Skocz do zawartości
martaa

Dobre rady jak nauczyc dziecko sikać do nocnika

Polecane posty

No, nie poszło tak szybko. Od miesięcy już właściwie moja córcia zgłasza sikanie. Z tym drugim niestety ciągle jest problem.

Ale pojawiło się jeszcze coś. Uwstecznia się, normalnie. Coraz częściej jej się zdarza zsiusiać pod siebie na fotel i nie zwróci na to zbyt dużej uwagi. Straaaasznie mnie to denerwuje, choć staram się nie dać jej tego poznać, żeby się nie stresowała (krzyczałam na nią o kupę, to przestała mówić, że zrobiła).

Może za bardzo się skupia na bajce w TV i dlatego siusia pod siebie? Co o tym myślicie?

Dlaczego ostatnio tylko ja piszę na tym wątku:D ?

:) U mnie nie było takich numerów nie było - znaczy się, po odzwyczajeniu też sie zdarzało, ale bardziej dlatego, że za dużo emocji i chyba nie była w stanie zakomunikować. Ja tam uważam, że nie powinnaś krzyczeć, tylko powtazac i powtarzac i powtarzac, ze nie wolno robic pod siebi :)

Moeru nie krzycz to nie pomoże!!! moja kolezanka miala podobny klopot to swojej 5letniej corce zakladala pieluchy ją to zawstydzilo i zaczela wolac i robic do toalety moze to rada bedzie dla ciebie

No, muszę być cierpliwa. Ostatnio już nie było problemu z sikaniem, nawet jak się bardzo czymś zajmie, to mówi. Ale z kupą ciągle walka. Doskonale wie, że będzie robić, bo idzie w ustronne miejsce (pod stół, albo zamyka się w pokoju),ale za nic w świecie nie chce na nocnik, ani na ubikację. A zaraz potem leci do mnie zadowolona i oświadcza: zrobiłam kupę! No, i przyzwyczajona, że często jestem niezadowolona z tego powodu pyta jeszcze : jesteś miła, mamo? Tym mnie rozkłada najczęściej.

Mała spryciula! :) A może tłumaczenie (wiem, wiem...), że to jak siku musi być do nocnika?

Ależ oczywiście, że tłumaczymy. Że tak samo, jak siusiu. Że dostanie nagrodę. Że będziemy z niej bardzo dumni. Że takie duże dziewczynki już tak nie robią. Że jak pójdzie do przedszkola bawić się z dziećmi, skoro tam dzieci tak nie robią?...

A ona, że w majtki i koniec kropka.

Dziś pożyczyłam jej z biblioteki książeczkę "Nocnik nad nocnikami" właśnie o małej dziewczynce i jej nocniku. Zobaczymy.

Dziewczyny, nauka korzystania z nocnika - jak same miałyście/macie okazję się przekonać - bywa trudną sztuką. Poniżej znajdziecie kilka rad, które mogą Wam ją ułatwić. Co o nich sądzicie?:)

- Pozwólcie dziecku pobawić się nocnikiem. Świetnym pomysłem jest, by ulubiona lala czy miś pokazały, jak się z niego korzysta.

- Kupcie specjalną książeczkę edukacyjną odsłaniającą trudną sztukę korzystania z nocnika. Czytajcie ją codziennie. Maluch po jakimś czasie będzie chciał się zachowywać tak samo jak bohater książki.

- Zrezygnujcie z zakładania pieluchy najpierw w domu. Spokojnie tłumaczcie, że gdy maluch poczuje, że chce mu się siku, mama przyniesie mu nocnik.

- Gdy dziecko zrobi siku na podłogę , nie krytykujcie, nie oceniajcie ani nie karzcie malca. Spokojnie wytrzyjcie podłogę i wytłumaczcie dziecku, co powinno zrobić.

- Proponujcie dziecku, by usiadło na nocniku, w momentach w których wydaje wam się, że chce się załatwić, np. gdy zastygło na chwilę w skupieniu.

Więcej porad znajdziecie na lovela.pl/porady-loveli/artykul/107/nauka-korzystania-z-nocnika.html

Mam nadzieję, że trochę pomogłam:)

Ela

----

Reprezentuję markę Lovela. W przypadku pytań, chętnie pomogę.

super rady, oczywiście każde dziecko jest inne, ale tymi sposobami można próbować,dzięki za rady

chciałam podzielić się moimi doswidczeniami w tejkwestii.

moje dziecko ma 8 miesiecy i prawie każdego dnia sucha pieluche. co prawda jescze nie woła "siu siu" ale wyraźnie daje mi do zrozumienia kiedy chce sikać. czuje dyskomfort jak ma pełny pęcherz i marudzi choć na ogół jest wesoła.

oto kilka rad:

1. Wczesnie zacząć sadzałam córke na nacnik jak skonczyła 6 miesięcy, oczywiscie musiałam ją zabawiać zeby chciała siedzieć i nie zawsze nasikała ale oswoiła sie z tym sprzętem:)

2.Zawsze zaraz po przebudzeniu chyba wiekszość dzieci ma tak że siusia zaraz po obudzeniu się. warto to wykorzystać.

3.okazywac dziekcu radość Dziecko w takim wieku rozumie juz zarówno zakazy jak i pochwały. Brawa i radość mamy to świetna zachęta do dolszych postępów. dobre sa tez grające nocniki.

4.nigdy nie pozwól bawić sie nocnikiem Dziecko musi wiedzieć do czego służy nocnik. Na początku nocnik był w pokoju bo tu łatwiej namówic dziecko do siedeznia na nim. Jak tylko zaczyna bawić sie nocnikiem od razu ją na nim sadzam.

5. rezygnujemy z pieluch Kiedy dziecko nasika mam pewność że przez przynajmniej 0,5 godziny nie zrobi tego znowu, więc po co nam pielucha. zakładam majtki (cieżko dostać w sklepach tak małe rozmiary, sa dopiero od 92).

6.drugi nocnik u babci Tam gdzie często bywasz dziecko tez bedzie sikać. My nawet na spacerze w parku podlewamy krzaczki zamiast sikac w pieluche. oczywiście jeśli pogoda pozwoli i nie jest zbyt zimno.

7.złap kupkę dzieci zwykle robią kupa o stałej porze dnia. chyba lepiej wynieść nocniczek niz przewijać kupę...

To chyba najwazniejsze o czym trzeba pamietać. Dziecko naprawde szybko złapie o co chodzi. Moim zdaniem starsze dzieci (1,5-2 lata) sikaja w pieluchy z lenistwa albo dlatego że nie wiedza że można inaczej. Nie czekaj aż dziecko zacznie wołać, bo nigdy nie zacznie, skoro całe żecie sika w pieluchy.

Moja córeczka w wieku 7,5 miesiąca zaczęła budzić sie w nocy kiedy chciała siusiu, podczas gdy wcześniej spała całe noce. Była sadzana na nocnik o 2 wnocy i spała dalej. Teraz zdaża sie, że trzyma mocz całą noc, budzi się z sucha pieluchą i rano mamy pelny nocniczek. w naszym Nocniku juz wyczerpała sie bateria i nie gra, bo był tak często używany.

kurcze moj ma roczek, mam wrazenie, ze nie wie o co chodzi z nocnikiem, pokazuje mu o co chodzi, zachecam, ale on chyba jeszcze nie wiem co ma zrobic