywasz wieczkiem wczesniej odcietym i stawiasz w ciepłym miejscu sok sie sam robi i wypijasz wszystko zasypujesz cukrem i znowu sie robi, potem poglebiasz dziure i znowu cukier az widzisz ze burak juz sie nie nadaje to bierzesz nastepny srednio wystarcza do 5 dni z selera tak samo sie robi moja corka to przez słomke sobie je pije tylko wieczka sciaga bo sa smaczne:)