Jump to content
Alienscum

Kryzys ekonomiczy - a wasze życie

Recommended Posts

Ciekawi mnie jaki wpływ ma obecnie istniejący kryzys na wasze życie.

Czy coś się zmieniło? Czy inaczej patrzycie się na przyszłość?

Praktycznie w ogole tv nie ogladam, gdyby nie to, ze raz wlaczylam i wlasnie mowili o tych bankach kryzysie, to nawet nie wiedziala bym, ze cos takiego jest aktualnie ...

a co z pieniędzmi na kontach - czy nie boicie się ich tam trzymać?

Media uspokajają, że wszystko jest w porządku, ale już na Ukrainie czy w Rosji są problemy z wyjęciem swoich pieniędzy z banku.

Kase zazwyczaj trzymamy w domu, bo non stop nia obracamy :) Mamy dwa konta, jedno do wyplat przelewania a na drugie wplacam jedynie pieniadze dwa razy w miesiacu gdy robie przelewy rozne za oplaty itp. Ale tak normalnie to zazwyczaj pustki sa na nich :D Dlatego tego aspektu tez sie nie boje.

Mysle jedynie, ze ciezej bedzie z kredytami, tzn juz chyba jest, za rok planujemy zmiane auta i chyba bez kredytu nie calej kwoty auta, ale tak 30% maxymalnie sie nie obejdzie i ciekawe.

Ja sie boje trzymac pieniadze w domu,kazde z nas ma osobne konto ,robimy oplaty wspolnie.Kryzys to juz widac po rosnacym bezrobociu...:(

200 metrów od mojego domu jest dosyć spora firma.

Zatrudnia ok. 120 osób.

Kilka lat temu (z 4) byłem tam w ramach zajęć na studiach.

Firma prosperowała, nadwyżki pieniędzy inwestowali w fundusze.

Kilka dni temu czytałem w prasie lokalnej, że w lutym idzie pod młotek a ludzie na bruk...

Pieknie po prostu..:(

Firmy padaja jedna za druga..bankowosc siada,budowlanka,produkcja ...oby dotrwac do 2012 roku..

to co sie teraz dzieje to jakis oblęd..aż boje sie myslec co bedzie dalej, podobno rok 2009 ma byc najgorszy, wszystko w gore, zarobki te same i brak pracy, wiele firm upada, masowo zwalniaja ludzi..szok

Cala ta sytuacja jest przeciez przez nieodpowiedzialnych managerow bankow ktorzy wywindowali swoje zarobki.Rozdawali kredyty na lewo i prawo....Prawda jest fakt ze jak Stany kichna to Europa ma katar...

Cala ta sytuacja jest przeciez przez nieodpowiedzialnych managerow bankow ktorzy wywindowali swoje zarobki.Rozdawali kredyty na lewo i prawo....Prawda jest fakt ze jak Stany kichna to Europa ma katar...

zgadzam sie , szczera prawda

Ja osobiście nie odczuwam i mam nadzieję że nie odczuje skutków tego kryzysu, ale np moja koleżanka która prowadzi agencję nieruchomości już ma gorzej, bo brak kredytów na mieszkania przekłada się na brak sprzedaży mieszkań. Najbardziej boję się zwolnień z pracy i podwyżek cen.

Chyba zazwyczaj przedsiębiorcy go odczuwają!

W bankach niekoniecznie da się go odczuć!

A czy ktoś z Was posiada konto direct w ing opinie?

Jestem ciekawa waszych opinii na temat tego konta?

teraz zauważyłem że banki na kryzys się ubezpieczają zwiększają co roku rezerwy banków żeby tylko nie dopadł ich kryzys a druga sprawa jest taka że nawet jak przyjdzie kryzys to będzie jazda że tych rezerw nie ma i tak to będzie wyglądało w kółko. No ale nie mamy na to wpływu my nawet nie mamy jak zaoszczędzić pieniędzy żeby można było sobie zostawić na czarną godzinę. I tak się kółeczko zaczyna z drugiej strony mam nadzieje że nie dosięgnie nas z nowu jaki kolwiek krach. Bo z pewnością ledwo się podnosimy na nogi a tu nagle ciach.

No u mnie ten kryzys przełożył się na to, ze wstrzymam się z kupnem samochodu. wolę zdecydowanie bardziej postawić na dobry serwis Mazda Bytom: http://mazda-dealer-bytom.pl/serwis/ i mieć auto w lepszym stanie, bo nie stać mnie na zakup nowego, a używanych aut nie chce bo to duże ryzyko i nie wiadomo na co sie trafi..

Ja szczerze mówiac nie odczułam skutków kryzysu, moja branża dalej dobrze sie trzyma. Udaje mi sie nawet co miesiąc odłozyć troche grosza i teraz zastanawiam się nad odpowiednim zainwestowaniem tych pieniędzy. Na stronie www.nntfi.pl/jak-inwestowac przeczytałam kilka porad dla początkującego inwestora, na pewno mi się przydadza bo początki nigdy nie nalezą do łatwych.