Skocz do zawartości
martaa

Dobre rady jak nauczyc dziecko sikać do nocnika

Polecane posty

chciałam podzielić się moimi doswidczeniami w tejkwestii.

moje dziecko ma 8 miesiecy i prawie każdego dnia sucha pieluche. co prawda jescze nie woła "siu siu" ale wyraźnie daje mi do zrozumienia kiedy chce sikać. czuje dyskomfort jak ma pełny pęcherz i marudzi choć na ogół jest wesoła.

oto kilka rad:

1. Wczesnie zacząć sadzałam córke na nacnik jak skonczyła 6 miesięcy, oczywiscie musiałam ją zabawiać zeby chciała siedzieć i nie zawsze nasikała ale oswoiła sie z tym sprzętem:)

2.Zawsze zaraz po przebudzeniu chyba wiekszość dzieci ma tak że siusia zaraz po obudzeniu się. warto to wykorzystać.

3.okazywac dziekcu radość Dziecko w takim wieku rozumie juz zarówno zakazy jak i pochwały. Brawa i radość mamy to świetna zachęta do dolszych postępów. dobre sa tez grające nocniki.

4.nigdy nie pozwól bawić sie nocnikiem Dziecko musi wiedzieć do czego służy nocnik. Na początku nocnik był w pokoju bo tu łatwiej namówic dziecko do siedeznia na nim. Jak tylko zaczyna bawić sie nocnikiem od razu ją na nim sadzam.

5. rezygnujemy z pieluch Kiedy dziecko nasika mam pewność że przez przynajmniej 0,5 godziny nie zrobi tego znowu, więc po co nam pielucha. zakładam majtki (cieżko dostać w sklepach tak małe rozmiary, sa dopiero od 92).

6.drugi nocnik u babci Tam gdzie często bywasz dziecko tez bedzie sikać. My nawet na spacerze w parku podlewamy krzaczki zamiast sikac w pieluche. oczywiście jeśli pogoda pozwoli i nie jest zbyt zimno.

7.złap kupkę dzieci zwykle robią kupa o stałej porze dnia. chyba lepiej wynieść nocniczek niz przewijać kupę...

To chyba najwazniejsze o czym trzeba pamietać. Dziecko naprawde szybko złapie o co chodzi. Moim zdaniem starsze dzieci (1,5-2 lata) sikaja w pieluchy z lenistwa albo dlatego że nie wiedza że można inaczej. Nie czekaj aż dziecko zacznie wołać, bo nigdy nie zacznie, skoro całe żecie sika w pieluchy.

Moja córeczka w wieku 7,5 miesiąca zaczęła budzić sie w nocy kiedy chciała siusiu, podczas gdy wcześniej spała całe noce. Była sadzana na nocnik o 2 wnocy i spała dalej. Teraz zdaża sie, że trzyma mocz całą noc, budzi się z sucha pieluchą i rano mamy pelny nocniczek. w naszym Nocniku juz wyczerpała sie bateria i nie gra, bo był tak często używany.

Edytowano przez martaa

U nas nic nieskutkowalo zadne nauki. A ktregos dnia sam usiadl na nocniczku i juz tak zostalo...

Aczkolwiek zaraz potem zacza siku robic do kibelka a kupke na nocniczek ;)

u nas podobnie jak u sylwi

proby prosby i wszelkie nauki poszly w kat az ktoregos dnia zaczela robic wszystko

tak wiec moim zdaniem kazdy dzidzius jest inny i ma swoj indywidualny tryb nauki

Malina nauczyła się siusiać do nocnika w ciągu dwóch dni

od tamtej pory nie było żadnej wpadki :)

kacper podobnie

na każde dziecko przyjdzie pora , nic na siłe

Najlepiej niech dziecko chodzi bez pieluchy - kilka razy się zsika i samo się nauczy.

Bo jak będzie w pampersach cały czas - to trudno będzie oduczyć.

Najlepiej niech dziecko chodzi bez pieluchy - kilka razy się zsika i samo się nauczy.

Bo jak będzie w pampersach cały czas - to trudno będzie oduczyć.

dokładnie tak własnie robiłam

A przed mną kolejne oduczanie malucha od pieluchy.

Mój starszy synek przestał siusiać do pampers jak miał prawie 3 latka:o, więc jak urodził się mój drugi młodszy synek to obiecałam sobie że Oliwier szybciej nauczy się korzystać z nocniczka niż Alan. Teraz Oli ma 10 miesiecy i jeszcze załatwia się do pampersa, ale zaczynam już myśleć o nocniczku- też coś się nie spieszę:rolleyes:

Próbowałam od ok. 8 miesiąca. Na początku udawała się ale usiałam niesamowicie się skupiać by "złapać" kupkę ;) Stwierdziłam, ze wolę się dobrze bawić niż bez przerwy pilnować nocnikowania. Syn ma rok i 5 miesięcy i kilka dni temu zapytany czy chce kupę pokazał mi to łapiąc się za pupę. Dałam nocnik i jest! Uważam, ze metody siłowe tylko zrażają dziecko do nocnika. Teraz jak siada na nim sa sobie mówi :" sisisisi" ;)

Nocnik - gorący temat w mojej rodzinie. Mój 15-miesięczny synek za nic w świecie nie chce robić do nocnika. Siedzieć siedzi,czasem nawet 20 min i nic, a jak tylko założę mu pieluszkę to zrobi i kupkę i siusiu. Myślicie, że to już czas aby przestał chodzić bez pieluchy? Powiem szczerze, że niespecjalnie się przykładam do nauki nocnikowania, bo nie sadzam go częściej niż 1-2 razy dziennie :(

jeszcze widocznie potrzebuje czasu wiesz moja siostra ma coreczke teraz ma 2 latka i dopiero teraz sie uczy zaczyna bez pieluszki chodzic i siada na nocnik wiec nie naciskaj za bardzo

spróbuj na toalete czasem dziaciaczka to sie bardziej podoba niz do nocnika

Dzięki Ola, mam nawet taką nakładkę ze schodkami na sedes (przedwczesny prezent :) )

Muszę wypróbować, bo obecnie chwilowo mieszkamy z moimi rodziacami i potwornie suszą mi głowę o ten nocnik....

wiesz moja siostra ma coreczke teraz ma 2 latka i dopiero teraz sie uczy zaczyna bez pieluszki chodzic i siada na nocnik wiec nie naciskaj za bardzo

Cóż, ja też zaniedbałam nocnikowanie :bootyshake:. Moja mała ma rok i 9 miesięcy, i dopiero teraz zaczynam naukę. O kupie już informuje (tyle, że po fakcie :D ), więc wystarczy, żeby informowała przed... I to moje zadanie:)

Moeru, to i tak jesteś krok przede mną. O kupie Hubka informuje tylko ulatniający się nieprzyjemny zapach ;)

Po przeprowadzce nie mogę znaleźć tej nakładki na sedes, a nie mogę się doczekać czy coś z tego będzie...

mój 3 latek nawet nie reaguje jak ma mokre majtki i spodnie, martwi mnie to ale na razie cierpliwie staram się go sadzać na nocnik i nie tracić nadziei że w końcu zacznie wołać chociażby sisi

Z tym całym nocnikiem to ja najpierw potrzebuję musztry. Sadzam moją mała na nocnik przez kąpielą. Ale nie jestem pewna, czy wie, o co chodzi. Siedzi dwie sekundy i wstaje, po czym wrzuca tam pieluchę :D hm, to może coś kojarzy?

Ale przez cały dzień nie pamiętam o nocniku!!! Tzn. kiedy wrócę z pracy, bo w sumie, to nie ma mnie cały dzień. Zawsze myślę o tym po fakcie.

Może ja jednak poczekam sobie na lato z tą nauką?

Nie mogę na to wejść :(

Ja ciągle czekam z nauką. Mała sika wieczorem na nocnik, ale w czasie dnia nie chce siadać. Zrobiłam zapas majtek i skarpetek, i lada chwila zaczynam ją puszczać bez pieluchy. Bo w końcu zrobiło się ciepło.

No i już po bólu. Dziecko odpieluszkowane. Jeszcze jej się zdarza, ale ogólnie, to bardzo szybko poszło :)